Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Квіти на балконі

Квіти на балконі
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Квіти  на  балконі

Сучасній людині, яка живе у великому кам'яному будинку, хочеться бачити перед собою живу зелень, квіти. Йдучи вулицею, ми милуємось тими балконами, що нагадують яскравий квітник. Хочете, щоб і у вас був такий? Тоді давайте займемось його озелененням.
Спершу оглянемо ящики. У нових будинках, як правило, вони вже є. А якщо нема, то доведеться зробити самому чи замовити столяру або купити залізні ящики, які продаються в господарчих магазинах.
Та ось ящики принесено, добре укріплено, пофарбовано зовні й всередині—щоб довше стояли. Тепер треба наповнити їх землею. Краще брати суміш — трохи піщаної, трохи торфяної — вона більш поживна. Землесуміш можна купити у квіткових магазинах. Ящики треба заповнювати не доверху, а приблизно на дві третини, щоб зручніше було поливати квіти.
Коли у вас не лоджія, а відкритий балкон, доцільно ліву і праву сторони завити зеленню. Таку «зелену стінку» утворить дикий виноград, який може багато років рости в балконних ящиках, не вимерзаючи навіть у холодні зими. Він захищатиме вас від вітру ї дощу, від пекучого сонця.
Замість винограду можна посадити червону декоративну квасольку, яку в народі звуть королів цвіт. Дехто любить витку рослину іпомею: ви її, мабуть, теж добре знаєте під назвою кручений панич. Крім ажурної зелені, ваш балкон прикрасять голубі чи фіолетові дзвоники. Для витких рослин зробіть підпори — натягніть вертикально дротинки або сітку з рибальської ліски. , Якщо бокові стінки вашого балкона доверху завиті зеленню, то середній ящик краще залишити відкритим, щоб світло вільно проникало в кімнати. В цей ящик можна посадити невисокі рослини, наприклад герань (або як ЇЇ ще звуть — калачик). Ці квіти бувають різних відтінків — від темно-бордового до сніжно-білого. В одних листя світло-зелене, в інших обведене темними кільцями.
А як розмножувати герань? Якщо ви маєте хоч один кущик, то легко зможете розвести цю квітку на наступний рік. Навесні, на початку березня, зріжте з минулорічного кущика, що перезимував у вас в  кімнаті, кілька пагонів-живців так,  щоб кожний мав  п'ять листків. Посадіть їх у вогкий пісок або поставте у пляшку з водою (періодично доливайте воду). Через два-три тижні ви побачите, що пагони випустили довгі корінці-пучечки. Тоді обережно витягніть пагони і посадіть у горщики, а то й у балконні ящики, коли минула загроза заморозків.
Якщо місця багато, квіти можна посадити в три ряди. Ближче до зовнішнього краю — алісум, який розростеться за літо і спадатиме вниз кучерявими білими хвилями. В центрі — червону герань, а з внутрішнього краю — гвоздичку або петунію.
Коли ви любите ввечері сидіти на балконі, радимо завести матіолу або пахучий тютюн. Ці квіти не дуже показні вдень, зате коли стемніє, вони розкриють свої зірочки — і повітря сповниться таким ароматом, що ви не пошкодуєте, що віддали перевагу саме їм. Тютюн (як і більшість балконних квітів) краще садити розсадою, а матіолу — посіяти, бо вона пересадки не любить.
Дехто вирощує на балконі високі розложисті квіти, такі, як жоржини, наприклад. Що ж, коли є місце, можна поставити в куток великий горщик або відро і в нього посадити кущ жоржин. Тільки треба його добре підв'язати, щоб не зламав вітер. А от гладіолуси краще не садити на балконі, бо вони хиляться в різні боки від вітру, вимагають підпори, своїм листям затуляють вид з балкону.
Щоб балкон був красивим з ранньої весни до пізньої осені, доведеться кілька разів міняти наряд: у квітні посадити весняні квіти—незабудки, маргаритки, а коли вони відцвітуть,— розсаду літніх — петунії, красолі, чорнобривців (останні цвітуть до морозів).
Висаджена навесні в ящики герань буде радувати вас до холодів, а потім не забудьте викопати хоч один кущик і пересадити в горщик. Це і буде той самий «маточний» кущ, з якого ви візьмете живці на наступний рік. Зберігати його можна в кімнаті.
Поливати треба балконні квіти ввечері відстояною водою. Час від часу додавайте у воду трохи мінеральних добрив, які продаються в магазинах. Удобрювати квіти слід не частіше одного разу на тиждень (дехто радить один раз на десять днів). Намагайтеся, щоб розчин не потрапляв на листя рослин, а землю навколо них попередньо поливайте водою. Стежте і за тим, щоб земля в ящиках не була твердою, як камінь, частіше розпушуйте її дерев'яною паличкою. Вчасно зрізайте пожовклі листочки і квіти, які відцвіли, бо вони псують вигляд і затримують розвиток нових пуп'янків.
Дехто на балконі вирощує не лише квіти, а й овочі. Мабуть, вам доводилось бачити стиглі помідори, перці, огірки на балконах будинків. А щодо петрушки, зеленої цибулі, то вони прекрасно ростуть у великих круглих банках з-під оселедців. Ось вам і свіжа зелень на власній «грядці»!
Та овочі на балконі — для любителів, а квіти — для всіх. Приємно, прокинувшись уранці, побачити, що той зелений пуп'янок, який учора ховався поміж зеленим листям, сьогодні перетворився на красуню-квітку, дивний витвір природи. І ось уже над нею чаклує трудівниця-бджілка. Звідки вона взялась на вашому десятому поверсі? Ви стежите за нею, дивитесь на квітку і радієте серцем. Квіти на балконі—ваша радість і добрий настрій, а балкон-квітник — окраса будинку, вулиці, де ви живете.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить