Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Прасуємо
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Прасуємо

Гарно випрати — це ще півділа, треба ще й старанно випрасувати. Дуже важливо робити це вчасно. Деякі тканини, як пересохнуть, тільки й лишається, що замочувати заново, наприклад, крепдешин, льон.
Сорочку, блузку, якщо вони пересохли, перед прасуванням заверніть у рушник, намочений в гарячій воді. Усю білизну перед прасуванням треба побризкати водою й скласти.
Великі речі зручно прасувати на столі, але пам'ятайте, що полірований стіл недовго й зіпсувати. Навіть крізь складену вчетверо ковдру може пройти гаряча пара, й виникнуть білі плями.
Чи маєте ви дошку для прасування? Це дуже зручна річ. її можна купити в магазині, а можна зробити й самому. Навіть краще виготовити дві: широку, на якій прасуватимете спідниці, сукні, брюки; й вузьку — на неї можна «одягнути» рукав сорочки. Звичайні дерев'яні дошки обтягніть старою бавовняною ковдрою й обшийте чистою світлою тканиною. Один край дошки кладете на стіл, другий — на спинку стільця, ось уже й не треба ризикувати столом.
Починаючи прасувати, перевірте, чи чиста підошва праски. Якщо ні — почистіть ЇЇ порошком для чищення посуду й старанно витріть. Не лишайте без догляду увімкнену праску. Режим прасування встановлюється за допомогою регулятора, проте не починайте прасувати одразу: доторкнетесь необережно надто гарячою праскою до рукава, поли й присмалите або пропалите дірку. Прикро, правда ж? Отже, спробуйте спочатку на підстилці, потім десь скраєчку або на запасному клапті, особливо якщо цю річ прасуєте вперше. Пильнуйте, щоб не доторкнутись праскою до гудзика, застібки - блискавки — вони можуть розплавитись.
Не відволікайтесь під час прасування сторонніми справами, а якщо доводиться, скажімо, відчинити комусь двері чи відповісти мл телефонний дзвінок, краще на цей час взагалі вимкнути праску.
Починати прасування треба з виворітної сторони: спочатку відпарити шви, складки, підшивку низу — її розпрасовують у напрямі від виробу, інакше буде віддиматись. Щоб на комірі й манжетах не утворились зморшки, прасуйте від країв до середини, спочатку виворітну сторону, потім лицьову. Не поспішайте; зморшки, які утворюються від неправильного прасування, часом не вдається розпрямити.
Вироби з вовни необхідно прасувати крізь полотнинку, змочену в теплій воді. Після прасування полотнинку прополощіть і висушіть.
Ажурні в'язані речі, оксамит, штучний велюр прасувати не можна. Ажурні в'язані речі злегка відпарюють: накривши мокрою полотнинкою, тримають гарячу праску на відстані 1—2 сантиметрів од поверхні. Оксамит і велюр, щоб розпрямити зморшки, підвішують над ванною з гарячою водою або спрямовують на них струмінь гарячої пари з чайника.
Відпрасований одяг не вішайте одразу в шафу й не одягайте, він має охолонути, інакше одразу помнеться.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить