Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Повсякденний одяг

Повсякденний одяг
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Повсякденний одяг

Це той, який носимо переважну більшість часу. Його призначення   вже  вимагає   не   вигадливості,   екстравагантності,   а  універсальності й функціональності. При всьому цьому він не виключає певна  річ,  елегантності   і  створюється     для   дуже    широких  круг людей.
Діловий одяг має відповідати своєму призначенню. Коли мовиться про функціональність, це означає, що кожна деталь — будь-який ґудзик, кишеня, пояс, кокетка, складка виконують свою роль. Нині немає ґудзиків, які б нічого не застібали, удаваних кишень, кокеток, які б не виконували конструктивної ролі. Важливо, щоб повсякденний одяг був логічним. Тканини, з яких він виготовляється, мають бути добротними, але недорогими. Здешевлення одягу — це мета, яка відповідає і державним інтересам, і інтересам трудящих.
Упродовж багатьох років повсякденний одяг вирішується в спортивно-діловому й класичному стилях. Однак це не виключає романтичних  мотивів.   Форми — невимушені,     різноманітні.     Дедалі ширше впроваджується тут і термін «комфортність». Поряд з просторими, вільного крою силуетами, які сподобалися багатьом, існує й одяг помірного обсягу, з чіткими лініями, часом у речах використовуються елементи чоловічого стилю. Але слід підкреслити: жіночність одягу—це нині актуальна вимога.
Як і раніше, передбачається поділ одягу на молодіжний і дорослий. А молодіжний і далі розвиватиметься в спортивно-діловому стилі. Тут пропонуватимуться різноманітні комплекти, побудовані   на  принципах   функціонально   виправданої  декоративності.
Нині ці комплекти дуже відрізняються від одягу для дорослих: опуклі куртки, жилети, пелерини, багатошарові спідниці. Ширше, ніж у дорослому одязі, запроваджується уніфікованість — однакові речі можуть носити і юнаки, і дівчата.
Дівочий одяг відрізняється від дорослого й довжиною: спід ниці для підлітків нині — вище коліна. Пропонуються брюки різних форм — від коротких типу шортів і брюк-спідниць до брюк стьобаних, опуклих. З'явилися й зовсім нові форми брюк, які рекомендуються тільки молоді,— бермуди, галіфе, банан тощо. Носять їх з короткими куртками або жилетами.
Комплекти для молоді необхідно укладати на основі взаємозамінності. Наприклад, досить мати дві пари брюк—короткі й довгі, можна — комбінезон, до них — светр і блузу, жилет, куртку або піджак, спідницю або сарафан, і цього досить, щоб одягатись різноманітно й цікаво. Певна річ, якщо всі деталі вдало підібрані за кольором, формою, припасовані до фігури і, звичайно, доглянуті: вичищені, відпрасовані. По-різному поєднуючи речі, можна щоразу виглядати інакше. Істотне значення мають і доповнення: шарфики, хусточки, зав'язані, як краватка, або бант. Цікаві акценти створюють недорога біжутерія, штучні квіти, різні пояси.
Не слід забувати, що взуття й зачіска мають величезне значення (особливо — щоб вони були акуратні, старанно доглянуті). Зачіска— природних форм, з так званим ефектом невимушеності. Взуття для молоді переважно рекомендується спортивне, модне нині—на низькому каблуку й без каблука.
Як знайти свою індивідуальність у моді? Передусім, треба вивчити свою зовнішність, щоб без самомилування, але й без комплексу неповноцінності зважити й виділити всі переваги й вади, а тоді вже пристосовувати до них вимоги моди. Безперечно, дати готовий рецепт ніхто не в змозі. До деяких особливостей фігури гарно пасують модні речі, інші ж — цілковито виключають їх.
Скажімо, модна коротка спідниця, але якщо ноги некрасиві, коліна товсті — мабуть, краще від неї відмовитись. Одягаєте вузькі припасовані брюки — треба, щоб хтось дав авторитетну пораду, чи це найкращий варіант, а чи, може, слід вибрати інший фасон.
Загалом більшість юнаків і дівчат здатні самокритично ставитись до своєї зовнішності. І не слід впадати у розпач, якщо хтось категорично відраджує той або інший фасон: сучасна мода пропонує багато варіантів. Це — десятки різновидів комірців і вирізів горловини, вибираючи один із них, треба врахувати овал обличчя, форму шиї. Різні фасони спідниць, різного крою рукави, кокетки, навіть силует — просторий, широкий чи припасований до фігури. Серед цього розмаїття обов'язково знайдеться той, може, єдиний варіант, що пасує вам найкраще.
Не варто прагнути випередити моду. Адже не всі новинки приживаються, здобувають популярність, а що ж тоді робити з обновою, яку ви пошили за зразком, що виявився метеликом-одноденкою? Надійніше, звичайно, фасон стриманий, не надто екстравагантний.
Зважте також, чи зручно ви почуватиметесь в обнові. Візьміть до уваги свій стиль, темперамент, середовище, в якому буваєте, і пам'ятайте, що відчуття міри — це прояв і вашого культурного рівня, і вміння тверезо оцінити себе, і ваше ставлення до людей, що вас оточують, і ваші фінансові можливості, і зручність, і ще багато дечого.
Якщо вам ще не вдалося знайти свій стиль, то головне, чого треба додержуватись,— уникати недоречного й смішного в одязі. Найпростіший приклад: довга куртка з поясом нижче талії гарно поєднується з брюками, а одягнете її з короткою спідничкою — силует вийде кумедний.
Останнім часом дуже поширилось прагнення вдосконалити готовий одяг, придбаний у магазині. Справді, сукня з шерстяної тканини, стане невпізнанною, індивідуальною, якщо ви прикрасите її вишивкою або вовняною взірчастою тасьмою чи додасте новий комір, власноруч вив'язаний, такі самі манжети або галстук, контрастного кольору бант тощо. Тут можна проявити свою винахідливість, продемонструвати смак. З цієї точки зору перегляньте і ті речі, які маєте. Дещо можна змінити, прикрасити, переробити — і річ, яка вже трохи набридла, раптом порадує вас новизною.
У повсякденному чоловічому одязі продовжують розвиватись такі основні теми: одяг офіційно-діловий, який виконується в традиціях класичного стилю, і одяг нетрадиційний, з перевагою спортивних мотивів. Намічається тенденція розвитку — максимальне віддалення цих двох напрямів.
Піджаки в ділових костюмах тяжіють до чіткіших, прилеглих форм. А от у костюмах неофіційних піджаки будуть, навпаки, вільніші, м'якші. Деталі — кокетки, коміри, вилоги — середньої величини.
Велика різноманітність в оформленні та розташуванні кишень. Оскільки силуетні форми ось уже кілька років майже не змінюються, передбачаються дальші пошуки в межах традиційних усталених груп  виробів. Особливо модними будуть пальта й піджаки без підкладки, різноманітні куртки й блузони, сорочки з вовняної тканини з новим оформленням комірів: стойка, відкладний без стойки тощо.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить