Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Вибір проводки і план встановлення розеток і вимикачів

Вибір проводки і план встановлення розеток і вимикачів
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Вибір проводки і план встановлення розеток і вимикачів

Перед тим як переходити до опису практичних дій з монтажу проводки, пару слів необхідно згадати і про саму проводці.

Яку нову проводку краще прокладати

Звичайно ж, найкращий кабель для електропроводки у квартирі - мідний багатожильний кабель. Головна перевага мідного кабелю перед алюмінієвим - його міцність. Напевно, кожен з вас стикався з такою проблемою, коли алюмінієва жила кабелю, при підключенні вимикача або розетки, попросту обламуються, а це дуже неприємна ситуація, з мідним багатожильним кабелем така проблема в не страшна. Крім того, мідний кабель володіє кращими пропускними здатностями і більш тривалим терміном експлуатації.
Для підключення розеток рекомендується використовувати багатожильний мідний кабель 2,5 квадрата, а для освітлення - 1,5 квадрата. Радимо віддати перевагу кабелю з подвійною ізоляцією. Якщо ж у вас в будинку є заземлення або ви його плануєте в майбутньому зробити самостійно, то купуйте потрійний кабель, зі спеціальною жилою для заземлення.

План встановлення розеток і вимикачів

Насамперед, перед твором монтажних робіт, вам необхідно продумати план і інтер'єр кімнат після ремонту, тому що на його основі і буде проводитися розводка квартирної проводки, щоб знати куди і який кабель прокладати, а головне - як. Тому, маючи такий план, ви будете знати, в яких місцях розмістити вимикачі та розетки.
Наприклад, знаючи місце, де буде встановлено комп'ютер, ми прокладемо туди окремий кабель, щоб живити всі комп'ютерні пристрої, які мають високу сумарну споживану потужність. Те ж саме стосується й іншої потужної техніки. У тих місцях, де буде розташовуватися енергоємна техніка, краще прокласти окремий кабель з одинарною розеткою: електрична піч, кондиціонер, водогрійний бак, холодильник, пральна машина і т.п. Для решти техніки проводимо «загальний» кабель і розетки.

Зал

У залі рекомендуємо встановити 5 розеток з однією рамкою, для підключення домашнього кінотеатру (телевізора, DVD-програвача, цифрового ресивера і аудіосистеми), подвійну розетку біля м'якого куточка, і по одинарної розетці в тих місцях, де вони вам будуть необхідні.

Спальні

Що стосується спальні, то біля ліжка, письмового столу і телевізора краще зробити за подвійною розетки. В інших місцях - по потребі.

Коридор

У коридорі досить встановити одну подвійну розетку, а при необхідності - додаткові.

Ванна кімната

У ванній кімнаті наявність розеток залежить від того, якими електроприладами ви будете в ній користуватися. Якщо там не буде пральної машини, і члени вашої родини не будуть використовувати електроприлади, то змила робити розетку у ванній - ні.

Кухня

Якщо у вас технічно функціональна кухня, то в місці, де буде знаходитися обробний стіл, рекомендуємо зробити від трьох до п'яти розеток в одній рамці, в залежності від кількості одночасно використовуваних приладів. Як правило, 5 розеток оптимальний варіант щоб підключити: витяжку, мікрохвильову піч і електричний чайник, залишивши дві розетки вільними для підключення: кухонного комбайна, хлібопічки, кавоварки та іншого. Намагайтеся продумати кількість розеток таким чином, щоб стаціонарна техніка, яка не буде складатися в ящик після використання, мала свою розетку для підключення, щоб не висовувати щоразу з розетки вилку однієї техніки для підключення іншої. Потім вираховуємо необхідну кількість розеток, а також, якої потужності і скільки одночасно працюватиме пристроїв, щоб знати: проводити один кабель або декілька.
Також, робимо розетки і в інших місцях, де це необхідно.

Монтаж розеток

За встановленими нормативами, монтаж розеток проводиться на відстані 30 см від підлоги, а монтаж вимикачів - на 85 см. До одному кабелю з перетином 2,5 квадрата можна підключити до п'яти розеток для живлення не енергоємних приладів, для енергоємних - бажано одну. Від лічильника до розподільних коробок рекомендується використовувати кабель з перетином в 4 квадрата.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить