Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Квіти в саду

Квіти в саду
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Квіти в саду

Плекати квіти — дуже приємне заняття. І хоча не в усіх є сад, однак невеличку ділянку біля вашого будинку теж можна перетворити на красивий куточок. Утоптану землю перекопайте, принесіть кілька відер свіжої землі, а потім вже робіть клумбу чи квітник.
Якщо хочете, щоб у вас були гарні квіти, навчіться доглядати за ними. Квіти діляться на багаторічні та одно-дворічні. Багаторічні квіти зручні тим, що можуть рости кілька років на одному місці, їх треба лише час від часу розділяти й пересаджувати. А однорічні квіти саджають щовесни — насінням або розсадою. Першими зацвітають навесні крокуси, маргаритки, примули, за ними — тюльпани, незабудки, нарциси, гіацинти.
Тюльпани, мабуть, чи не найпоширеніші квіти на наших клумбах. Вони ростуть з цибулин, які треба кожного року викопувати, після того як перецвіте квітка і пожовкне листя. Якщо тюльпан не викопати, він цвістиме і наступного року, тільки квітка буде дрібнішою. Цибулинка має при собі кілька дрібних «діток». їх обережно відокремлюють і садять у землю. Через два-три роки з них будуть «дорослі» цибулинки. Тюльпани, як правило, садять у вересні. Є такий вислів: «Діти — в школу, тюльпани — в землю!» Отож, не пропустіть момент. Якщо посадите ці квіти пізніше, вони не встигнуть до морозів укорінитися і можуть загинути.
Нарциси розмножують так само, як і тюльпани. Правда, їх можна не викопувати два-три роки, а потім вийняти з землі (у червні — липні), розділити на окремі цибулинки і знову посадити.
Всі квіткові рослини мають різну висоту. Це треба враховувати при створенні квітника. Найвищі — мальви, золотарник, дельфініум — посадіть біля паркану або окремою групою, щоб не затуляли менших. Для оздоблення садових доріжок краще взяти карликові  сорти  айстр,  незабудки  або   чорнобривці  бордюрного  типу.-
Якщо дозволяє місце, можна розташувати квіти прямо на зеленому газоні. Скажімо, посадіть яскраво-червоні сальвії, фіолетові айстри, жовто-коричневі низенькі чорнобривці. Таке поєднання кольорів створить барвистий килим. А можна на зеленій траві поставити кілька декоративних ваз. Тут є великий простір для вашої фантазії. Декоративною вазою слугуватиме і... просто покладена на траву пофарбована автомобільна шина, в яку ви насипете землі і посадите, скажімо, настурцію. За літо вона розростеться і спадатиме пишними хвилями з боків «вази», а між круглих листочків проглядатимуть золоті чашечки квітів.
Не треба садити рослини дуже густо, бо вони заглушать одна одну. Густо можна посадити дрібні «килимові» квіти — лобелію, алісум. їх стрижуть, від цього вони пускають бокові пагони і створюють кучеряві рядки. Алісум цвіте білим, лобелія — синім. Виходить красива кольорова гама.
У саду можна зробити і так зване «вертикальне озеленення», використавши виткі рослини. Підійдуть для цього троянди спеціального сорту, запашний горошок, іпомея, клематіс. Ці рослини утворять квітучу стіну, треба лише зробити для них підпори у вигляді альтанки або навіть звичайної дротяної сітки.
Щоб ваш квітник мав привабливий вигляд протягом усього сезону, потурбуйтесь, щоб сорти квітів чергувалися. Скажімо, відцвітуть лілії (у липні), почнуть цвісти флокси, за ними — чорнобривці, айстри, петунії, матіола.
Вчасно розпушуйте землю в міжряддях, знищуйте бур'яни, відстригайте засохлі квіти і пагони, які псують вигляд. А після дощів спеціальним інструментом — садовою «лапкою» руйнуйте кірку, що утворюється на поверхні грунту.
Квітник треба систематично поливати. Злегка побризкати водою з шланга — цього замало. Треба на кожний квадратний метр вилити приблизно 20—30 літрів води, щоб вона добре промочила коріння, а не лише наземну частину рослини.
Не забувайте підживлювати квіти. їм потрібні органічні й мінеральні добрива. Наприклад, азотні речовини — сірчано-кислий амоній або аміачну селітру — слід вносити весною, це сприяє утворенню зеленої маси. Якщо помітите, що листя стало блідо-зеленим, а квітки — дрібними, значить рослині не вистачає азоту. Фосфорні та калійні  добрива  посилюють   колір  квіток  і  їх  морозостійкість.   А щоб ваші квіти добре росли і цвіли, їм потрібен повний набір поживних речовин—азот, фосфор, калій, кальцій, мікроелементи. Тож, купуючи в садових магазинах пакунки з добривами, уважно прочитайте, скільки їх класти, як розчиняти, коли застосовувати. Гадаємо, якщо ви двічі за сезон підгодуєте квіти, вони віддячать вам і добрим розвитком, і пишним цвітінням.
Мабуть, варто нагадати, що високі рослини — такі, як жоржини, хризантеми, дельфініум — треба підв'язувати, щоб їх не поламав вітер.
А знаєте, як збільшити квітку півонії чи хризантеми? Треба відщипнути маленькі бічні пуп'янки і залишити тільки один — центральний. Тоді всі поживні речовини підуть у нього і він розкриється гарною квіткою.
...Та ось кінчається літо, приходить осінь з густими туманами і заморозками. Холодне дихання зими першим убиває ніжну зелень настурції, жоржин, запашного горошку. А інші квіти ще цвітуть. Витримують невеликий морозець айстра, чорнобривець, хризантема. Довше всіх чинить опір зимі невибаглива синьоока квітка — «мороз», що красується великим кущем-букетом. Вона багаторічна, добре росте на різних грунтах.
Та час подумати і про квітник наступного року. Чи зібрали ви насіння? Це треба зробити у ясну суху погоду. Візьміть кілька стручків горошку, витрусіть з них чорні зернятка, зріжте головки маку, збережіть засохлі «стиглі» квітки айстри і чорнобривців. А жоржини обережно викопайте, зріжте стебло, а бульби просушіть і покладіть у ящик із сухим піском, який треба поставити у прохолодне місце. Так само зробіть і з гладіолусами, каннами. А тюльпани й нарциси, як ми вже казали, зимуватимуть у грунті. Багаторічні квіти треба прикрити на зиму сухими стеблами зрізаних рослин, а троянди — прикопати. Не можна використовувати для накриття  поліетиленову  плівку,  під  нею  квіти  пріють   і  загнивають.
...Швидко мине зима, і як тільки пригріє сонечко, оживе ваш садок. І розбудить його не лише весна. Розбудять його і ваші працьовиті руки. Розгрібши сухе листя, ви помітите, як з мерзлої землі вже стирчать гострі малинові росточки півоній, блідо-зелені стовпчики лілій, а тюльпани висунули з-під снігу зелені «носики» і чекають тепла. А як приємно побачити в глибині зеленої розетки примули першу яскраво-фіолетову квітку. Весняне пробудження природи принесе незрівнянну радість! Вам захочеться знову садити і пересаджувати квіти, без яких було б значно менше краси в нашому житті.


 

You have no rights to post comments