Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Які бувають види гастриту

Які бувають види гастриту
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Які бувають види гастриту

Як вже було сказано вище, буває хронічний і гострий гастрит. Набагато простіше виявити гострий гастрит, так як мікрофлора з хвороботворними бактеріями розростається дуже швидко, якщо людина вживає медичні препарати або інші хімікати. Правда, гастрит - не саме небезпечне захворювання, якщо постійно пити антибіотики та жарознижувальні препарати, може з'явитися виразка шлунка або повна деформація стінок шлунка. Під час розвитку захворювання погіршується цілісність слизової оболонки, а потім починають вироблятися речовини, які виводять з рівноваги імунну систему організму. Коли імунна система перестає працювати коректно - починається запалення слизової оболонки. Гастрит являє собою спробу організму позбутися захворювання, але при цьому залишається самостійним захворюванням, що впливає на перетравлення і засвоєння їжі.

Гострий гастрит може з'явитися через неправильний раціон харчування, коли людина вживає їжу з хвороботворними бактеріями під час алергії. Гостра форма захворювання провокує деформацію стінок шлунка, але незначну, оскільки через деякий час організм відновлюється без додаткової допомоги. Правда, для цього імунній системі потрібно позбутися першопричини хвороби.

Ерозивний гастрит може бути наслідком прийому агресивних лугів і кислот, які негативно впливають на слизову оболонку шлунка. Через це руйнується не тільки зовнішній шар стінок шлунка, а й внутрішній, що призводить до набагато більш небезпечним хворобам, наприклад, виразці шлунка, яка дуже важко піддається лікуванню.

Флегмонозний гастрит характеризується появою гнійних запалень в слизовій оболонці шлунка. Як правило, він з'являється після прийому твердих часток їжі, наприклад, неочищеної риби, коли кісточки застряють всередині і починають гнити. Також це може бути пов'язано з попаданням мікроорганізмів у шлунок. Відразу після початку розвитку захворювання у людини спостерігається температура 38-40 градусів за Цельсієм і неймовірно сильні болі в області шлунка. Вилікувати такий гастрит будинку неможливо, потрібна допомога досвідченого хірурга, і чим раніше пройде операція, тим краще. Якщо операція не буде проведена, то людина помре від перитоніту, який неможливо вилікувати.

Фібринозний гастрит - сама рідкісна форма захворювання, що виникає при сепсисі - зараженні крові. Відповідно, в першу чергу потрібно виліковувати першопричину захворювання, і лише потім залишкові явища гастриту.

При правильному лікуванні можна позбутися від гострого гастриту за тиждень, правда, повністю шлунок відновиться лише через кілька місяців. Під час гострого гастриту з'являються проблеми з травленням, так як шлунковий сік виробляється у величезних кількостях з великим вмістом соляної кислоти. Дану форму гастриту називають гіперацидних. Якщо довго не лікувати гострий гастрит, то він перейде в хронічну форму. Так само як і інші хронічні захворювання, він буде проявлятися рідко, але дуже сильно. Наприклад, після прийому їжі у людини може бути нудота і біль у шлунку, а потім вона повністю пройде, і симптоми не з'являться.

Необов'язково хронічний гастрит з'являється після затяжного відсутності лікування гострої форми, він може з'явитися як окреме захворювання. При цьому людина не відчуватиме жодних симптомів і нездужань, тому хвороба може протікати приховано протягом тривалого часу. З'явитися хронічний гастрит може з наступних причин:

1. Проникнення в організм хвороботворної бактерії під назвою Helicobacter pylori.

2. Аутоімунне вплив на шлунок: захисні сили організму будуть направляти бактерії безпосередньо на слизову шлунка.

3. Наслідки захворювання жовчного міхура і печінки: жовч буде потрапляти в шлунок у великих кількостях, що призведе до подразнення слизової.

Хронічна форма гастриту набагато небезпечніше, ніж гостра. Вся справа в тому, що ступінь ураження набагато ширше і глибше, тому організм намагається відновити уражену тканину. Але тут відбувається помилка: сполучна тканина відновлюється, але функціональні і корисні клітини поступово витісняються, що призводить до атрофії слизової оболонки і погіршення стану людини. Практично завжди хронічний гастрит має знижену або підвищену кислотність, але частіше зустрічається гіпоацидного форма - знижена кислотність шлунка. При цьому можна навіть не підозрювати про наявність захворювання, адже якщо симптоми і з'являються, то дуже ненадовго. Періодично після прийому медикаментів або спиртного у людини з'являється печія, а потім починаються сильні болі. Нерідко з'являються дивні звуки в шлунку, наприклад, бурчання. Зрозуміло, їжа засвоюється не повністю, рано чи пізно людина стикається з діареєю.

Виявити хронічну форму набагато простіше, якщо вона викликана Helicobacter pylori. Через це клітини шлунка не відновлюються, тому людина починає відчувати біль всередині всього тіла, а потім збільшується температура, що характеризує інфекційне захворювання. Все це змушує людину звернутися до терапевта і відправитися на повне медичне обстеження організму, в тому числі проходження ФГДС.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить