Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... ЦІКАВІ ФАКТИ І ЦИФРИ

ЦІКАВІ ФАКТИ І ЦИФРИ
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

ЦІКАВІ ФАКТИ І ЦИФРИ

• За даними вчених-демографів, у 1800 р. на Землі проживав 1 млрд. чол., в 1900 р. - 1 млрд. 620 млн. чол. На кінець XX ст. землян нараховувалось 6 млрд. чол. 6-мільярдний житель планети народився 12 жовтня 1999 р. в югославському місті Сараєво. Малюка-«ювіляра» відвідав Генеральний секретар ООН Кофі Аннан. Більш ніж третина населення світу проживає у двох азіатських країнах - Китаї (понад 1,2 млрд. чол.) та Індії ( близько 1 млрд. чол.). Кількість жителів Землі щоденно збільшується на 225 тис. чол. За таких темпів у 2100 р. на планеті буде жити 14 млрд. чол.
• В Китаї діє програма контролю над народжуваністю під гаслом «Одна сім'я - одна дитина». Із народженням першої дитини мати отримує додатково до зарплати 5 юанів (0,6 дол.) на місяць. Сім'ї з однією дитиною користуються пільгами при розподілі житла, при отриманні місць у дитячий садок, навіть при вступі до вузу. За народження другої дитини на сім'ю може бути накладений штраф у розмірі 500 юанів .(67 дол.), а за народження третьої - у розмірі 1 000-2 500 юанів (135-330 дол.).
• Вчені->екологи підрахували, що в 1995 р. земляни спожили 2 300 куб. км прісної води. Більша частина цього об'єму була використана на потреби промисловості і сільського господарства.
• Нині в світі працює 437 атомних реакторів. Найбільше їх у СІЛА (109) і Франції (56). Далі йдуть Японія (51), Великобританія (35), Росія (29), Канада (21), Німеччина (20), Україна (16), Швеція (12), Південна Корея (11). По кілька АЕС мають Бельгія, Іспанія, Швейцарія, Чехія, Індія, Китай та ін. Збираються й надалі розвивати ядерну енергетику Південна Корея, Індія, Японія, Росія, Іран, Пакистан та ін. В Західній Європі збільшує кількість ядерних реакторів Франція.
• В 1994 р. з ініціативи Туреччини введені нові міжнародні правила судноплавства через протоки Босфор і Дарданелли. Особлива увага надається безпеці при проходженні танкерів і суден, що транспортують природний газ і радіоактивні матеріали. Обов'язковими є запрошення лоцмана і буксира для суден довжиною понад 150 м. Танкерам довжиною понад 200 м заборонено рухатися через протоки вночі, а вдень швидкість руху обмежується.
• Африканські країни - виробники какао вирішили у 2000-2001 pp. знищити 250 тис. т продукції, щоб не допустити подальшого падіння цін. Про це домовились Кот д'Івуар, Гана, Камерун і Нігерія. Ціни на какао-боби за останні 26 років знизи лись з 1794 дол. до 800 дол. за тонну у 2000 р. Фермерам заплатили за врожай до того, як він був знищений.
• У 80-90-х роках XX ст. Японія експортувала із СІЛА 60% зерна, 80% кукурудзи, 30% м'яса, 96% сої.
• В мінімальний споживчий кошик пересічного японця входять товари і послуги 580 назв. До обов'язкових віднесені витрати на квитки на футбол та інші спортивні змагання, гру в гольф, жетони для гральних автоматів, доставку піцци додому.
• На думку японських спеціалістів, «найзручніша» для утилізації частина викинутих на звалища автомобілів - шини. Сучасні технології дозволяють їх переробляти майже без відходів. Завод фірми «Хитаті Семент» використовує старі шини як високоефективне паливо. Після спалювання металеві частини використовують при виготовленні цементу.
• В Японії з'явився новий медичний термін - «кароші» -стрес від перевантаження на роботі. Якщо офіційно встановлюється такий діагноз, сім'я потерпілого має право вимагати від фірми грошової компенсації.
• «Майніті Сімбун», третя за тиражем загальнонаціональна щодення газета Японії, почала випускати першу в світі портативну електронну газету (1997). Приймати її можна було 5 разів на тиждень через моделі комп'ютера «Заурус» фірми «Шарм», що вміщувався на долоні руки. Електронна версія оновлювалась двічі на день.
• Улюблене місце для проведення медового місяця багатьох японських молодят - Гавайські острови. Але після 2020 р. вони можуть здійснити іншу екзотичну весільну подорож. Корпорація «Шимицу» готує проект триденного перебування щойно одружених у космосі.
• У 1980 р. була створена перша спеціальна економічна зона Шеньчжень у провінції Гуандун КНР. Тоді в цьому віддаленому рибальському селищі проживало близько ЗО тис. чол. і була лише одна 5-поверхова будівля. Нині це місто-мільйо-нер, яке має будинки-хмарочоси, швидкісні магістралі, міжнародний аеропорт, сучасний морський порт. Тут виробляється понад 1 000 найменувань різних товарів: продукція машинобудування, нафтохімії, електроніки, тканини, одяг, парфуми, продукти харчування. В змішані підприємства вкладені інвестиції приватних осіб і державних компаній 20 країн. В 1980-1997 pp. щорічне зростання ВВП у Шеньчжені становило 33% , зовнішньої торгівлі - 46-47% , бюджетних надходжень - 45% . В кінці 1990-х років. ВВП спеціальної зони досяг 113 млрд. юанів (13,6 млрд. дол.). ВВП на душу населення - 30,6 тис. юанів (3 700 дол.). До місцевого бюджету надійшло 14,5 млрд. юанів (1,7 млрд. дол.)
