Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Зимовий букет

Зимовий букет
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Зимовий букет

...Доцвіли хризантеми, пожух від перших заморозків синьоокий «мороз», і тепер квітів не буде до самої весни.
Що ж, так і стоятимуть вази порожніми цілу зиму? Звичайно, ні. Можна зробити дуже красиві й оригінальні зимові букети, до того ж довговічні. Але про них треба подбати заздалегідь.
Ще в осінні дні «бабиного літа» зріжте дві-три гілочки з яскравим червоним або жовтим листям. Для цього годяться дуб, вільха, клен, осика. Щоб листя не зморщилось і стояло довго, обережно прогладьте кожен листок (не відриваючи від гілки!) негарячою праскою. Якщо ж якийсь листок відпаде, прикріпіть його маленькою шпилькою. У вазу для підлоги можна поставити букет з пухнастих «султанів» рогозу, що росте на болотистих місцях.
Мені доводилось бачити дуже гарні зимові букети, складені з кількох покручених і переплетених між собою гілок різного кольору. Одна була жовтувата, друга—коралово-червона, а третя— вкрита дрібними білими крупинками. Жовтувата — це була просто гілочка, очищена від кори. А де у нас ростуть такі червоні?
Господиня пояснила:
—    А манікюрний лак для чого?
—    А оці білі крупиночки? — спитала я.
Вона посміхнулася:
—    Ті  ж   полаковані   гілочки,   тільки   обсипані   манною   крупою!
А  ще  були  тут  насаджені  на  одну  велику  розгалужену  гілку
золотисто-брунатні «ромашки». Видно, що з дерева, бо досить тверді, але з якого саме?
—    Звичайні  соснові   шишки,   розрізані   гострим  скальпелем! —
відповіла господиня.
У керамічній вазочці приємно виглядатимуть чорна гілка дикої груші, вкрита сріблясто-сірим лишайником, сухі «квіти» деревію, червоні «ліхтарики» фізалісу (його сухі плоди з «ягідкою» всередині й справді схожі на ліхтарики). А ще є рослина «лунарія», ніби спеціально створена для зимових букетів. Навесні вона цвіте дрібними фіолетовими зірочками, а восени вкривається сухими білими «метеликами», схожими на перламутрові японські віяльця. Вони не змінюють свого вигляду кілька років.
Гуляючи по лісу, завжди можна знайти щось цікаве: чи то дубовий гриб, що нагадує капелюх, чи то кострубату гілку примхливої форми, чи просто шматок березової кори, що легко відділяється од стовбура давно поваленого дерева. Цією корою можна обгорнути скляну банку з водою, а в неї поставити кілька стеблин традесканції,   яка  зеленітиме   всю   зиму   і   навіть   пустить   корінці.
У лісі можна натрапити і на старий дуплястий пеньок, який може служити декоративною підставкою для мініатюрного зеленого куточка у кімнаті. Місця для нього треба небагато, скажімо, на підлозі під телевізором. Якщо дупло невелике, його розширюють за допомогою стамески. Пень можна обпалити зовні і відшліфувати, а основу вирівняти, щоб споруда мала надійну опору. Сам пень краще поставити на піднос, щоб захистити підлогу від надмірної вологи, бо в дупло ж маємо намір насипати землю і посадити кілька рослин-епіфітів — різноманітні орхідеї, бромелії. Разом з тим можна рекомендувати бегонії з великим яскравим декоративним листям, традесканції та плющі.
«Сад» на підносі можна доповнити штучними «горами», використавши для цього кілька камінців, а то й «ставком» (ним буде посудина з водою, обрамлена зеленню, мохом).
Озеленюючи житлові приміщення, враховуйте їх цільове при-і значення. У дитячій кімнаті та спальні має бути мінімальна кількість рослин. А основний центр квітникарства — це вітальня. І радимо не розпорошувати рослини по всій кімнаті, а сконцентрувати їх у якомусь одному «ботанічному куточку». Звичайно, це не стосується сухих букетів, які можуть стояти де завгодно.
Як бачимо, у будь-яку пору року можна прикрасити свою квартиру зеленню, квітами або композицією з різних рослин. Отож, нехай завжди буде супутником вашого життя краса, яку дарують квіти.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить