Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Установка жалюзі своїми руками

Установка жалюзі своїми руками
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Установка жалюзі своїми руками

Невід'ємною частиною установки жалюзі є їх завмер. Якщо ж завмер призвести неправильно, то це може не тільки не естетично виглядати, але і негативно позначитися на віконному профілі.

Замір жалюзі

Замір горизонтальних і тканинних жалюзі

Існує 2 варіанти кріплень жалюзі: на штапики і на профіль. Звичайно ж, якщо ви хочете прикріпити жалюзі на штапики, то ви повинні бути дуже обережні у виборі довжини саморіза, так як довгий саморіз може пошкодити скло склопакета, що в кінцевому підсумку призведе до розгерметизації всього склопакета і негативно позначиться на його теплоізоляційних властивостях. Монтаж жалюзі на профіль пластикового вікна простіше, ніякої небезпеки немає, але одна справа, коли отвір робиться в штапик, який можна легко замінити, а інша - коли отвір буде в профілі. Особисто ми рекомендуємо віддати перевагу кріпленню жалюзі на штапики, а при можливості - на кріплення з двостороннім скотчем, такий спосіб не зажадає робити зайві отвори у вікні.

Ще один нюанс, яким би ми хотіли поділитися з особистого досвіду. Жалюзі діляться на 2 види: для стулки і для глухої частині вікна. Жалюзі для глухої частини вікна не фіксуються внизу порівняно зі Створочний жалюзі, які знизу фіксуються, для того щоб не бовтатися при русі стулки. Якщо у вас кутова або «продувні» квартира, то жалюзі на глуху частину вікна необхідно робити із зафіксованим низом, щоб при протязі жалюзі не билися об профіль, а при сильному вітрі, коли відкрито вікно, нижню їх частина не зрушило вбік і при цьому не закрилася стулка - в іншому випадку жалюзі погнутися, і втратять естетичний вигляд.

Замір ширини горизонтальних жалюзі виробляється: від лівого краю лівого штапика, до правого краю правого штапика. Таким же чином проводиться вимір висоти жалюзі: від верхньої частини верхнього штапика, до нижньої частини нижнього штапика. Важливо врахувати один момент: як ви будете кріпити жалюзі. Якщо ж ви хочете зміцнити жалюзі на штапики, і при цьому встановити нижні фіксатори також на штапики, то довжина жалюзі повинна строго відповідати відстані від підстав штапиків.

Замір вертикальних жалюзі

У свою чергу завмер вертикальних жалюзі простіший процес, оскільки тут немає особливих нюансів. Особливість виміру полягає в тому, як ви хочете закріпити жалюзі. Існує три типи кріплення вертикальних жалюзі:

- До верхньої частини віконного укосу;

- Вище віконного отвору (як звичайний карниз);

- До стелі.

Кожен з даних варіантів має свої переваги - розглянемо їх.

Якщо ви хочете обмежити потрапляння прямих сонячних променів у квартиру, і при цьому віддаєте перевагу вертикальним жалюзі, то їх краще всього кріпити на верхню частину віконного укосу - цей тип кріплення має більш красивий вигляд. Якщо ви хочете повністю приховати вікно за жалюзі, або ж у вас є пластикові укоси, то тоді кріпити вертикальні жалюзі можна вище віконного отвору. Якщо ж ви хочете встановити жалюзі замість штор і розтягнути їх уздовж великого віконного отвору або на всю стіну, то кріпити жалюзі необхідно на стелю.

Якщо жалюзі будуть встановлюватися у віконний отвір, то їх ширина повинна бути рівною ширині віконного отвору, а довжина - повинна бути строго від верхнього укосу до підвіконня, навіть трохи коротше, щоб вони не чіплялися за підвіконня. Якщо ж ви хочете щоб жалюзі виступали за периметр віконного отвору, то ширину жалюзі необхідно зробити з припуском на 15-20 см, а висоту можете зробити як з припуском на 20-30 см більше висоти віконного отвору, так і зовсім зробити жалюзі до підлоги. Якщо ж ви хочете жалюзі до підлоги, то рекомендуємо віддати перевагу жалюзі на всю стіну - такі жалюзі і тип їх кріплення будуть виглядати дуже красиво.

