Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Що таке фен-шуй

Що таке фен-шуй
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Що таке фен-шуй

Фен-шуй в перекладі з китайської мови означає - потоки вітру. Слово «фен» перекладається «вітри», а немов «шуй» означає «потоки». З'явилося дане вчення дуже давно, приблизно в 960-1270 році. На фен-шуй сильно вплинули китайські філософи, вони не вірили в те, що люди є головними на землі. Філософи вважали, що немає нічого сильніше і важливіше природи, і людина повинна бути її частиною. Незважаючи на те, що вони ділили сили природи на чотири частини, вони все ж вважали її єдиним цілому. У розумінні філософів є чотири найважливіших елементи:

1. Лі - гармонія і порядок.

2. Шу - пропорції Землі і Всесвіту.

3. Ци - подих життя.

4. Ін - прояв природи в різних формах.

Виходячи з даних елементів, були вироблені обчислення, китайські мудреці враховували розташування зірок, рельєф території і час року, але з якою метою? Це робилося для того, щоб не створювати кладовища. Земля не може прийняти мертвої людини в будь-якому місці, і якщо вона його не брала - він ставав примарою і не міг знайти спокою. Це заважало жити його близьким, тому з'явилося таке загадкове вчення як фен-шуй.

П'ять елементів фен-шуй

Приблизно 3.000 років тому китайці розподілили природу на складові: метал, дерево, вода, земля і вогонь. Всі ці субстанції і сили уособлювали собою події, що відбуваються на землі. Сили Інь і Янь - це взаємодія п'яти елементів. Регулярно елементи змішуються, знищують і відтворюють один одного, при цьому є сувора послідовність даних дій. Вогонь створює грунт, після чого вода утворює метал, а метал породжує воду, потім вода підживлює дерево, яке спалахує і коло повторюється. У підсумку виходить наступний цикл: вогонь, земля, метал, рідина, дерево і знову вогонь.

Далі починається цикл знищення елементів, але як він виглядає? Спочатку дерево заподіює шкоду землі, бо корені деформують землю, потім вода вбирається в неї і гасить вогонь, який руйнує метал, і після цього метал рубає дерево. У підсумку виходить цикл: дерево, земля, рідина, полум'я, метал і дерево.

При цьому у кожного елемента є асоціація з людськими органами почуттів, часом року, кольором, емоційним станом і так далі. Наприклад, метал асоціюється з осінню і білим кольором, а вогонь з літом і червоним кольором. Вода уособлює зиму і синій колір, а земля - ​​коричневий колір і осінь. Також є зв'язок з внутрішніми органами: за роботу печінки відповідає сила дерев, серця - сила вогню, шлунок - сила землі, нирки - енергія води і легкі - енергія металу.


 

You have no rights to post comments