Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Симптоми і ознаки виразки шлунка

Симптоми і ознаки виразки шлунка
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Симптоми і ознаки виразки шлунка

У першу чергу людина починає відчувати болючі відчуття у верхній частині живота. Відчувається біль в середині живота, але періодично вона відходить в праве або ліве підребер'я, спину чи область пупка. Місце, в якому з'являється біль, залежить від вживаної їжі і загострення, наприклад, навесні і восени біль може з'являтися в різних місцях. Болі починають зникати після вживання жирного молока і антацидів, також можна очистити шлунок блювотою, що теж знизить біль. Але біль завжди відрізняється в залежності від області, в якій вона з'явилася. Вона може почати відчуватися лише через годину після прийому їжі, потім вона залишається на півтора чи дві години, і через деякий час повністю зникає. Якщо виразка утворилася в препілоріческом відділі шлунка або дванадцятипалої кишці, то болі бувають пізніми, тобто з'являються через три години після їжі. Іноді вони з'являються пізно вночі, що обов'язково викликає безсоння і змушує людей прокидатися і робити все можливе, щоб від неї позбутися, наприклад, пити молоко у великих кількостях. На тлі болю з'являються інші симптоми: тяжкість, нудота, відрижка, блювота, переповнення або відчуття здуття шлунка. Незважаючи на це - зберігається сильний апетит, але людина свідомо обмежує прийом їжі.

Зараз все частіше можна зустріти бессимптомную або виразку з невеликою кількістю симптомів, її часто називають «німий» виразкою. У більшості випадків вони властиві людям у віці, пацієнтам з хворим на діабет і людям, які п'ють протизапальні і нестероїдні препарати. Виразці шлунка без симптомів схильні ті, хто зловживає спиртними напоями та палінням. У такому випадку захворювання дасть про себе знати лише через кілька років, але у людини відразу ж з'являться дуже сильні болі, можливо, доведеться викликати швидку допомогу. Якщо довго не лікувати виразку, то через деякий час відбудеться перфорація шлунка або дванадцятипалої кишки, а це викличе рясні кровотечі і стеноз. Після цього недостатньо буде простих препаратів, людини відправлять до лікарні на консультацію до хірурга, далі відбудеться хірургічне втручання у лікарні, так як це дуже небезпечна форма захворювання.

Під час перфорації виразки починається деформування шарів стінок шлунка або дванадцятипалої кишки, а їх вміст переходить у черевну порожнину. Людина починає відчувати дуже гострі і хворобливі симптоми, немов у животі розлилася кипляча вода або в живіт вдарили гострим ножем, біль піднімається знизу вгору або навпаки опускається зверху вниз. Людина не може повертати корпус, глибоко дихати або кашляти, з'являється біль у діафрагмі. Справа в тому, що біль не зникає через деякий час, а навпаки - посилюється і локалізується не тільки в шлунку, але і у всьому тілі. Далі відбувається розвиток перитоніту, яке характеризується запаленням очеревини, а це загрожує смертю. Але позбутися захворювання та ускладнень можна, якщо відправитися в лікарню і провести хірургічну операцію. Чим раніше це зробити, тим вище шанси на повне лікування захворювання.

Багато хто думає, що кровотеча обов'язково помітно при виразці шлунка, але це не так. Воно може бути прихованим або рясним залежно від тяжкості захворювання. Якщо кровотеча рясне - людина починати рвати венозної (чорної) кров'ю, його стілець забарвлюється в чорний колір і втрачає будь-яке оформлення, так як він завжди рідкий. Відразу ж можна констатувати симптоми великих втрат крові, наприклад, запаморочення, зниження працездатності і активності, «зірочки» перед очима, гудіння у вухах, блідість шкірного покриву, посилене серцебиття і виділення холодного поту. Під час прихованої кровотечі не виділяється так багато крові, але надалі вона все ж виявляється через недокрів'я (анемії). Якщо людина поступово втрачає кров у великих обсягах - потрібно відправити його в лікарню без будь-яких заперечень, щоб було проведено втручання хірурга і лікування медикаментозними препаратами. Бажано відразу звернутися до хірурга, так як препарати можуть не подіяти на захворювання. Констатувати виразку при прихованих крововтратах складно, тому спочатку проводять інструментальне та лабораторне обстеження. На тлі лікування виразки також заповнюють втрачену кров, міняють дієту для виділення заліза і гемоглобіну і так далі.

Під час загострення і погіршення стану виразки вона може поширитися на інші тканини і органи, які знаходяться поруч. У більшості ситуацій вона переходить також у підшлункову залозу, людина може відчувати сильний біль в даній області, яка не проходить через довгий час. Пілородуоденальний стеноз - це зміна в нижній частині шлунка, як правило, звуження, яке може відбутися після кількох загострень виразки шлунка. Люди відзначають появу здуття, і важкості в середній частині живота після вживання їжі, причому відрижка після їжі дуже дивна, має неприємний і тухлий запах. Якщо стеноз сильно не заглибився, можна провести консервативну терапію, якщо ж захворювання вже сильно поглибилося без допомоги хірурга не обійтися.

Люди з виразкою шлунка мають таке захворювання, як гастрит. Через поєднання двох захворювань з'являється ризик появи раку шлунка. Справа в тому, що констатувати рак шлунка на перших етапах практично неможливо, так як він має ті ж симптоми, що і простий гастрит або виразка. Щоб подібного не сталося, потрібно регулярно відзначатися у гастроентеролога і робити гастроскопію, обов'язково перевіряти шлунковий сік і слизову шлунка на мікроскопічному обстеженні.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить