Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Акваріум
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Акваріум

Акваріум — найбільш доступний засіб спілкування людини з живою природою в домашніх умовах. За допомогою акваріума можна влаштувати в квартирі привабливий куточок з дивовижними за формою і різноманітно забарвленими рибками і водяними рослинами. Заняття акваріумом перетворює вільний час людини в захоплюючу творчу діяльність.
Перш, ніж придбати акваріум, слід вибрати зручне місце для його влаштування з урахуванням освітленості. Необхідно також визначити бажані розміри майбутнього акваріума. Умовно вони поділяються на три групи: малі — місткістю від 10 до 50 л; середні— від 50 до 150 л; великі — понад 150 л.
Акваріуми бувають цільноскляні, кулеподібні, з силікатного скла в металевому каркасі та з оргскла. Останні найпрактичніші завдяки їх герметичності. Для надання акваріуму більш привабливого вигляду ззовні його оздоблюють деревом, пластиком або клейовими шпалерами під колір меблів. Кулеподібні акваріуми можна монтувати з торшером чи встановлювати в нішах меблів. Радимо розміщати акваріуми біля стіни, перпендикулярної до вікна або тої, що знаходиться навпроти нього. Якщо акваріум стоятиме поруч вікна, він одержуватиме надто багато світла, навіть на північній стороні, і вода весь час зеленітиме. Якщо ж акваріум поставити до стіни, то задню стінку його треба закрити заставкою, бажано темно-коричневого кольору. На темному фоні добре вирізнятимуться рибки і рослини. Не варто встановлювати за акваріумом будь-які зображення, картини: це виглядатиме ненатурально й примітивно.
Акваріум — це водойма в мініатюрі, маленьке озерце, в якому відбуваються складні фізичні процеси. Більшість акваріумних риб у природі живуть в екваторіальній зоні й тропіках, тому вони потребують багато тепла і світла. Якщо їх не вистачає, риби в наступних  поколіннях  вироджуються,  втрачають  яскраве забарвлення, в них поступово спрощуються форми тіла й плавців. У зв'язку з дуже малими об'ємами акваріумів і нашими кліматичними умовами забезпечити правильне освітлення й обігрів досить важко. Найбільш вдалі результати одержуємо, використовуючи джерела штучного   освітлення   і   тепла,   якими   порівняно   легко   оперувати.
Для освітлення акваріума користуються світильниками з лампами накалювання і люмінесцентними лампами. Потужність ламп добирається експериментально. Так, наприклад, для акваріума до 40 л достатньо однієї лампи накалювання 25 Вт або двох по 15 Вт (останній варіант кращий, бо досягається рівномірне освітлення усієї поверхні акваріума). Освітлювати необхідно 12—14 годин щодня. Температуру води слід підтримувати на рівні 24—28 °С, при цьому добовий перепад температури не повинен перевищувати 1—2 градуси. Щоб досягти такого температурного режиму, кімнатної температури недостатньо, потрібен штучний обігрів. Для цього застосовують електричні спіральні обігрівачі в скляних трубках, заповнених піском. Для акваріума місткістю 40 л достатньо мати обігрівач потужністю ЗО Вт, щоб підвищити температуру води на 4—5 градусів. Контролюють температуру за допомогою термометра.
Риби добре почуваються у воді, достатньо насиченій повітрям, а тому треба запобігати перенаселенню акваріума. Наприклад, у 40-літровому акваріумі досить мати 15—20 дорослих гупій або 8—10 мечоносців. При більш заселеному акваріумі необхідна аерація води за допомогою мікрокомпресора. Аерацію можна поєднати з фільтрацією, щоб одночасно з насиченням води повітрям запобігти її закаламутненню.
Крім світильника, обігрівача, термометра, мікрокомпресора, фільтру необхідно придбати сачок для вилову риб і промивання корму, гумовий шланг для відкачування води та інший дрібний інвентар.
Підготовку та заселення акваріума проводять у певному порядку, не кваплячись.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить