Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Похвальне слово порядкові й трохи про охайність

Похвальне слово порядкові й трохи про охайність
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Похвальне слово порядкові й трохи про охайність

Прибирати чи ні? Всерйоз, мабуть, навряд чи варто сперечатися з цього приводу. Але скажіть по щирості, чи все в порядку у вашому помешканні? Нехай це буде окрема кімната, ліжко з тумбочкою в гуртожитку або куток у приміщенні, яке ділиш з іншими членами сім'ї. Що менша площа, яка вам належить, то більше господарності вимагається од вас.
Так, не надто приємне це заняття — прибирання. Марудне, малопродуктивне. Тож не часто зустрінеш людину, що твердила б; «Страшенно люблю прибирати — обмітати павутиння попід стелею, повзати навколішках, витираючи дно шафи...» Щонайбільше таке людина може сказати: «Дуже люблю порядок, чистоту, заради цього й стараюсь». Ото й буде щира правда.
Уявімо собі щось протилежне: у квартирі не прибирають, про особисті речі не дбають. Отак, як у Країні Чарів, куди потрапила героїня книжки Керролла Аліса: двоє приятелів п'ють чай, пересідаючи від однієї чашки до іншої. Вони завжди мають час для чаювання, і ніколи — для миття посуду. То що ж буде, як вичерпається запас чашок?
Справді, речі, які не доглядають, стають непридатними для користування, а квартира, де не прибирають, стає незатишною. З людьми, що не дбають про порядок, трапляються надзвичайно прикрі пригоди: вони виходять з дому в розпарованих шкарпетках (решта — порвались або загубились), знаходять квиток на поїзд уже тоді, як він рушив, коли й здають у хімчистку пальто — то з усіма документами в кишені (забули вийняти), викидають разом з сміттям годинника, авторучку або чайну ложечку... В домі, де господарюють такі люди, постійно чогось бракує, щось псується, губиться, і члени сім'ї звинувачують у тому одне одного. Словом, жити неможливо.
А з іншого боку, важко уявити собі рід занять, що не вимагав, би від кожного з нас — крім натхнення, творчого польоту - ще й здатності до чорнової, не надто приємної роботи. І знаменитий футбольний форвард у поті чола відпрацьовує один і той же прийом, що чомусь не вдається, і легка, мов пір'ячко, балерина впродовж годин важко працює біля станка, і хіміку доводиться власноруч мити колби та реторти, і в космонавтів найменше часу лишається на візуальні спостереження. Потрібно, мусиш — жорсткі, але необхідні слова. Уміння підпорядкувати себе цим словам є передумовою успіху в будь-якому занятті. Мусимо підтримувати порядок навколо себе, бо без цього неможливі ні високопродуктивна робота, ні цікавий відпочинок.
Щоправда, декому вдається перекласти цей неприємний обов'язок на чужі плечі. За вас прибирає хтось інший. Що ж виходить? Неважко змалювати.
...Пообідали й з'їли кілька цукерок — обгортки зіжмакали й кинули на стіл. Погортали журнали, почитали газети — й залишили їх на столі. Слухали музику — нарешті вдалося записати слова нової пісеньки. Папірець, де вони записані, тут-таки. Лущили горіхи— поверх усього насипали шкаралупок. Писали твір — зошит не сховали в сумку. Твір, здається, вийшов непоганий — ото вчителька похвалить завтра! Засперечалися з приводу результатів останнього футбольного матчу — знов гортали газети. А потім прийшли старші (або сусіди по гуртожитку) й почали на свій розсуд наводити лад. Горіхова шкаралупа разом з обгортками від цукерок полетіли в сміттєпровід, там же опинилися й слова нової пісеньки. А зошит з твором разом із журналами та газетами прибрали на полицю... Вранці — великий поспіх. Зошит не знайдено. Замість сподіваного тріумфу на уроці української літератури — «двійка». А нову пісню знову шукай в ефірі... Чи ж не вигідніше прибирати самим і своєчасно?


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить