Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як правильно вибрати наручний годинник

Як правильно вибрати наручний годинник
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як правильно вибрати наручний годинник

Для того щоб правильно вибрати наручні годинники, необхідно орієнтуватися не тільки на фірму годин, але і на їх ціну. Так, безперечно, дорогі годинники не можуть бути неправильним вибором, але, тим не менш, в годиннику є дуже багато технічних особливостей, на які необхідно звернути увагу при виборі моделі, щоб вони не тільки підкреслювали статус, а й підходили вам за своїми основними характеристиками .
Отже, давайте перейдемо безпосередньо до параметрів годин, які потрібно врахувати при покупці.


Механізм

Перше, з чого необхідно почати свій вибір - це тип механізму годинника. Годинники бувають механічні та кварцові. Давайте розглянемо їх особливості більш докладно.

Механічний годинник

Механічний годинник - це годинник, що мають дуже складний механізм ходу, який був винайдений багато століть тому, але до цих пір користується великим попитом. Конструкція механічних годинників складається з пружин і колісних передач, які при взаємодії між собою виробляють хід годинника. Термін служби якісних механічних годинників становить порядку 20 років. Механічний годинник працюють без джерела живлення, що дуже зручно - достатньо тільки раз на 3-4 дні заводити їх. Але, тим не менш, у них є свої недоліки.
Напевно, найголовнішим недоліком механічних годинників вважається їх похибка ходу, яка становить від 10 секунд на добу. На точність ходу впливає не тільки справність механізму, а й положення годинника і температура навколишнього середовища. Механічний годинник вимагають більш складного ремонту, що може відбитися на ціні.

Кварцові годинники

Кварцові годинники засновані на кварцовому генераторі, завдяки чому створюються електричні коливання, які і забезпечують хід годинника. Такий механізм забезпечує більш точний хід годинах, похибка якого складає не більше 20-ти секунд на місяць. Кварцові годинники непотрібно періодично заводити, що для багатьох буде дуже зручним. Завдяки такій конструкції кварцові годинники можуть включати в себе і інші додаткові функції, про які ми розповімо трохи нижче.

Відображення часу

На сьогоднішній день існує 3 способи відображення часу: стрілочний, електронний і комбінований.

Стрілочний

Стрілочний спосіб відображення часу - коли час відображається за допомогою стрілок. Залежно від моделі, стрілець може бути як дві - годинна і хвилинна, так і три - годинна, хвилинна і секундна. Секундна стрілка може бути винесена як на основний циферблат, так і на окремий. Стрілочний спосіб відображення часу є єдиним способом відображення часу на механічних годинниках, і як одним з варіантів відображення на кварцових.

Електронний

Електронний спосіб відображення часу - коли час відображається за допомогою цифр. Для когось саме такий спосіб відображення часу є більш зручним. Даний спосіб відображення часу використовується тільки в кварцових годинах. Завдяки цьому, крім відображення часу, на циферблаті можуть бути винесені інформери інших функцій годин.

Комбінований

Як ви вже здогадалися з назви, при комбінованому відображенні часу використовується як стрілочний, так і цифровий спосіб відображення часу. Таке відображення часу використовується виключно в кварцових годинах.
Окремо варто згадати і про існування нової системи відображення часу «Twelv», яка відображає кожну годину окремим кольором, а хвилини - своєрідним заповненням простору, щось схоже на Місяць. Але моделей таких годинників дуже мало і вони не здобули настільки широкої популярності, може на увазі того, що були нещодавно створені, а може через свою незвичайність або незручності.

Тип цифр

Якщо ви віддаєте перевагу стрілочному відображенню часу на годиннику, то визначте для себе, який тип цифр на циферблаті ви хотіли б. Цифри на циферблаті можуть бути як римськими, як і арабськими. Кожен з варіантів має свої переваги, про які ми розповімо, даючи поради про вибір наручних годин.
Також, необхідно визначити кількість цифр на циферблаті. Циферблат може бути: 12-ти годинним, 4-ох годинним і 24-ох вартовим. Найбільш часто можна зустріти моделі годин з 12-ти годинним форматом часу, такий тип називається класичним. Тобто, на дисплеї нанесені цифри від 1-го до 12-ти, що власне дуже зручно і звично. Для того щоб розвантажити дисплей годин, творці іноді розміщують на циферблаті 4 цифри: 12, 3, 6 і 9. Такі годинники зручні своїм мінімалізмом, але як кажуть, на любителя. Крім того, дуже рідко, але можна зустріти ще й моделі годин з 24-ма цифрами на циферблаті, але не кожному буде зручно таке розташування цифр. Варто також згадати і про тих годинах, циферблат яких зовсім не має цифр, а складається з 12 ділень - для любителів мінімалізму.

Формат часу

Формат часу - це те, як відображається час на цифровому дисплеї. Існує три формату відображення часу: 12-ти годинний, 24-ох годинний і комбінований.
При 12-ти годинному форматі часу, добу діляться на 2 проміжку по 12 годин: до полудня і після полудня, що позначаються «AM» і «PM» відповідно. Це дуже зручно, так як ми звикли сприймати час саме за такою системою, наприклад: «третій годині ночі» чи «другій годині дня».
24-ох годинний формат відображає час доби в звичайному режимі, починаючи з 0 годин 00 хвилин, закінчуючи 23-ох годинами 59-ма хвилинами. Такий формат найбільш поширений в європейських країнах.
Найбільш зручні годинник з комбінованим форматом часу, коли користувач може самостійно вибрати, в якому форматі годинах відображати час.

Секундна стрілка

Як правило, переважна більшість наречених стрілочних годин мають секундну стрілку на основному циферблаті. Але також є моделі годинників, в яких ця стрілка може бути перенесена на окремий циферблат, або ж взагалі відсутні. Наявність секундної стрілки в годиннику визначайте виходячи з її потреби.

