Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Комплекс вправ ЛФК для дітей з затяжною пневмонією

Комплекс вправ ЛФК для дітей з затяжною пневмонією
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Комплекс вправ ЛФК для дітей з затяжною пневмонією

Якщо через два-три місяці від початку захворювання у дитини зберігаються кашель, кволість, відсутність апетиту, роздратованість, можливо передбачити, що пневмонія прийняла затяжний характер.
Гостра пневмонія переходить у затяжну тоді, коли лікування почали невчасно або його рано закінчили. Часто затяжна пневмонія зустрічається у дітей та підлітків з послабленим імунітетом, наявністю алергії та тубінфікованості.
У лікуванні затяжної пневмонії важлива роль відводиться фізичним вправам.
Ходьба на місці. На рахунок 1, 2- вдих; 3, 4, 5 – видих; 6, 7 – пауза.
1. Вихідне положення (ВП) – стоячи; ноги разом. Одна рука вверху, друга – внизу. Зміна положення рук. Рухи швидкі, руки прямі, напружені. Дихання довільне. Повторити 5-6 раз.
2. ВП – стоячи; ноги на ширині плечей, руки на поясі. Зробити вдих. Нахилитися вліво, права рука вверху (видих). Те саме виконати в іншу сторону (ліва рука вверх). Темп середній. Повторити 6-7 раз в кожну сторону.
3. ВП – стоячи; ноги разом, кисті до плечей. Колові руки ліктями: назад, вверх, вперед, вниз; потім у зворотному напрямку. Дихання довільне. Повторити 5-6 раз в кожну сторону.
4. ВП – стоячи; ноги разом, руки вздовж тулубу. Повороти тулуба навколо вертикальної вісі («закручування»). Темп середній. Дихання довільне. Повторити 5-6 раз в кожну сторону.
5. ВП – стоячи; ноги на ширині плечей, руки опущені. В руках гімнастична палка. Підняти палку вперед до рівня плечей (вдих). Повільно присісти (видих). Повернутися у ВП. Повторити 6-7 раз.
6. ВП – стоячи; ноги на ширині плечей. Палка за спиною в опущених руках. Зробити вдих. На видиху нахилитися вперед, відводячи прямі руки максимально назад (щоб вони були перпендикулярні до підлоги). Ноги в колінах не згинати. Темп повільний. Повторити 5-6 раз.
7. ВП – стоячи; ноги на ширині плечей. Тримати палку однією рукою  за середину; палка вертикальна. Руки розведені в сторони до рівня плечей. Звести руки, перекласти палку з однієї руки в іншу, розвести руки. Дихання довільне. Повторити 6-7 раз.
8. ВП – сидячи на стільці; руки на поясі. Зробити поворот тулубу вправо, праву руку відвести в сторону – назад (вдих). Повернутися у ВП (видих). Теж виконати в іншу сторону. Повторити 5-6 раз в кожну сторону.
9. ВП – сидячи на стільці. Рухи руками – як при плаванні стилем «брас»: зігнути руки в ліктях випрямити їх вперед і розвести в сторони горизонтальній площині. У ВП – вдих, при рухах руками -  видих. Виконувати повільно, спокійно. Повторити 6-7 раз.
10. ВП – сидячи на стільці. Спина пряма; ноги витягнути вперед, руки на поясі. Згинання та розгинання стоп. Дихання довільне. Повторити 8-10 раз.
Ходьба по кімнаті з уповільненням темпу протягом 1хв.
В період одужання від пневмонії рекомендуються дихальні вправи з опором: надування гумових іграшок, камер, дихання через трубочку та губи, складені трубочкою. Такі вправи поглиблюють та роблять рідшим дихання. Також показано загальний масаж грудної клітини та м'язів плечового поясу.
Ретельно проведене лікування гострої пневмонії з широким  застосуванням ЛФК сприяє швидкому одужанню дитини та попереджує повторні загострення захворювання.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить