Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Характеристика ряду горобцеподібних

Характеристика ряду горобцеподібних
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 14
ХудшийЛучший 

Характеристика ряду горобцеподібних

Ряд Горобцеподібні – найчисельніший ряд птахів (понад 5000 видів), або інакше кажучи 3/5 усіх птахів земної кулі. Більшість горобцеподібних є малими птахами (за винятком родини Воронових). Вони поширені по всій земній кулі, крім Антарктиди. Живляться різноманітною їжею – рослинною, безхребетними тваринами, яйцями та пташенятами інших птахів. Представники цього ряду – мігруючі птахи, але є серед них і кочові, і осілі. Хатній горобець відноситься до осілих.
Горобцеподібні відіграють важливу роль у природі та житті людини. Комахоїдні види регулюють чисельність шкідників культурних рослин. Проте зерноїдні види мо-жуть завдавати шкоди сільському господарству.
Наш звичайний, усім відомий горобець та його найближчі родичі дали назву найбіль-шому ряду птахів.
Кожний вид обрав собі місце життя на свій смак – ліс , тундру, скелі, пустиню, поле, степи, місто або село. Та, все-таки більшість горобцеподібних так чи інакше пов’язана з деревною рослинністю. Є серед них великі, наприклад ворона, і одні з найменших наших птахів, масою всього по 5-8 грамів, жителі ялинових і ялицевих крон – корольки. Забарвлення пір’я горобцеподібних то вражає своєю яскравістю, о дивує скромністю.
Представники цього ряду виводять пташенят двічі на рік, особливо в південних країнах. У кожному виводку може бути  від 3 до 16 пташенят. Батьки ледве встигають їх годувати. Більшість з них приносять корм пташенятам по кілька сотень раз на добу. 

Самців багатьох видів цінують за красивий мелодійний спів (наприклад, соло-вей, співочий дрізд, щиглик). У кожного своя пісня, своя манера виконання і навіть у різних районах країни птахи  одного виду співають по-різному.
Горобцеподібні  птахи мають і багато інших цікавих властивостей. Деякі з них чудово літають. Гострий зір допомагає їм у польоті пошуках їжі. Гнізда влаштовують поодинці, приховано або утворюють цілі колонії.
Скільки живуть представники цього ряду? При утриманні в неволі багато з них доживають до 30 років, а ворона майже до 70 років. Горобець хатній живе до 13 років, а польовий – до 10 років.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить