Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Годування риб

Годування риб
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Годування риб

В природних умовах риби мають можливість годуватись багатьма видами тваринного і рослинного корму в будь-який час. В акваріумі раціон риб досить обмежений.
Основні корми, які використовують любителі-акваріумісти, такі: черв'яки — трубочник, нематоди, енхітреї, мікрочерв'як Гриндаля; личинки комах — мотиль і коретра; рачки — дафнії, циклопи, артемії; озерний планктон («живий пил»), м'ясо, паста «Океан», яєчний жовток, сухий сир, манна крупа, листя салату, водорості.
Більшість аматорів і зокрема початківців використовують черв'яка-трубочника, сухих дафній та манну крупу, а тому розповімо про них докладніше. Придбаного трубочника кладуть у широку скляну, емальовану або пластмасову посудину і заливають водою на два сантиметри. Зберігають у прохолодному місці, не закриваючи кришкою, промивають водою не менше двох разів на добу. Не можна тримати трубочник у склянці або вузькій банці з високим рівнем води.
Незалежно від розміру трубочника, досвідчені акваріумісти обов'язково подрібнюють його. Робиться це так: на пластмасовій пластинці ножицями ріжуть порцію трубочника, змивають під краном у капроновий сачок діаметром 6—8 см і добре проми- вають, щоб максимально видалити бруд з нутрощів. Після цього корм кладуть у баночку з водою і згодовують рибкам. Подріб- нені черв'яки не будуть занурюватися в грунт і викликати гниття, що в свою чергу зменшить вірогідність захворювання риб. V випадку неповного поїдання черв'яків рибами, їх підберуть слимаки.
Найбільш доступний корм — суха дафнія, але через невміле застосування її вода в акваріумі псується, риби хворіють і починають гинути. Якщо кинути в акваріум надлишок сухої дафнії, вона намокає  виділяє у воду коричневу речовину, яка розкладається: вода псується, стає каламутною, набуває неприємного запаху, в ній з'являються хвороботворні мікроорганізми. До того ж, коли зголоднілі риби швидко заковтують суху дафнію, в кишечнику вона розбухає, розкладається і викликає запалення. Щоб запобігти цим негативним явищам, порцію дафнії перед годуванням слід подрібнити, насипати в склянку і залити гарячою водою. Через 10 хвилин, коли вода стане коричневою, все виливають у капроновий сачок і промивають під краном до чистої води. Оброблена таким чином дафнія менше забруднюватиме воду,  її краще будуть засвоювати риби. При годуванні сухою дафнією мальків (гу-пій, мечоносців тощо), перш ніж залити гарячою водою, її треба розтерти на порошок і просіяти.
Деякі риби (наприклад, різновиди золотої рибки,, барбуси живородячі та інші) добре їдять манну кашу. Варити її слід так, щоб крупинки відокремлювалися одна від одної і не злипалися в грудки. Для цього в киплячу воду засипають крупу і варять 7—8 хвилин, весь час помішуючи, потім промивають під краном. Якщо в раціон входять також інші корми, манною крупою годують два-три рази на тиждень. А взагалі, незалежно від виду корму, годувати риб треба не менше двох разів на день, вранці і ввечері. Серед аматорів існує думка: краще риб недогодувати, ніж перегодувати. Але це неправильно. Риби мають бути ситими, тоді вони будуть здоровими.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить