Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї І залишилася галявина зеленою

І залишилася галявина зеленою
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

І залишилася   галявина зеленою

Не знаю як хто, а я завжди з доброю заздрістю дивлюся услід туристам з рюкзаками за плечима й незмінною гітарою у когось у руці. Нині більшість молодих людей люблять туристські походи, подорожі. І це зрозуміло. Варто бодай на десяток кілометрів одійти від гомінкого міста — і на тебе чекають чиста краса лісових галявин, кришталева вода джерельця, світлий струмочок, що в'ється поміж дерев, зелений шовк луків. Усе це неоціниме багатство, що дає людині земля, сонце і вода, треба берегти. Думка, звісно, не нова і, здавалося б, ні в кого не викликає заперечень. Чому ж на ділі іноді трапляється інакше?
Пройдіться недільного вечора ближнім приміським лісом, біля річки у місцях масового купання — очам не повірите, скільки валяється пустих консервних банок, поліетиленових мішечків, паперу, різного сміття. А хто це і для чого понівечив ніжну білокору берізку—зігнув її тонкий стан, обламав гілочки? А кому знадобилося встромляти палицю у мурашник, тривожити корисних комах? А ось ці польові квіти — навіщо ж було зривати такий величезний букет, щоб потім безжалісно кинути? Все це знівечили, покинули не дикуни — сучасні цивілізовані люди, які не можуть (точніше, не хотять) збагнути простої істини: якщо кожен із нас зокрема і всі разом не оберігатимуть рідну природу — хто ж нам, людям, її збереже?
Тож, ідучи у похід, візьміть із собою разом з піснею і гітарою прості правила туристської поведінки.
Намет ставте у зручному місці, подбавши про те, щоб нікого не потурбувати. Треба дотримуватися правил безпеки, запалюючи і багаття. Випалена земля довго не заростає травою, отже, спочатку зніміть шар дерну і на тому місці паліть багаття, а залишаючи стоянку, складіть туди усе сміття, спаліть його, а потім прикрийте дерном. Щоб запобігти пожежі, не розпалюйте багаття у вогненебезпечному лісі, близько від великих дерев.
Похідне життя має трохи вільніші правила поведінки. Наприклад, дівчата самі несуть свої рюкзаки. І все ж у юнаків завжди знайдеться можливість повестися по-лицарськи.
Звісна річ, у безлюдних місцях можна і погаласувати, проте заходячи в зону, де є інші відпочиваючі, варто поводитися стриманіше, не включати транзистор на повну потужність, а проходячи селами, вітатися із зустрічними, як це узвичаєно на селі.
Ще хочеться нагадати любителям залишати свої «візитні картки» на стовбурах вікових дерев, при входах у печери, на стінах старовинних замків. Не робіть цього! Не лишайте на землі пам'яток свого безкультур'я!


 

You have no rights to post comments