Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Кімнатні квіти

Кімнатні квіти
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Кімнатні квіти

Як би гарно не була обставлена ваша квартира, та вона буде ще кращою, якщо в ній ростимуть кімнатні квіти. Вони створюють затишок, прикрашають інтер'єр, формують загальний стиль житла.
Відомо, що квіти виділяють кисень. А нещодавно вчені виявили ще одну властивість кімнатних рослин: насичувати повітря так званими «легкими іонами» — частинками, які підвищують життєстійкість організму. В той час, як у душних, загазованих приміщеннях переважають важкі іони, що пригнічують організм і викликають утому, у кімнатах з квітами підвищується загальний тонус організму, поліпшується працездатність. У людини, яка працює в оточенні зелені, нормалізується тиск і сердечний ритм. Більше того: рослини мають здатність у кілька разів зменшувати число хвороботворних мікробів, що є у повітрі. А ще кімнатні квіти можуть діяти на нас заспокійливо. Вважають, наприклад, що запах герані допомагає від безсоння, а запах кімнатного лимона дуже корисний тому, хто схильний до сердечних захворювань.
Та, мабуть, ви помічали, що в одних ваших знайомих квіти ростуть добре, цвітуть довго й пишно, а в інших — ледь животіють. «Чому так? — дивуєтесь ви.— Он у моєї подружки Марини така ж сама «ліанка», як у мене. У неї за півроку всю стіну обплела, а в мене випустила лише три листочки...» А фіалки! У тих, хто вміє за ними доглядати, вони яскравого кольору, над зеленок розеткою листя піднімається цілий букет, милуючи зір своєю красою.
Отже, якщо ви справді любите квіти, давайте займемося їх розведенням. Перш за все, які рослини вибрати? Вони бувають з квітками або тільки з декоративними листочками: виткі (плющі, традесканції) і схожі на розкидистий кущ або дерево. Всім зеленим рослинам необхідне світло, але деякі особливо вимогливі до нього (троянди, кактуси, жасмин). Пістряво забарвлені при недостачі світла втрачають яскравість свого листя, тому такі квіти треба помістити на південних вікнах або в найбільш сонячних місцях кімнати, де вони будуть освітлені цілий день. Улітку необхідно захистити рослини від прямих променів сонця легенькими шторами. Для слабоосвітлених місць підійдуть аспарагус, плющ, аспідістра,   кімнатний   виноград,   філодендрон.
Різні вимоги у квітів і до тепла. Є такі, що краще ростуть і цвітуть при більш низьких температурах. Це, наприклад, цикламени або альпійські фіалки. Найкраще ростуть кімнатні квіти при чистому повітрі. Тому взимку рекомендуємо частіше провітрювати приміщення, а на підвіконня і батареї парового опалення ставити посудини 'І водою. А самі квіти не обов'язково тримати лише на підвіконнях. їх можна ставити на спеціальних столиках, вішати на стіну, розміщувати на шафах. Добре виглядають композиції з двох-трьох різних рослин на тримачах-триніжках. Такий зелений острівець буде окрасою будь-якого   куточка кімнати.
Купувати в магазині краще молоді рослини, вони легше приживаються на новому місці. А коли добре розростуться, то можна буде підставити дерев'яні кілочки і підв'язати їх м'якою стрічкою або шпагатом.
Усі ви знаєте, що рослини треба поливати. Та не всі вміють робити це правильно. Дехто дає надмірну кількість вологи, «заливає» квіти, вода гниє в піддоні, і рослина гине. Весною і влітку можна поливати кімнатні квіти щодня (навесні менше, влітку — більше), восени — через день, а взимку—через кілька днів. Найбільше треба поливати їх у період росту. Коли ж ріст припиняється, поливи відповідно зменшують, стежачи за тим, щоб земля в горщиках була ледь вологою. Правильним вважається такий полив, коли зволожується вся земля в горщику, а зайва вода витікає в піддон. Для пальм, драцен, фікусів, цитрусових культур воду в піддонах можна залишати до повного всмоктування. А для папоротей, ціперусів можна тримати воду в піддонах постійно, дбаючи лише, щоб вона не загнила. Поливати рослину треба по краю горщика, щоб не змочувати стеблини, не розмивати їх водою. Квіти з родини лілейних (амариліси, наприклад) не люблять, щоб вода попадала зверху на саму цибулину, а тому їх треба напоювати знизу, поставивши в мисочку з водою.
Якою водою поливати? Найкраще — сніговою й дощовою. Давно помічено, що снігова вода благотворно впливає на кімнатні квіти, прискорює їх ріст і розвиток. Можна поливати і звичайною водою з кранів, тільки треба дати їй відстоятись не менше 12 годин. Вода для поливу повинна бути помірної температури.
Крім поливу, квіти люблять легенький душ. Для цього купіть у господарчому магазині обприскувач, з допомогою якого ви будете «вмивати» ваші рослини, видаляти пил з дрібних листочків, підвищувати вологість повітря. Та не всі рослини люблять душ. Ті, що мають шорсткі листочки з ворсинками (синингія, колеус, пеларгонія), обприскувати не слід: в них з'являться білі плями, схожі на опіки.
З квітня по листопад кімнатні рослини треба підживлювати. Використовувати можна лише слабкий розчин добрив. Попередньо необхідно  зволожити  землю     звичайною     водою—без    добрив.
Слідкуйте, щоб мінеральний розчин не потрапив на листя рослин. Не слід підживлювати хворі або щойно пересаджені квіти.
А коли ж пересаджувати квіти? Тільки не взимку, і не під час цвітіння. Найкраще—навесні, у березні — травні. Деякі особливо тендітні й ніжні рослини пересаджують, розбивши старий горщик, щоб не пошкодити коріння.
Кращим посудом для рослин буде череп'яний горщик. Не варто купувати з блискучою поливою — він недостатньо пропускає повітря, а це шкідливо для рослин. Не треба також саджати їх у пластмасові стаканчики, а у металеві дитячі відерця — можна.
Саджаючи новий живець або відводок кімнатної рослини, закрийте дірочку горщика шматочком черепка, вниз покладіть дрібних камінців або піску, щоб зробити дренаж, а вже потім сипте землю.
Під гвоздики, левкої, герань краще класти глинясто-дернову суміш. Вона придатна також і для пальм, цитрусових. Фіалки-сенголії, які так часто розводять у кімнатах, люблять землю з-під шпилькових дерев (її можна набрати під соснами в лісі).
Квіти в кімнаті особливо дорогі нам узимку, коли за вікнами лютує хуртовина і все навколо занесено снігом, а на підвіконні — сад, у якому цвітуть ніжні азалії, розправляє листочки ажурний аспарагус і розкриває пелюстки красуня-троянда.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить