Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї 5 причин використовувати компост

5 причин використовувати компост
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

5 причин використовувати компост

Причина 1. Компост - органічна субстанція, яка розкладається завдяки дії бактерій, грибів і дрібних тварин. Виникають хімічні сполуки, які легко засвоюються і містять всі необхідні рослинам макро і мікроелементи. Його можна використовувати в будь-яких кількостях протягом усього сезону: він не завдає шкоди рослинам, передозування компосту неможливе.

 

Причина 2. Компост покращує структуру ґрунту. Піщаний грунт, удобрений компостом, добре поглинає воду і стає більш пластичним, а щільна і важка земля - рихлою і проникною.

Причина 3. Компост готується в саду, в основному з рослинних залишків. Отже, як і в природі, після переробки органіки земля отримує речовини, які були отримані з неї.

 

Причина 4. Для компостування підходять органічні відходи домашнього господарства, які зазвичай представляють собою значну частину сміття. Отже, ми отримуємо додаткову вигоду - замість того, щоб платити за їх вивезення, ми збагачуємо ними склад добрива.

 

Причина 5. Компост не робить шкідливого впливу на людей або на рослини. При його використанні не потрібно захищати шкіру, обробляти землю можна відразу після його внесення.

 

ЯК ПІДГОТУВАТИ КОМПОСТНУ КУПУ?

 

1) Компост потрібно готувати в тіні, в захищеному від вітру місці. Це запобіжить висихання зібраного матеріалу. На сонці складно підтримувати компостований матеріал зволоженим, а пересушування і різке зволоження погано впливають на активність мікроорганізмів.

2) Не можна робити компостну купу на бетоні, плівці, твердому покритті і навіть на сильно втрамбованій землі. Це важливо, бо в процесі розкладання органіки велику роль відіграють мікроорганізми і дощові черв'яки, які потрапляють із землі. Крім того, в разі застою води неминуче гниття.

3) Укладання компостної купи слід почати з гілок і товстих пагонів багаторічників. Їх подрібнюють і накривають дозрілим компостом або землею. Потім, шарами товщиною 20 см, слід укладати органічні відходи. Поверх кожного шару насипають двосантиметровий шар землі, а також доломіт або крейда (2 кг на 1 м3 матеріалу).

4) Компостна купа постійно повинна бути злегка вологою, отже, в суху погоду її потрібно поливати водою.

Коли йде дощ, необхідно перевіряти, чи стікає з купи вода. Якщо її занадто багато, компост варто розпушити. Це полегшить висихання.

5) Два рази за сезон купу необхідно перевернути - перемішати компостований матеріал так, щоб верхня частина виявилася внизу. Його не слід утрамбовувати - тоді він буде гірше розкладатися.


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить