Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Характеристика техніки та використання рівнів Contemporary dance

Характеристика техніки та використання рівнів Contemporary dance
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Характеристика техніки та використання рівнів Contemporary dance

Contemporary dance-робота тіла в природних напрямках, де максимально використовується хребет, суглоби, другорядна робота м'язів. Робота тіла відбувається за трьома принципами: сила тяжіння, дихання і сила інерції. Цей напрямок сучасного танцю, яке грунтується одночасно і на західному (класичний танець, джаз-модерн), і на східному (цигун, тань цзи цюань, йога) мистецтвах руху. Заняття контемпорарі дають можливість зрозуміти як улаштовано наше тіло, як воно може ефективно працювати. Ідея даного напрямку - усвідомлення структури тіла, розумне та ефективне використання його фізичних можливостей і енергетичних ресурсів.
Для вибудовування відносин між тілом і свідомістю ми використовуємо образне мислення.  Контемп може бути виконаний відразу в декількох техніках:
- Вертикальний контемп (танець в положенні стоячи)
- Партер (танець на підлозі)
- У парі (танець з партнером)
Для сучасного танцю характерна багатосторонність, універсальність і гнучкість. Його можна танцювати в будь акустичної середовищі (різні напрямки музики, тиша, природні звуки), комбінувати і поєднувати з іншими танцювальними техніками і формами, створюючи нові стилі руху. Сучасний танець працює з природною структурою тіла і тому безпечний і доступний починаючим. У той же час легкість і природність руху, яку виховує цей напрямок танцю, дозволяє професійним танцюристам відкривати для себе нові грані танцю.
У даному напрямку істотний зв'язок між формою танцю і внутрішнім станом людини, кожен рух якого грунтується на особистих емоціях і переживаннях. Контемпорарі - це не просто техніка, це світовідчуття, це гармонія емоційного багатства.Під час занять увага приділяється диханню, body-awаreness («тілесному осознаванию»), якості рухів, роботі з простором, вагою тіла, емоціями, категорією часу. Використовуються природні принципи руху, дихання, інерції ваги тіла через розслаблення.
Використовується ідею усвідомлення себе в русі: робиться акцент на роботі суглобів, вибудовуванні хребта, налагодженні зв'язків між центром тіла і кінцівками. Це в загальному служить меті ефективної роботи тіла в русі, танці і вцілому в нашому житті.
Клас контемпорарі починається з простих вправ на підлозі і стоячи, в яких особлива увага приділяється диханню, формі, усвідомленню структури тіла і потоку енергії в ньому.
Поступово розвиваючи динаміку за рахунок використання природних принципів руху, ми переходимо до танцювальних фраз, в яких використовуються принципи падіння і рівноваги, переміщення в просторі, взаємодії з підлогою, стрибки. Займаючись, ви навчитеся одержувати задоволення від самого руху, а тіло буде стає більш гнучким і гармонійним.У міру отримання досвіду, все більше часу буде приділятися імпровізації, використовуючи різні імпровізаційні техніки. Основним завданням імпровізації в "контемп" є вихід за рамки «заучування» рухів, «впустити рух в тіло» і «дозволити йому статися».
У роботі використовуються техніки сучасного танцю, Release, джаз, імпровізації, контактної імпровізації. Під час занять увага приділяється диханню, теле-awаreness («тілесному усвідомленню»), якості рухів, роботі з простором, вагою тіла, голосом, емоціями, категорією часу.
Використовуються природні принципи руху, дихання, інерції ваги, «вибудовування» або «настройки» тіла через розслаблення; ідея економічно-дбайливого і ефективного використання тілесної структури й усвідомлення себе в русі; робиться акцент на роботі суглобів, вибудовуванні хребта, налагодженні зв'язків між центром тіла і кінцівками, що загалом і в цілому служить мети ефективної роботи тіла в русі, танці і в цілому в нашому житті.