Джерело енергії

Джерела живлення годин можуть бути різними.
Як говорилося вище, в механічних годинниках джерелом енергії є пружинний механізм, який завдяки своєму тиску приводить в дію весь механізм годинника. Коли завод пружини слабшає, годинники зупиняються і їх необхідно завести заново, або ж щоб цього не сталося виробляти дозавод. Одного заводу, як правило, вистачає на 48 годин. Крім того, є моделі механічних годинників з автоподзаводом. Завдяки Автоподзавод, годинники будуть автоматично заводитися, і вам непотрібно буде турбуватися про це. Автоподзавод відбувається посредствам коливань, при русі людини, тому якщо ваша активність перевищує 8 годин на день, то автоподзавод буде для вас ефективним.
Джерелом живлення в кварцових годинниках є батарейка, її заряду вистачає на декілька років. Такий варіант зручний для тих, хто забуває заводити механічний годинник або кому в годинах необхідні додаткові функції.
Ще одним джерелом живлення годинника є сонячна батарея. Тобто, промені сонця, що потрапляють на годинник, проходять крізь світлопроникний циферблат і потрапляють на фотоелемент, який перетворює їх в енергію і накопичує, що власне і живить механізм годинника. Але таке джерело енергії дуже неефективний, тому що потрібно щоб на годинник періодично потрапляли сонячні промені, а це складно, якщо ви працюєте в приміщенні, де немає сонячного світла і взимку, коли дуже низька сонячна активність.

Форма годиннників

Годинники бувають наступних форм:

- Бочкоподібні;

- Квадратні;

- Круглі;

- Овальні;

- Прямокутні;

- Ромбічні;

- Нестандартної форми.

Вибір форми годин залежить виключно з особистих уподобань.

Тип годинників

Годинники бувають чотирьох типів:

- Дитячі;

- Жіночі;

- Чоловічі;

- Унісекс.

Тут, в принципі, все зрозуміло єдине, що можна пояснити - це про годинник унісекс. Унісекс - тип годинника, який підходить як для жінок, так і для чоловіків.

Матеріал корпусу

Матеріалів, з яких виробляють корпусу, досить багато. Перераховувати їх все немає сенсу, тому ми перерахуємо лише ті, які на наш погляд є самими найкращими і користуються великою популярністю.

Золото

Звичайно ж, найпершим варто відзначити корпуси годин виконаних із золота. Корпус із золота є одним з найпрестижніших і красивих. Незважаючи на м'якість даного металу і дуже високу ціну, він все одно є одним з кращих.

Платина

Найдорожчим металом для корпусу годинника є платина. У порівнянні з золотом, платина є більш твердим металом, але при цьому важким. Як правило, з платини корпуси годин виготовляють за індивідуальним замовленням.

Паладій

Паладій також нерідко застосовується в якості матеріалу для корпусу годинника. Напевно ви знаєте про це металі, його часто називають «біле золото». На вигляд паладій схожий на платину і при цьому легше її. Сам по собі метал дуже хороший, оскільки не окислюється і на ньому не з'являються сліди корозії, а головне - його поверхня відмінно піддається поліруванню.

Титан

Титан - хороший матеріал для корпусу годинника: він досить легкий, дуже міцний, а також зовні досить гарний. Такі годинники, як правило, мають досить прийнятну ціну, в порівнянні з попередніми матеріалами.

Нержавіюча сталь

Корпуси годинників з нержавіючої сталі, є досить поширеними. Корпус з даного металу дуже міцний і довговічний. Недоліком є ​​те, що на поверхні корпусу утворюються подряпини, які згодом можна буде видалити за допомогою полірування. Ідеальне співвідношення ціни і якості.

Пластик

Самий бюджетний матеріал корпусу годинника - це пластик. Єдині його переваги - практичність і дешевизна.

Браслет або ремінець

Наручний годинник фіксуються на руці за допомогою ремінця або браслета.
Ремінці бувають: шкіряними, текстильними, пластиковими та силіконовими. Що стосується шкіряних ремінців, то вони більш зручні через свою м'якості і дуже гарно виглядають на руці. Текстильні ремінці є альтернативою шкіряним, вони дешевші їх, але природно, не такі довговічні і міцні. Ремінці із пластику і силікону використовуються в дешевих і дитячих моделях годин.
Що стосується браслетів, то вони виробляються з різних металів: золота, нержавіючої сталі, титану та інших матеріалів. Браслет годин також є показником їх ціни і вашого статусу. Іноді браслет грає важливу роль в красі годин, не менше, ніж їх корпус. Якщо ж ви вибираєте годинник для статусу, то це годинник з браслетом з золота, якщо ж хочете що-небудь простіше - то це браслет з нержавіючої сталі.

Скелетон

Скелетон - це годинник з прозорим корпусом, через який видно годинниковий механізм. Такі годинники дуже красиві, ви тільки уявіть, що ви зможете постійно бачити цей чудовий механізм, що складається з постійно рухомих шестерень, пружинок і колісних передач.

Скло

Останнім параметром, на який необхідно орієнтуватися при покупці годинників - тип скла, що закриває циферблат. Є 4 типи стекол для захисту циферблату:

- Пластикове скло;

- Мінеральне скло;

- Сапфірове скло;

- Комбінований скло.

Пластикове скло використовується в дешевих типах годин, тому особливою якістю таке скло не володіє, а до того ж схильне подряпин. Мінеральне скло також дряпається і його можна легко розбити. Сапфірове скло є досить стійким до подряпин, але також легко розбиваємо. Найкращий варіант - комбіноване скло з мінерального і сапфірового скла, яке поєднує в собі міцність і стійкість до подряпин.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить