Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї 5 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПОПІЛ

5 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПОПІЛ
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

5 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПОПІЛ

1. ПОПІЛ ЖИВИТЬ РОСЛИНИ.

Азоту в ньому немає, але міститься до 30 елементів: калій, кальцій, магній, залізо, кремній, фосфор, сірка, бор, марганець та ін. Попіл може замінити фосфорно-калійне добриво. При цьому в деревній золі і в золі, отриманої від спалювання соломи, міститься різна кількість елементів.

У 100 г деревної золи (1 склянка об'ємом 200 гр) міститься 3 г фосфору, 8 г калію, 25 г кальцію. Попіл соломи містить більше поживних речовин - 5-6 г фосфору, 10-16 г калію.

При весняній підготовці грунту (якщо восени його не підживлювали) вносять 100 грам попелу (1 склянка) на 1 м2, що замінює 1 ст. лож. сульфату калію. Також при такому внесенні рослини будуть майже повністю забезпечені бором, якого майже завжди не вистачає на піщаних ґрунтах.

Деякі садівники-городники радять додавати 3-5 склянок золи на 1 м2 при перекопуванні і розпушуванні грунту (на піщаному грунті вносять тільки навесні). Але ця кількість може негативно позначитися на дощових черв'яках). Адже попіл по суті - це агресивний луг.

Можна вносити попіл не в сухому вигляді, а у вигляді настою - 1 склянка золи на 1 відро води і використовувати цей розчин на 1-2 м2 при поливі в якості підгодівлі рослин.

Регулярне внесення попелу в грунт під квіти, кущі, овочі і навіть дерева покращує їх живлення, підвищує опірність рослин до хвороб і погодних примх.

А листя рослин, які удобрювали золою, стають жорсткими і вже не по зубах попелиці.

 

2. ЗА ДОПОМОГОЮ ПОПЕЛУ МОЖНА БОРОТИСЯ ЗІ ШКІДНИКАМИ.

Самих шкідників він не вбиває. Але створює для них несприятливе середовище, а листочки робить більш грубими і недоступними для попелиці.

Проти шкідників обприскують добовим настоєм (100 г просіяного попелу на 10 л води). Такий душ особливо люблять капуста, смородина і слива.

Є думка, що у великих концентраціях (до 1 кг на 1 м2) зола здатна знищити дротянки.

 

3. ПОПІЛ - ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ЗАСІБ ВІД ГНИЛІ ПРИ ЗБЕРІГАННІ ОВОЧІВ.

Золою добре присипати зрізи м'ясистих кореневищ (наприклад, жоржин). Це сушить поверхню і ставить заслін різним гнилям.

Також добре золою "припудрювати" овочі, відправлені на зимове зберігання (картопля, морква, буряк). Це також сприяє профілактиці різних грибкових та ін. захворювань у рослин, які частенько виявляються під час їх зберігання.

 

4. ПОПІЛ СПРИЯЄ ШВИДКОМУ ПРОРОСТАННЮ НАСІННЯ, ЗМІЦНЕННЮ РОЗСАДИ.

Золу багато городників застосовують для намочування насіння перед посівом. На 1 л води беруть 2 ст. ложки золи, настоюють 2 доби, проціджують.

Таким настоєм також можна підгодовувати розсаду овочевих та квіткових культур.

 

5. ЗОЛА ПОКРАЩУЄ СТРУКТУРУ ГРУНТУ І ЗБАГАЧУЄ КОМПОСТ.


 

You have no rights to post comments