Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Вода і грунт в акваріумі

Вода і грунт в акваріумі
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Вода і грунт в акваріумі

Для утримання акваріумних риб потрібна вода середньої' жорсткості за вмістом солей кальцію, магнію та інших мікроелементів. Така вода в більшості річок та водопровідній системі. Вода з артезіанських свердловин і колодязів переважно має підвищену жорсткість. Для пом'якшення її можна прокип'ятити в емальованому посуді та відстояти. Готова вода зливається так, щоб в акваріум не потрапив осад з дна посуду.
Найкращий грунт для акваріума — крупний річковий пісок. Можна також використати дрібний морський гравій і такого ж розміру   базальтову   крихту.   Мармурова   крихта   не   годиться,   бо вона призводить до підвищення жорсткості води. Як виняток її застосовують в акваріумах з молінезіями. Крихту треба брати без гострих країв, щоб рибки не травмувались. Не слід брати крихту більше 3—5 мм, бо в грунті утворяться глибокі колодязі, які засмічуватимуться залишками корму, і в акваріумі почнеться процес гниття. Грунт не обов'язково хімічно обробляти, достатньо промити його під краном гарячою водою, як говорять акваріумісти, «до чистої води». На дно підготовленого акваріума кладемо шар грунту (3—4 см — для маленьких акваріумів, 6—8 см — для великих). Бажано, щоб грунт підвищувався до задньої стінки, там зручніше буде висадити більші рослини. Непогано було б влаштувати тераси за допомогою смужок плексигласу або негострих камінців. Не слід прикрашати дно акваріума русалками, водолазами, затопленими кораблями тощо. Можна покласти один-два красивих камені та примхливої форми корч (краще з верби чи осокора, вони не мають у своєму складі отруйних речовин). Корч очищають від кори та гнилих частин і кип'ятять одну годину.
Закінчивши влаштування дна, акваріум заливають водопровідною водою, тільки не дуже холодною, встановлюють освітлювачі, обігрівач, вмикають аерацію і залишають у такому стані на 5—7 діб (на ніч освітлення вимикають). Тільки після цього висаджують рослини — валіснерію, кабомбу, папороті (не слід висаджувати рослини в горщиках, бо вони уповільнюють розвиток коріння). Потім запускають кілька слимаків, живих дафній і ще витримують акваріум кілька днів, поки з'являться мікроорганізми і вода почне набувати необхідних для життєдіяльності риб біологічних властивостей. Якщо вода стане каламутною, треба зачекати, доки вона знову посвітлішає.
Сигналом для запуску риб може послужити поява нових листочків на висаджених рослинах.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить