Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Хвороби риб та їх лікування

Хвороби риб та їх лікування
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Хвороби   риб та їх лікування

Найчастіше риби хворіють через погані умови утримання і малий досвід любителя-акваріуміста.
Перш ніж говорити про конкретні захворювання, варто звернути увагу на специфіку лікування. Якщо хвороба інфекційна, то вона пошириться на все водне середовище, а тому немає рації, як це часто роблять, вилучати риб з акваріума для лікування в окремому посуді, тому що одужавши, вони захворіють знову, коли повернуться в акваріум. У таких випадках треба лікувати акваріум в цілому, вводячи лікувальні засоби у воду.
А тепер про конкретні хвороби.

Іхтіофтиріоз. Збудник хвороби — рівновійчаста інфузорія. На тілі й плавцях риби з'являються дрібненькі сіруваті вузлики, що нагадують манну крупу. В гострій стадії риба вкривається суцільним слизовим нашаруванням і починається розкладання шкіряного покриву. Інфузорія заноситься в акваріум хворими рибами або з кормом. її появі сприяє різке зниження температури акваріумної води, охолодження риб при транспортуванні  і в холодний  період року.
Для знищення паразитів інколи досить підвищити температуру води в акваріумі до 30° С і тримати на такому рівні до зникнення проявів хвороби. При медикаментозному лікуванні застосовують трипафлавін (0,6 г на 100 л води), або протягом шести діб біцилін-5 (500 тисяч одиниць на 100 л води). В усіх випадках лікування потребує інтенсивної аерації води.

Хілодонелез. Збуджувач цієї хвороби — паразитична війчаста інфузорія, яку важко побачити неозброєним оком. Характерна ознака — поява у воді жовтуватої каламуті. Риби при цьому поводяться неспокійно: качаються, труться об різні предмети, на тілі в них з'являється ледь помітне голубувате нашарування, плавці склеюються. А далі руйнується шкіра, обволікаються слизом зябра і риби гинуть.
Ця хвороба виникає при одночасній заміні великої кількості води в акваріумі і в результаті загнивання недоїдків, особливо сухої дафнії.
Для лікування використовують, риванол (0,2 г на 100 л води) з повтором через дві-три доби або метиленову синьку (3 мл 1%-ного розчину на 10 л води). Під час лікування воду в акваріумі не замінюють, температуру не піднімають вище нормальної, воду аерують.

Сапролегніоз — хвороба грибкового походження. Найчастіше з'являється в тісних, брудних  і  холодних  акваріумах,  при  годуванні риб тільки сухим кормом
Лікування починають з чищення акваріума, забезпечення його обігрівом і скорочення кормового раціону. Спочатку у воду додають кухонну сіль (1 чайна ложка на 10 л води). Якщо через два-три дні стан рибок не поліпшиться, воду частково   замінюють   і   застосовують  біцилін-5  у   згаданій   раніше   дозі.
Отже, щоб акваріум був красивим, а риби здоровими, дбайте про чистоту, додержуйтесь правильного режиму годування риб — і в вашій квартирі завжди радуватиме око куточок живої природи.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить