Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як привильно вибрати комп’ютерні ігри для дітей

Як привильно вибрати комп’ютерні ігри для дітей
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Як привильно вибрати комп’ютерні ігри для дітей

Зараз, коли комп’ютер є практично в кожній родині, він представляє інтерес навіть для маленьких діток. Адже їм цікаво, чому Ви проводите деякий час за столом, дивлячись в монітор, а все загадкове приваблює і манить. Але якщо Вам цікавий Інтернет і можливості мережі, перегляд фільмів і кліпів, або ж робота пов’язана з деякими програмами, то малюкові буде цікавий просто сам факт наявності цієї машини, звуки які з неї доносяться і малюнки, що миготять на моніторі.
З віком, йому вже мало просто сидіти у батька на колінах і спостерігати, він хоче брати участь в процесі, торкатися, думати. У такому випадку слід потроху долучати дитя до роботи з комп’ютером. Але запам’ятайте, 15-20 хвилин на день – не більше. Вже давно відомо, що комп’ютер не завдасть шкоди більше, ніж той же телевізор.
Але просто посадити дитину за крісло і надати все в його руки не зовсім правильно. По-перше, це загрожує негативними наслідками не тільки для комп’ютера, а по-друге, краще б його чимось зайняти, наприклад, цікавою грою.

Перше знайомство

Допустимо, вашій дитині 2 роки. Ніби й вік маленький, але з іншого боку саме зараз його цікавить все нове і незвичайне, а тому одразу виникне здоровий інтерес до комп’ютерів.
Почнемо до управлінь мишкою. Потрібно показати, як правильно тримати її в руках, що відбувається, якщо натиснути ліву / праву кнопки, як рухається курсор на моніторі. Вона повиненна запам’ятати яка кнопка відкриває і закриває вікна, а яка показує функції.
У Всесвітній павутині є досить таки цікава гра, спеціально розроблена для першого знайомства з комп’ютером. Називається вона «Метелики і рибки». Суть така, що на чорному екрані з’являються квіти, метелики чи рибки, якщо дитина натискає на будь-які кнопки. Це дуже захоплююче, але швидко набридне, тому краще підібрати кілька ігор різноманітних тематик і рівнів складності. Це розвиває навички управління мишею і взаємодії рухів рук з подальшими змінами на екрані.
Після таких ігор Вашій дитині точно захочеться чогось нового і більш складного, тоді можна пошукати на полицях магазинів різноманітні навчальні ігри, посібники з іноземних мов та природничих наук, гри на розвиток логіки та мислення, а також творчих здібностей.

Навчальні ігри

Вони допомагають запам’ятовувати форми і кольору, фігури, букви і цифри. Це гарний початок для того, щоб навчитися читати і рахувати. Ігри розвивають не тільки математичні здібності, а й гуманітарні. Це дуже корисно для дошкільнят віком від 3 до 8 років.

Ігри, які розвивають іноземні мови

В основному, мови не дуже подобаються малюкам на початку, так як вони незрозумілі, але ігри привертають інтерес. Є різні рівні: від початківців (алфавіт і прості слова) до більш високого рівня (з анімованими ілюстраціями, захоплюючими вікторинами). Багато казок та оповіданнь можна навіть слухати в аудіо-форматі. Ігри робляться у цікавих стилях з використанням якогось героя з казки чи книги. Перевірити вимову можна з допомогою караоке.
Посібники для розвитку природних наук
Це дуже цікава пропозиція для дітей 5-6 років, які цікавляться природою, біологією, астрономією, фізикою і хімією. Улюблений персонаж з інтересом розповість малюкові про життя на планеті Земля і звірятками, які її заселяють.

Розвиваючі ігри

Вони призначені для того, щоб тренувати пам’ять, розвивати уяву та просторове мислення. Тут трапляються і пазли, і головоломки, і лабіринти. Вони змушують дитину думати, аналізувати і запам’ятовувати конкретні дії.
Ігри, що розвивають мислення
Вони підходять навіть для дітей до 12 років. Суть полягає в тому, що є якесь завдання і щоб його виконати, потрібно зробити якісь певні дії. Героєм може бути як головний герой, так і його кращий друг. Тут також присутні вікторини, конкурси та завдання, які розвивають пам’ять і мислення.

Ігри, що розвивають творчі здібності малюка

Це, напевно, одні із самих цікавих ігор. Вони допоможуть маляті визначитися, що йому подобається більше: музика , живопис або щось інше. Музичні твори кращих композиторів зроблять уроки легкими і приємними, вони також допоможуть розвинути слух. Разом з персонажами дитина може складати пісеньки і співати їх.
Деяким більше подобається створювати щось оригінальне, наприклад, листівку або наклейку, щоб подарувати мамі або другу. Таке захоплення дозволить створювати унікальні написи і малюнки на футболках, чашках і т.т. Дані гри підійдуть дітям 5-6 років.

Вибір диска

У магазині дуже легко розгубитися, адже ігор таке велика кількість, що й не знаєш яку вибрати. Не потрібно купувати гру, орієнтуючись тільки по гарній обкладинці.
Параметри Вашого комп’ютера повинні підходити до вимог диска, інакше гра просто не запуститься, або буде неякісно проводитись. Фірма повинна бути добре відомою і вже відмінно зарекомендованою на ринку.
Не забувайте про вік Вашої дитини, він зазвичай вказується на обкладинці. Але найголовніше – це здібності, уподобання та інтереси малюка. Адже хлопчикам подобається одне (логіка, пригоди, техніка), тоді як дівчаткам щось спокійніше (музика, живопис, дизайн). Але є й ігри, так звані універсальні, які будуть цікаві і тим, і іншим.
Комп’ютерні ігри – це не тільки розвага і приємне проведення часу, це і навчання, пізнавання світу і навколишнього середовища. Дитина вчиться вчитися (та проститься ця тавтологія), думати, мислити, а це йде тільки на користь.
Не всегда есть возможность скачать или купить игру, которая понравилась ребенку. А чтобы занять его чем-то, можно включить малышу игры онлайн. Например, девочкам точно понравятся игры с участием волшебных фей winx. А на игровом портале DataGames.ru Вы найдете множество игр как для девочек, так и для мальчиков.

Львівський студент розробляє комп'ютерні ігри для дітей з ДЦП

Студент факультету прикладної математики та інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка 18-річний Богдан Качмар уже 4 роки розробляє комп`ютерні реабілітаційні ігри для дітей з ДЦП, які покращують моторику. Хлопець брав участь у конкурсі наукових розробок Intel-ISEF (США, Каліфорнія).
"Завжди хотів оживити робота. Тому в 9 класі пішов навчатися в Малій академії наук. Там уже побачив, як це робиться: до робота підмикаються сенсори, тому він може різні дії виконувати. Мій тато — лікар, працює у Міжнародній клініці відновлювального лікування. Тому він подав мені ідею розробити програму реабілітації дітей, хворих на ДЦП. Я сам не раз бачив, як ті діти розробляють рухи, захотілося, щоб їм було то легко. У 9 класі я зробив першу гру. Називалась вона "Песик". Це гра на розвиток динаміки, тренування рухів. Дитині одягається на руку маніпулятор. Залежно від того, як вона робить рух хапання пальцями, переміщається об`єкт на екрані. Якщо здорова людина одноманітно клацає мишкою чи крутить джойстиком, то щоб зіграти в цю гру, дитина з ДЦП має ворушити всіма м`язами долонь — одягає спеціальну рукавичку. Однак цю гру довелося вдосконалювати, щоб точно виміряти амплітуду рухів хворої дитини. Я мав точно вирахувати верхню і нижню точку можливого положення рук", - розповів Богдан.
У наступній грі — "Ракета" — хлопець передбачив, щоб дитина рухалась корпусом тіла.
"Просто так розробляти м`язи дитині нецікаво. А якщо вона керує якимось космічним кораблем на екрані, то це майже не потребує свідомих зусиль. Пишу програму: код, а малюночки підбираю. Пристрій передає до комп`ютера інформацію, наскільки нахилена дитина. І залежно від того, наскільки вона нахилена, корабель рухається вгору або вниз", - зазначив студент.
Зараз "Ракета" й "Песик" застосовуються у клініці відновлювальної медицини у Львові. Лікар слідкує, як дитина рухається, радить. Курс реабілітації іграми — 10-14 днів. Винахідник не збирається зупинятися.
"Зараз роблю гру з гонками. Поки не знаю, яка вийде, бо маю оптимізувати її для старих комп`ютерів, щоб діти могли грати не тільки в клініці. Попросту ті ігри глючать на них. Принцип гри: дитина нахиляється вліво чи вправо — машинка повертає відповідно. Тут уже більш складні рухи", - підкреслив програміст.
Богдан любить спілкуватися у скайпі і кататися на сноуборді.
"Мрію про те, щоб нічого не робити і мати багато грошей. Я собі найду заняття, якщо матиму гроші. Наприклад, куплю великий сноуборд крутий і поїду кудись, ну, поки що в Австрію. Або відпочивати на Гаваї. Якби мені зараз запропонували розробляти проекти і мати гроші, або відпочивати і мати гроші, я б однозначно вибрав відпочинок", - наголосив хлопець.


 

You have no rights to post comments