Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Контрастний душ

Контрастний душ
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Контрастний душ

У народі існує помилкове судження, що для того щоб досягти здоров'я потрібно займатися стомлюють тренуваннями, в цілому, терзати своє тіло і душу по повній програмі. Ця гра в різних варіаціях назву носить один і той же: «Я вболіваю, а мене лікують». Усяке насильство над собою веде до спортивних досягнень, а не до здоров'я. Якщо спортивні досягнення вам не потрібні, то всі ваші зусилля повинні бути плодом вільного наміри. Іншими словами, діяти треба не з примусу, а за принципом. Кожне оздоровчу дію повинно бути не тільки корисним, а й приємним. Не варто боротися за своє здоров'я, просто впустіть його в себе.

Найбільш ефективною і простою оздоровчої та профілактичної процедурою є контрастний душ. Дана процедура включає в себе чергування холодної та гарячої води. Для початку кілька хвилин гарячої води, а потім секунд тридцять або менше холодної води, повторити не менше трьох разів. Після цього потрібно розтертися жорстким рушником. Ефективність даної процедури дуже велика, незважаючи на всю її простоту. Здавалося б, бігати або піднімати штангу це безсумнівна тренування. А яку користь ми можемо отримати від душу?

Справа в тому, що душ посилене впливає майже на всі органи в організмі людини. В результаті чого виходить величезний ефект. Поліпшується робота всіх біологічних процесів. Починають розгойдуватися всі застої організму. Відроджується і прочищається кровоносна система. Множиться кількість червоних тілець і лейкоцитів у крові. Починає зростати м'язова маса. Відновлюється працездатність. Міцніє нервова система людини. Поліпшується обмін речовин. В цілому організм омолоджується і інтенсивно очищається. Нормалізується електричний заряд тіла. Зростає енергетика. Ваше серце вправляється як при бігу підтюпцем. При всьому цьому ніяких особливих зусиль робити над собою не доводиться. Крім того що це не обтяжливо, то ще й приємно. Невже ви зможете відмовитися від цього всього?

Як приймати контрастний душ

Контрастний душСекрет результативності контрастного душу дуже простий: прямому впливу піддається найбільший орган нашого тіла - шкіра. Вона складає 20% від всієї ваги людини. Керуючись внутрішніми намірами можна навантажувати різні м'язи, відчувати організм на міцність, напружувати себе. Але ж можна без жодного напруження волі дати організму самому про себе потурбується. Вам не доводиться тренуватися, а лише залишається спостерігати, як організм тренується сам.

Що відбувається при цьому? Спочатку гаряча вода починає розширювати кровоносні судини, а потім холодна звужує. У підсумку кров починає піддаватися інтенсивної циркуляції, організм переносить гарний струс, розгойдуються застійні області. Рух крові по організму відіграє дуже важливу роль. У звичайному стані кровообіг забезпечено серцем. По великих судинах кров тече швидко, а от у всіх інших судинах кров рухається набагато повільніше. Але як би це дивно не виглядало, в капілярах перебувати 80% всієї циркулюючої по організму крові. Загалом, протяжність капілярів становить приблизно 100 000 кілометрів. Кожен хвороботворний процес, перш за все, є порушенням капілярного кровообігу. У свою чергу контрастний душ покращує капілярний кровообіг, і завдяки цьому всі життєві процеси. Крім цього, при поливанні нагрітого тіла холодною водою відбувається нетривалий скачок температури організму - вона різко спрямовується вгору. Що нам це дає?

По-перше, в один момент виникає велика кількість вільних електронів, створюється приплив вільної енергії, що ви відразу зможете відчути.

По-друге, ці електрони починають нейтралізацію вільних радикалів, що повертає процес старіння назад.

По-третє, швидке підвищення температури тіла сприяє знищенню вірусів. Загартовування організму, як більш тривалий охолодження, в даному сенсі не так корисно, як екстремально для нашого організму. Якщо можливість приймати контрастний душ відсутній, то його можна замінити простим варіантом - обливанням з відра крижаної або холодною водою.

