Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Історія юнатівського руху

Історія юнатівського руху
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Історія юнатівського руху

Історією юннатівського руху на Білозерщині сягає на середину 80-х років, коли рішенням Білозерського районного відділу народної освіти за номером 152 від 25.08.1984 року була заснована Білозерська районна стан-ція юних натуралістів.
Розпочиналась робота з 4 гуртків при Білозерському Будинку Піоне-рів, а в 1989 році одержали власне приміщення — невеличкий будинок по вулиці Михайлевського. Радістю для всіх була земельна ділянка площею 0.35 га, на якій кропіткою працею керівників гуртків та юннатів були ство-рені такі відділи: польової та овочевої сівозміни, лікарських рослин, систе-матики, колекційний, початкових класів. Закладений виноградник та ягід-ник. З 1994 року функціонує теплиця, де вирощується рання городина та розсада овочевих і кімнатних рослин. 
Маючи 3 кабінети та базові кабінети в школах працівники станції юннатів намагаються зберегти і примножити традиційні форми позаклас-ного і позашкільного навчання та виховання, накреслюють нові шляхи роз-витку еколого-натуралістичного спрямування, юннатівського руху в сучас-ній системі освіти. 

Виховання екологічної культури засновується на знаннях природи та на формуванні позитивного ставлення до неї з раннього дитинства. Важли-во, щоб дитина усвідомила свій обов’язок перед природою і мала бажання із своєї особистої ініціативи брати участь у справі охорони природи. Тому основним завданням станції юних натуралістів є екологічне виховання під-ростаючого покоління.
Складовими екологічної освіти та виховання на Білозерській СЮН є: робота гуртків «Юні екологи», бесіди, виступи на радіо, друк статей в міс-цевій газеті, участь у масових заходах (сватах, конференціях, виступи лек-торських груп та агітбригад, організація диспутів та круглих столів), прак-тична природоохоронна робота (трудові десанти, випуск листівок —закликів, робота екологічних ліхтариків, виставки, озеленення).
Невід’ємною складовою екологічної роботи юннатів є моніторинг, охорона, очищення та благоустрій джерел та берегової зони Білого озера.

Якість води в Україні постійно погіршується і це не є таємницею. На-водити факти, які констатують це можна безліч. Але постає питання — «Хто це зробив?». Адже це не якийсь там космічний прибулець знищує наші ріки, озера, ліси. Подивившись один одному у вічі, давайте скажемо правду — це робимо ми самі. Ми — хто керує та управляє, ми — хто оре і сіє, ми — хто працює на заводах, ми — хто просто користується водою у власному домі.
Наш «особистий вклад» в знищення водних багатств є свалки побу-тового сміття по берегам в населених пунктах, вирубка дерев та кущів на дрова, розведення багаття, змивання в воду неочищених комунальних сто-ків утворення смітників після відпочинку біля водоймищ.
Позиція більшості з нас «моя хата з краю» або «це не я зробив». Тому треба кожному усвідомити, що збереження річки, озера чи струмка (який прикрашає та радує) є справою кожного хто живе біля цієї краси природи.
Кожному під силу навіть дитині прибрати сміття після себе, посадити декілька дерев, розчистити джерело. Треба переконати себе, що це треба робити систематично і не поодинці, а разом з однодумцями, яким не бай-дуже майбутнє свого села, міста, області, країни, світу в цілому.
Екологічні проблеми села Білозерка

Незадовільний стан Білого озера. Забруднення його вод каналізаційними стоками.
Загроза підтоплення ґрунтовими водами.
Скидання сміття населенням в прибережній зоні Білого озера.
Спалювання очерету.
Укріплення схилів берегів Білого озера.
Погіршення стану джерел Білого озера.

Давно відомо — без води не може бути життя на планеті. Розвиток промисловості, сільського господарства і благоустрій населених пунктів визначається не лише достатньою кількістю води, але перед усім її якістю. Вода повинна відповідати певним властивостям, мати відповідні хімічний і бактеріальний склад.                   
Працівниками СЕС підраховано, що якщо найближчим часом не буде вжито ефективних запобіжних заходів по охороні природних водних ресур-сів, то вже через 10 років вони будуть такі забруднені, що їх неможливо буде використовувати.                   
Юннатами Білозерка були визначені основні заходи на вирішення еко-логічних проблем Білого озера:
Шляхи вирішення екологічних проблем

● Провести моніторинг якості води в тих місцях, де під час прори-ву каналізаційних труб відпрацьована вода з комунальних мереж селища надходить до вод Білого озера.
● Співпрацюючи з Українським Товариством Мисливців та Рибалок і лісництвом встановити попереджувальні щитки.
● Відновити роботу «Голубих патрулів».
● Провести конкурс серед учнів місцевих шкіл на кращий проект зони відпочинку біля Білого озера та джерел.
● упорядкування і налагодження ефективної роботи очисних спо-руд, які знаходяться на березі Білого озера;
● розчистка джерел;
● ліквідація звалищ сміття на березі озера;
● широке висвітлювання в засобах масової інформації питання збе-реження Білого озера та його джерел.       

Гуртківці станції юних натуралістів намагаються своїми силами та за підтримки громадськості боротися з негативними наслідками «господар-чої» діяльності людей.                            
З 2001 року юннати є шефами паркової зони біля джерел Білого озера. Вона була створена на місці сміттєзвалища до 220-ї річниці заснування Бі-лозерки. Силами православної церкви відкрита капличка для прихожан. Юннати посадили алею каштанів та берізок, розбили клумби. На протязі майже чотирьох років доглядають, поливають, обкопують дерева, наса-джують квіти. Але байдужість односельчан стає на заваді чудовому оазису біля джерел. Можна побачити зламані дерева, засмічення території та са-мих джерел битим склом, поліетиленовими пакетами та пластмасовими пляшками.                   
Співпрацюючи спільно з селищною радою, районною санепідемстан-цією та місцевою газетою «Придніпровська зірка» юні натуралісти ведуть роз’яснювальну та агітаційну роботу серед населення, що до відновлення природної краси нашого озера.                   
Трудові десанти гуртківців, волонтерів місцевих шкіл та простих од-носельчан, які проводяться в день Довкілля, дають змогу очистити від сміття схили та берегову зону озера, зону відпочинку біля джерел.   
Екологічний патруль станції проводить систематичні рейди по вияв-ленню сміттєзвалищ вздовж вулиць Набережна та Михайлевського  веде роз’яснювальну роботу серед жителів цих вулиць про адміністративну від-повідальність за засмічення берегів та схилів Білого озера.                                                                                           
Екскурсоводи  гуртка «Юні екологи» — учні  Білозерської загально-освітньої школи №1 проводять планові екскурсії для дітей молодшої та се-редньої ланки «Ознайомлення з рослинним та тваринним світом берегової зони Білого озера».      
Великої шкоди плавням озера завдають стихійні підпали очерету, ро-гозу взимку. Знищуються не тільки рослини (деякі навесні відновлюють свій ріст, але пагони ослаблені і рослини виростають нижчими ніж за зви-чайних умов),  страждають мешканці  плавнів — водоплаваючі птахи, он-датри, птахи, які прилітають на зимівлю до нас. Тому юннати спільно з Українською Спілкою Мисливців і Рибалок ведуть роз’яснювальну роботу серед працівників, які ведуть заготівлю очерету на «матки».
Отже враховуючи чинники, які зумовлюють погіршення екологічної ситуації, можна визначити режим використання природних ресурсів Білого озера: відпочинок з обмеженим розведенням вогнищ, дозволяється ловити рибу вудочкою з берега, проводити екскурсії, навчальні дослідження. Забо-роняється: заїзд автотранспорту його миття, збір природничого матеріалу, забруднення, як берегової зони так і води озера та джерел, випас худоби, оранка, сінокіс.      
Необхідно, для покращання агітаційної роботи, встановлення щитів, знаків. Обладнання зупинок з оглядовими точками.
До втручання людей та проведення меліорації в смт Білозерка функ-ціонувала балка по якій природним шляхом в озеро надходила вода після дощів, танення снігу. Але згодом її засипали, побудували натомість будин-ки, для води зробили відвідні труби.
Русло по якому через відвідну трубу вода повинна надходити до озе-ра зруйновано і проїздом машин, і утворенням смітника. Тому кожен рік ми спостерігали одну й ту саму картину. Коли після великих дощів, або весня-ної відлиги по асфальтній дорозі, змиваючи весь бруд, вода стрімкими по-токами прямує до балки. Рівень води підвищується і затоплює значну тери-торію.
В 2005 році на прохання юннатів, силами комунальних служб були випиляні сухі дерева, розчищений смітник. Але основної мети не виконано — русло для води. Тому наше завдання згуртувати органи місцевого само-врядування, комунальні служби, лісництво і спільними зусиллями зробити для води русло, а береги балки окультурити, насадивши дерева, квіти. Про-понуємо також поставити щит-решітку, яка б затримувала сміття.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить