Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Хороводи — один з найдавніших видів народного танцювального мистецтва

Хороводи — один з найдавніших видів народного танцювального мистецтва
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Хороводи — один з найдавніших видів народного танцювального мистецтва

Виконання їх колись пов'язувалося з обрядовими діями, традиційною зустріччю весни (весняний цикл танців), відзначенням літа (купальський цикл танців), зустріччю Нового року. Найпоширенішими були веснянки, гаївки, танки. Тепер хороводи втратили своє обрядове значення. Вони міцно увійшли до репертуару професіональних і самодіяльних виконавських колективів, особливо дитячих.
За темами хороводи можна поділити на три групи:
до першої належать хороводи, в яких відображаються трудові процеси («А ми просо сіяли, сіяли», «Мак», «Шевчик», «Бондар», «Коваль» та ін.);
до другої — хороводи, де відбито родинно-побутові відносини трудового народу («Перепілка», «Ой гілля-гілочки», «Пташка» тощо);
до третьої — хороводи, в яких знайшли свій вияв патріотичні почуття народу, оспівується рідна природа («А вже весна», «Марена» та ін.).

Бал (від фр. Bal, італ. Ballo, нім. Ball) - збори численного суспільства осіб обох статей для танців. Бали відрізняються від звичайних танців чи дискотеки підвищеної урочистістю, більш суворим етикетом і класичним набором танців, наступних в заздалегідь визначеним порядку.

Карнавал (від італ. Carnevale - карнавал, з лат. Carnem levāre - «прибрати м'ясо» (СР з російським «мясопуст»), початок посту) - свято, пов'язане з перевдяганнями, маскарадами і барвистими ходами. Аналогічний слов'янської Масниці. Поширений в католицьких країнах і сходить до язичницьких звичаїв Римської імперії. За часом звичайно передує Великому посту, звідки і походить назва. Супроводжується масовими народними гуляннями з вуличними ходами і театралізованими виставами. Карнавал з'явився в IX-X ст. До цього часу відносяться найбільш ранні згадки про періодичних міських святах в різних містах Західної Європи. Перші карнавали з'явилися в Італії - Венеціанський карнавал, де раніше всього з'явилися великі незалежні міста. Потім з'явилися карнавали у Франції, пізніше всього - в Німеччині: Майнці, Дюссельдорфі та Кельні.
Народно-святкові форми зазвичай складали другу, неофіційну половину свята, тоді як перша була пов'язана з виконанням певних церковних ритуалів. Лише в XVIII і XIX ст. вони розділилися, і карнавал став існувати як один з видів масових розваг.
Найголовніша частина будь-якого карнавалу - хода по головних вулицях міста. Ведучий його мотив - достаток, що походить від найдавніших свят врожаю. Воно може бути виражене у величезних купах сільськогосподарських продуктів, квітів, страв, якими годують всіх бажаючих. Все, що відбувається під час ходи носить підкреслено ігровий характер. Основна фігура на карнавалі - блазень. Він задає тон і ходи, і поданням, яке потім розгортається на центральній площі міста.
У кожному місті карнавал розвивався за певним сценарієм, що склався за багато років. На чолі карнавалу зазвичай стояли міські купецькі корпорації. Наприклад, упорядником масляничного карнавалу в Нюрнберзі традиційно була корпорація м'ясників, а у Франції - виноробів.
Найзнаменитіший карнавал у світі проводиться в Ріо-де-Жанейро.


 

You have no rights to post comments