Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як довше зберегти квіти

Як довше зберегти квіти
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як довше зберегти  квіти

Ваш дім сьогодні має святковий вигляд — у вазі стоять чарівні квіти. Проходячи в кімнату, ви не забуваєте раз по раз позирнути на букет, і в серці жевріє тиха радість — яка ж то краса! Але втіха дуже скоро поступається місцем розчаруванню: гордовито випростані стебла, пишні головки звісилися додолу, пелюстки втратили пружність, оксамитовий блиск...
А проте є чимало прийомів, скориставшися якими, можна подовжити життя букета. Насамперед треба зрізати квіти в певній стадії зрілості. Наприклад, тюльпани знімають у стадії забарвлених пуп'янків, півонії, гвоздики, троянди—напіврозкритими, півники, лілії, гладіолуси — коли розкриються одна-дві квітки в суцвітті, а запашний горошок, чорнобривці, айстри — повністю розкритими.
Зрізають квіти садовим ножем або секатором, під гострим кутом, і в ніякому разі — не ножицями, щоб не потрощити стебла.
А коли краще зрізати квіти?
Ранком, коли ще лежить роса, або на вечірній зорі. А якщо зрізані квіти покласти на кілька годин у посудину з прохолодною водою так, щоб на поверхні залишились тільки головки, це буде зайвою гарантією їх якнайдовшого збереження.
Є й таке правило: з тієї частини стебла, що буде занурена у воду, треба обірвати листя, зрізати колючки, інакше вода дуже швидко  зіпсується, позеленіє, стебла почнуть  гнисти.
Не байдуже й те, в яку воду ставлять букет. Спостереження довели, що зрізані квіти більше «полюбляють» переварену воду (кімнатної температури). Дехто вважає, що міняти повністю всю воду не треба, бо буцімто це шкодить квітам, а слід лише доливати потроху свіжої води. Це помилка! І воду треба міняти, й вазу мити, і кінці стебел підрізати, причому, коли стебла дерев'янисті, як у троянд, хризантем, бузку, то підрізають їх під водою.
Ще порада: хоча й дуже гарно виглядає натюрморт з квітів і стиглих фруктів, не ставте їх поруч. Етилен, що виділяється плодами, пригнічує квіти. З цієї самої причини треба своєчасно видаляти й зів'ялі рослини. Недобре почуватимуться квіти на протязі, осонні чи навпаки, під струменем холодного повітря.
А що покласти у воду, в якій стоїть букет? Не завадить невелика доза аспірину чи шматочок деревного вугілля — перший окислює середовище, а друге діє як антисептик; обидві реакції благотворно впливають на рослини.
Можна приготувати живильний розчин для квітів за таким рецептом: в 1 літрі перевареної води кімнатної температури розчиніть 2 столові ложки цукру і трохи лимонної кислоти (на кінчику ножа). У такому розчині довше стоять троянди, гвоздики, бузок, нарциси, тюльпани, флокси, гладіолуси, півонії. Живильний розчин міняйте через три—п'ять днів, не забуваючи при цьому помити вазу.
Ви купили квіти, а дарувати їх комусь доведеться не сьогодні, а через кілька днів. Як зберегти їх свіжими? Тут придасться так зване «сухе» холодне зберігання. Спочатку квіти треба занурити повністю по головки в холодну воду, через 1—2 години легенько загорнути у вологий рушник і покласти в поліетиленовий чи целофановий пакет, проробивши в ньому кілька дірочок. Далі кладіть пакет у холодильник. За кілька годин до того, як вручатимете квіти, вийміть пакет з холодильника, знову витримайте стебла 1 — 2 години в холодній воді.
Дарувати годиться тільки бездоганно свіжі квіти. Краще прийти в гості без букета, ніж принести його прив'ялим. Нести квіти слід головками донизу, а підносити — звільнивши від усяких обгорток.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить