Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Якщо ви вирощуєте кормові трави і на вашій ділянці є достатня кількість вологи, то вас може зацікавити такий вид, як тимофіївка

Якщо ви вирощуєте кормові трави і на вашій ділянці є достатня кількість вологи, то вас може зацікавити такий вид, як тимофіївка
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Якщо ви вирощуєте кормові трави і на вашій ділянці є достатня кількість вологи, то вас може зацікавити такий вид, як тимофіївка

Це вологолюбива культура, яка добре розвивається тільки в сильно зволожених районах і при цьому є морозостійкою. Тому оптимальними для неї є північні області (Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська).

 

Тимофіївка лугова - рихлокустовий, верховий, багаторічний злак. Корінь мочкуватий, основна маса коренів розташована у верхніх шарах ґрунту, приблизно на глибині 30-50 сантиметрів. Кущ прямостоячий, висота 100-120 сантиметрів, листя ніжні, сірувато -зеленого забарвлення, шорсткі. Суцвіття - султан, має циліндричну форму.

Насіння яйцеподібне, сірувато-сріблястого забарвлення, розмір насіння 1,5-2 мм довжина та 0,5-1 мм ширина. Вага 1000 насінин в середньому 0,42 г. У 1 кг міститься 2300 тис/шт насіння.

На 100кг сіна містить 3-5 кг перевареного протеїну та 49-50 корм. од. В залежності від фази збирання культури на 100 кг зеленої маси злаку міститься 21-25 корм. од. 50-65 % трави є листя. Урожайність 60-100 ц/га.

Навесні розвивається швидко, проте вважається пізньостиглою культурою. У травостої використовують шість і більше років. Добре відновлюється після випасання та скошування. При використанні на сінокіс отримують два укоси на рік, при використанні на пасовища можливі 3-4 цикли. Краще косити в період кінця колосіння і до початку цвітіння.

Вирощування

Морозостійка культура, використовується в північних районах. Вегетативний ріст культури починається при температурі 5-6 °C, зростання з насіння починається при температурі 1-2 °C. Добре росте на лугах з помірним зволоженням, витримує затоплення до 30 днів. Не любить тривалого затінення та посухи. Найбільші врожаї дає на глинястих вологих ґрунтах. Несприятливими ґрунтами є сухі піщані, після цвітіння стебло культури швидко стає грубим і її цінність знижується.

Вологолюбна рослина, добре розвивається тільки в сильно зволожених районах, тому в умовах України вона може висіватися в обмеженому числі районів. У посушливих районах розвивається дуже слабо, особливо в перший рік життя при засусі. Відрізняється високою зимостійкістю. Навесні починає зростання пізніше інших злакових трав.

Висівати культуру можна в пізьньо-літні терміни. Насіння з чистих беспокровних посівів починають збирати з другого року життя. На одному місці культура тримається 4-5 років. Цвіте вона в червні місяці рано вранці. Зазвичай до семи годин ранку цвітіння припиняється. Весь цикл цвітіння припиняється в перебігу 7-8 днів. На насіння залишають перший укіс.


 

You have no rights to post comments