Коли ваші заміри готові, ви можете відправитися у фірму, яка виробляє виготовлення жалюзі, або ж замовити їх через інтернет-магазин, що буде дешевше і простіше. Єдине що вам потрібно буде вибрати - це забарвлення жалюзі і уточнити чи йдуть в комплекті з жалюзі кріпильні матеріали.

Монтаж жалюзі

Як же встановити жалюзі на пластикові вікна? Тепер давайте приступимо до найцікавішого - монтажу. Горизонтальні та вертикальні жалюзі мають різний спосіб кріплення, тому ми розповімо про них роздільно.

Установка горизонтальних жалюзі

Для установки горизонтальних жалюзі вам знадобиться викрутка або шуруповерт і олівець. Процедура монтажу дуже проста. Одягаємо на верхню частину жалюзі кронштейни і виробляємо завмер, в якій частині вкручувати саморіз і відзначаємо його олівцем. Дуже добре якщо кронштейни будуть кріпитися на один саморіз, щоб робити менше отворів у вікні. Отже, коли місце кріплення намічено, перевіряємо правильність всього і знімаємо кронштейни. Беремо спочатку один кронштейн, додаємо його в намічену область і укручуємо саморіз. Після цього, теж саме робимо з другим кронштейном. Потім одягаємо жалюзі на кронштейни і таким же чином закріплюємо фіксатори з боків з нижньої частини жалюзі. Перевіряємо, чи все працює, і приступаємо до монтажу жалюзі на інші частини вікна.

Що стосується горизонтальних тканинних жалюзі, то принцип їх монтажу дещо відрізняється від вищезгаданого. Як правило, даний вид жалюзі кріпиться на кронштейни, які фіксуються до вікна на клеїться основу, тобто, просто кажучи, вони приклеюються на профіль. Також як і горизонтальні жалюзі тканинні фіксуються і внизу.

Установка вертикальних жалюзі

Установка вертикальних жалюзі має 2 типу монтажу. Перший тип монтажу - коли карниз вертикальних жалюзі кріпиться до стелі або до верхнього укосу. Другий тип монтажу - коли карниз жалюзі кріпиться на кронштейни, які фіксуються до стіни.

При першому типі монтажу в середині карниза є спеціальні монтажні отвори, через які вкручуються шурупи, що фіксують конструкцію до стелі або до укосу. Для фіксації карниза необхідно докласти сам карниз, потім потрібно намітити, в яких місцях робити отвори для кріплення. За допомогою перфоратора зробіть отвори і вбийте в них дюбеля. Врахуйте, що якщо ви перфоратором робите отвори в укосі, то будьте акуратні, щоб не відкололася частина стіни. Після того як ви вбили дюбеля в отвори, додаємо карниз і фіксуємо його за допомогою шурупів.

При другому типі монтажу вам необхідно спочатку зафіксувати кронштейни на стіні, пості чого на них надівається карниз. Перед тим як розмітити області, в яких будуть фіксуватися кронштейни, необхідно докласти карниз і провести виміри. Після цього в намічених областях робимо отвори, забиваємо в них дюбеля і потім фіксуємо шурупом кронштейни. Наприкінці монтажних робіт фіксуємо на кронштейнах карнизи.

Наступний етап монтажу жалюзі - їх складання. На відміну від горизонтальних і тканинних жалюзі, вертикальні - необхідно збирати, але це не складно. Для цього потрібно зібрати всі бігунки разом і повернути їх виїмками до себе. Потім беремо ламелі і вставляємо їх у бігунки, при щільному закріпленні ламелі прозвучить клацання. Потім у нижню частину ламелей вставляються важки і фіксуються ланцюжком. Після цього перевірте працездатність механізму і приступите до кріплення декоративних панелей до карнизу.


 

You have no rights to post comments