Особливості контемп: чергування напружених натягнутих м'язів і різкого скидання, розслаблення, робота з диханням, падіння і підйоми, різкі зупинки (часто на прямих ногах), балансування, протиріччя і емоції. Контемп - це легкі і виразні рухи. Зазвичай контемп танцюється босоніж.
Контемп - це не єдиний однозначний стиль, а об'єднання танцювальних методик з західного (класичний танець, джаз-модерн) і східного (цигун, тань цзи цюань, йога) мистецтва руху. Цей танець відрізняється особливою свободою в рухах і відсутністю певних правил.
Більша увага в контепмпі приділяється тренуванню дихання. За цей аспект танцю «відповідають» східні техніки, що використовуються в даному напрямку. Дихання в контемп - помічник в русі, енергетичний посил, який переходить в рухи тіла.Також зі східних практик запозичені методи тренування координації, рівноваги, «перетікання» тіла з одного положення в інше. Якщо в класичній хореографії багато елементів виконуються за рахунок сили м'язів, то в контемп ті ж елементи часто реалізуються завдяки використанню прийомів зі східних технік (наприклад, довге стояння на півпальцях).
Ще одним особливим моментом, який вирізняє контемп від інших танцювальних напрямів, є його орієнтація «всередину». Це не тільки дозволяє танцюристу глибше виражати свої емоції, але й відображається на унікальності деяких рухів в поставках.
Так, наприклад, при всій візуальної легкості танцю, практично всі па танцюрист виконує, як би переборюючи земне тяжіння, тобто головним акцентом в русі є не висхідна частина, а спадна. Із сучасних західних напрямків танцю, контемп у свою чергу запозичив не тільки багато окремі елементи, але і загальну театральність, а також побудова логіки і малюнка танцю. Це передбачає, що в кожній новій постановці, обов'язково повинна бути розказана маленька історія, будь то конкретна подія, явище або емоція, зі своєю зав'язкою, смисловий частиною і кульмінацією.
Для стилю контемп характерним є : чергування напружених натягнутих м'язів і різкого скидання, розслаблення, падіння і підйоми, плавні перетікання і різкі зупинки (часто на прямих ногах), фіксовані батмани, різноманітні стрибки - в загальному, нескінченний мікс і ф'южн. Слова суцільно іноземні, але нам не звикати.
Номер в стилі контемп буде поєднувати в собі тісний контакт, внутрішній конфлікт і комбінації паралельних синхронних рухів. Власне, тому в процесі навчання стилем контемп танцюристи приділяють багато уваги контактної імпровізації. Це не тільки робота з тілом і відточування рухів, але процес, який передбачає синтез інтелекту та емоцій. Як і будь-який контактний танець, контемп вчить нас вибудовування діалогу без допомоги слів.
У контемпорарі, не дивлячись на величезну різноманітність видимих форм руху, є базові важливі, для цього напрямку хореографії, принципи роботи з тілом і рухом:
-Подих, зв'язок дихання і руху,
-Правильне, екологічне вибудовування тіла (базується на різних техніках вибудовування: техніка Александера (Alexander Technique), метод Фельденкрайза (Фельденкрайза метод), ідеокінезіс, техніки засновані на релізі / випуску на основі методів, основи Бартениефф)
- Розрізнення м'язової і суглобової роботи,
- Робота з вагою тіла, центром ваги, силою тяжіння,
- Використання інерції в русі
- Робота з часом і простором
Contemporary dance включає в себе велику кількість різних технік по роботі з тілом, диханням, свідомістю. Ось лише деякі з них: техніка Вільяма Форсайта, Хосе Лимона, Сьюзан Кляйн, Мерса Каннінгхема, release based techniques (техніки, засновані на релізі, автором яких є Джоан Скіннер, flying low - техніка роботи з підлогою і над підлогою, родоначальник Девід Замбрано і др).
Flying Low - сучасна танцювальна партерна техніка: падіння, підйоми, ковзання, перекати, перекиди і низькі польоти над підлогою. Застосовується підхід ергономічних принципів руху з використанням: махів, інерції, гравітації, спіралей, скручування і обертань.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить