Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як зробити клумбу з каменів

Як зробити клумбу з каменів
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як зробити клумбу з каменів

Тут найголовніше правило - грамотний вибір каменів, вони повинні мати різний розмір, форму і так далі. Камені не повинні бути схожі один на одного, це однією з найважливіших правил. Можливо, після будівництва будинку у вас залишилися непотрібні камені, їх можна використовувати для створення нової клумби. Величезна перевага у власному дачному будиночку в тому, що можна скористатися своєю фантазією і декорувати її як завгодно, і прикраса саду клумбами - один з найцікавіших процесів. Бажано використовувати саме дикий або бутовий камінь, так як природні матеріали набагато переважніше в декоруванні. Фактура каменю виглядає дуже красиво, а також натурально, що важливо. Розмір клумби і її форма залежать безпосередньо від площі ділянки, а також ваших ідей. Ви можете подивитися фотографії різних садів і дачних ділянок, якщо у вас зовсім немає ідей для творчості, але в такому випадку підберіть відразу кілька варіантів, тому що в процесі роботи ви можете передумати щодо створення тієї чи іншої клумби.

Можна зробити двоярусну клумбу, наприклад, у вигляді двох сердець. Бажано також встановити нічники разом з каменями. Для початку виберіть оптимальне місце для установки клумби, а потім викопайте там частину грунту, щоб покласти перший ряд каменів. Великі камені потрібно класти в готову траншею, попередньо додайте туди трохи піску. Завдяки цьому створюється ілюзія того, що камені знаходяться глибоко під землею, при цьому пісок використовується у вигляді міцного фундаменту. Камені повинні бути притиснуті один до одного, тому потрібно довго думати над тим, якою стороною покласти їх на землю. Якщо якісь камені ніяк не можуть поміститися в потрібному місці - замініть їх іншими, тому на початку роботи потрібно набрати якомога більше каменів. У будь-якому випадку ви не зможете покласти всі камені так, як вам хотілося б. Бажано також приготувати розчин цементу, але в пропорції 1:5, це робиться для скріплення каменів. Але не забудьте, що камені повинні виглядати природно, тому цементом обробляється лише центральна частина каменю. Ні в якому разі не допускайте попадання розчину на видиму частину каменю, так як це зіпсує враження від клумби.

Кладку потрібно робити повільно, набагато повільніше, ніж із цегли. Вся справа в тому, що цегла дуже рівний на відміну від каменя. Підігнати камені один до одного складно в основному через сильні відмінностей у формі. Врахуйте, що якщо будете робити клумбу в літній сезон, то розчин цементу потрібно буде ретельно перемішувати час від часу. Щоб позбутися від зайвої роботи під час створення клумби, ви повинні додати трохи миючого засобу в цемент, можна взяти будь-який засіб, навіть найдешевше.

Спочатку викладіть перший контур серця, висота якого не повинна перевищувати 50 сантиметрів. Для цього скористайтеся невеликими камінням, а потім вже зробіть другу частину клумби, висота якої приблизно 30 сантиметрів. Правда, висота залежить від того, які рослини ви посадите, тому все дуже індивідуально. Не забувайте, що нижня частина в будь-якому випадку повинна бути не надто високою, оскільки висота залежить в основному від верхньої частини. Розчин бетону стане по-справжньому міцним лише через місяць, тому зачекайте хоча б два тижні перед тим, як заповнити квітник землею. Інакше надалі конструкція може зруйнуватися. Внутрішня частина клумби повинна містити родючий грунт, причому верхній шар повинен складатися з грунту, який можна придбати в будь-якому квітковому магазині. Але можна заощадити і взяти грунт з ділянки. Найбільш привабливий грунт з-під дуже родючих дерев, але його потрібно попередньо просіяти, інакше в квітнику почнуть рости інші рослини. Далі земля рівномірно укладається по всій внутрішній частині клумби, причому потрібно приділити увагу порожнім ділянкам біля каменів, це робиться для меншої усадки грунту під час поливу.

Декорувати клумбу можна світильниками, бажано на сонячних батареях. Під час високої активності сонця вони повільно заряджаються, а ввечері вони включаються без вашого втручання, при цьому клумба виглядає набагато привабливіше. Зрозуміло, вони відключаться автоматично після сходу сонця. Також можна прикрасити клумбу іншими елементами, які можна купити в господарському магазині.


 

You have no rights to post comments