Багато помиляються, вважаючи, що контрастний душ - це просто чергування холодної води з гарячою, знущання над собою з необхідністю загартуються, стукіт зубів або щось в такому роді. Для початку потрібно гарненько прогріється в гарячій (або не дуже) воді. Потім має слідувати недовгий обливання холодною водою. Необхідно щоб вплив гарячої води тривало кілька хвилин, а вплив холодної 30 секунд, хвилину максимум. Холодну воду включати слід лише тоді, коли ви відчуваєте, що ваше тіло прогрілося досить добре.

Ні за яких обставин не можна себе доводити до замерзання. Процес не повинен бути випробуванням, а повинен приносити задоволення. Не варто, у що б то не стало проводити кілька десятків чергувань, хвилі вистачить трьох разів, а далі потрібно дивитися по самопочуттю. Не змушуйте себе, а спостерігайте за власними відчуттями, тіло саме підкаже вам, коли буде достатньо, якщо ви прислухаєтеся до нього.

Процедуру правильного контрастного душу починати краще поступово, помірно, збільшуючи з кожним днем ​​різницю температур холодної води і гарячою. Якщо хочеться крикнути, то це добре, але не забувайте, що випробовувати явно неприємних відчуттів і різкого дискомфорту ви не повинні. У даному випадку потрібно зробити різниця температур більш помірною. Найкраще приймати душ після гімнастики щоранку. Обпалюючою гаряча вода бути не повинна, інакше ризикуєте отримати озноб, як від холодної води. Температуру холодної води на протязі місяця можна знизити до мінімальної, що тече у вас з крану. При даній різниці температур ви отримаєте приємне відчуття, ніби вашу шкіру поколює тисячі голочок. Особливо варто зауважити, обливатися холодною водою можна лише після декількох хвилин теплого душу або фізичних вправ. Якщо ви обіллє холодною водою притому, що вам і так холодно, то маєте всі шанси отримати застуду.

Стояти під душем не потрібно, краще тупцювати на місці, щоб ступні ніг стикалися з водою. Здійснюючи процедуру, вам потрібно думати про те, чого ж ви цим хочете добитися. Можна крутити в голові таку думку «Шлаки виводяться з мого організму, я впускаю в себе енергію, омолоджується, оновлюється і очищається. Енергетичні канали розширюються і прочищаються, зростає мій енергетичний потенціал ».

Не забувайте про те, що вам варто супроводжувати слова відчуттями і все це уявляти. Інтегрувати весь комплекс відчуттів можна в один Фрейм і називати його «Здоров'я та енергія». У випадку, коли ви відчуваєте озноб після контрастного душу, кращим варіантом для вас буде трохи зменшити тривалість купання в холодній воді, але бути може вона не була достатньо холодною для вас. В останньому випадку просто не була активізована захисна реакція організму, саме, тому ставати просто холодно, і користі ми ніякої не отримуємо. Тривало вплив не зовсім холодної води лише охолоджує, а от вплив крижаної води розігріває.

Корисніше контрастного душу може стати тільки послідовне чергування купання в досить гарячому басейні, а потім в снігу. Якщо вам вдасться подолати страх і упередження, що ви можете захворіти або замерзнути то отримаєте задоволення, яке ні з чим не зрівняється. Якщо не перебувати у снігу довго, то це не небезпечно і не холодно. На Камчатці існують басейни геотермальних джерел, які знаходяться під відкритим небом. Мені там доводилося спостерігати, як люди пірнали в гарячу воду, потім валялися в снігу, а потім знову купалися в басейні. Зробивши для себе це дивовижне відкриття, люди верещали від задоволення і ніяк не могли зупинитися. Зрозуміти якого роду це задоволення, можливо лише спробувавши. Але займатися цим не бажано людям з серцевими захворюваннями.

Після душу дуже корисно розтерти тіло жорстким рушником. В один час це є і масажем і активацією капілярного кровообігу. У підсумку ви зможете відчути бадьорість і приємне тепло, що говорить нам про підвищення енергетичного тонусу організму. Але ефекту від контрастного душу можна досягти, лише проводячи цю процедуру постійно. У випадку якщо ви припиніть дане заняття, то все повернеться на свої місця. Це не спосіб тимчасово оздоровитися, а заняття - звичка, розраховане на спосіб життя, на все життя.


 

You have no rights to post comments