• У квітні 1980 р. сянганська бізнес-леді У Шусян, яка хотіла вкласти кошти в Пекінську компанію харчового забез-
печення цивільної авіації, одержала дозвіл пекінської адміністрації і оформила патент спільного підприємства за номером 0001. Так у Китаї з'явилось перше підприємство з іноземними інвестиціями.
• Порція знаменитого супу з ластів'ячих гнізд у ресторанах Азії, Європи та Америки коштує 50-70 дол. Найвишуканішою стравою вважається «Фенікс, який проковтнув ластівку». Желе з гнізд, змішане з кокосовим молоком, подають на десерт. Сучасні дослідження не підтвердили якихось особливих цінних якостей складу гнізд, проте китайці продовжують вірити, що страви з них лікують і омолоджують. На світовому ринку 1 кг гнізд продається за 2-2,5 тис. дол. Вони коштують так дорого тому, що зняти їх зі скель, де селяться ластівки, можна лише вручну і з величезним ризиком для життя. Найбільшими постачальниками екзотичного товару на світовий ринок є Індонезія і Таїланд, деяку частину експортують В'єтнам, Сінгапур, Бірма, Малайя. Перше місце по закупках займає Сянган (100 т на рік на суму 25 млн. дол.), друге місце - США, де є велика китайська діаспора.
• Успішно розвивається російсько-індійське науково-технічне співробітництво. По проектом «Фотон» у 2001 р. здійснено запуск за допомогою російської ракети індійського супутника з гамма-телескопом для вивчення енергії Сонця. Створений російсько-індійський центр порошкової металургії в Хайдарабаді. На основі російської технології в Індії виробляється вакцина проти поліомієліту. На базі російських лазерних технологій відкритий антитуберкульозний центр. Росія та Індія співпрацюють у галузі транспортної і пасажирської авіації, проектуючи літаки, які могли б обслуговувати лінії протяжністю 2000 км. У Москві відкрито центр, обладнаний індійським суперкомп'ютером «ПАРАМ». Індійські і російські науковці створили прискорювач електронів ІЛЦ-6.
• В кінці 90-х років XX ст. товарооборот між Іраном і Росією становив 500 млн. дол. на рік, причому російський експорт складав 90% від обсягу торгівлі. В 1999-2000 pp. завершено будівництво другої черги ТЕС «Шахид Монтазері» (Ісфаган) і третьої черги ТЕС «Рамін» (Ахваз). Продовжується будівництво АЕС у Бушері.
• Кожен, хто приїздить у Стамбул, обов'язково відвідує знаменитий Капали чарши (Критий Базар). Він був заснований султаном Мехмедом II Фатихом у 1461 p., щоб забезпечити купцям, які прибували до Стамбула з усього світу, постійне і зручне місце торгівлі. Під час правління Сулеймана І Пишного (1520-1566) Капали чарши був розширений, а в 1701 р. реконструйований і в такому вигляді зберігся до наших днів. Зараз на 64 вулицях базару розміщено 3 500 магазинів і крамничок.
• Середні річні витрати на одного військовослужбовця в кінці 90-х років XX ст. становили: в КНР - 4 200 дол., в Індії -8 600 дол., в Росії - 12 000 дол., в Японії - 144 000 дол., в США - 178 000 дол.
• Китайська армія взяла найактивнішу участь у подоланні наслідків небувалої повені 1998 р. На боротьбу зі стихією було направлено 300 тис. чол., в т.ч. 110 генералів і 5 000 вищих офіцерів, а також 500 тис. ополченців і військовослужбовців запасу. Починаючи з 80-х років, військові у Китаї витратили на ліквідацію різних стихійних лих 23 млн. людиноднів.
• На навчання і утримання бойовика, який направлявся з Пакистану в Афганістан, витрачалось, в середньому, 140 тис. пакистанських рупій (2 150 дол.). Автомат Калашникова коштував 20 тис. рупій (300 дол.), один патрон до нього - 35 рупій (0,6 дол.), мобільний телефон для польового командира - 28 тис. рупій (430 дол.).
• За результатами опитування громадської думки, проведеного англійською компанією Бі-Бі-Сі, Індіра Ганді була названа найвидатнішою жінкою II тисячоліття. Далі в списку ідуть: королева Великобританії Єлизавета І (1558-1603), Мати Тереза, Маргарет Тетчер, Жанна д'Арк, лідер м'янманської опозиції До Аун Сан Су Чжи, Елеонора Рузвельт.
• За опитуванням одного з найавторитетніших тижневиків Азії «Аейшауік» (Сянган) «азіатом № 1 XX ст.» визнаний Ден Сяопін, який зробив видатний внесок у політику. Духовним і моральним лідером Азії XX ст. названо Махатму Ганді, найвидатні-шим бізнесменом - засновника компанії «Соні» Акіо Моріту. В культуру найбільший внесок зробив кінорежисер Окіро Куросава.
• Десятий президент Індії Кочерил Раман Нароянан, обраний 25 липня 1997 p., уособлює ті можливості, які надала ця держава своїм громадянам після здобуття незалежності. Він народився в 1920 р. в селі Ужвур (Керала) в касті недоторканих. К.Р. Нараянан закінчив університет в Траванкорі і Лондонську школу економіки, працював викладачем університету, журналістом, дипломатом, тричі обирався членом парламенту, був міністром планування, закордонних справ, науки і технології, віце-президентом Індії.
• Ренука Чоудхурі, депутат нижньої палати індійського парламенту від опозиції, прибула на засідання на тракторі, намагаючись таким чином привернути увагу колег до селянських проблем. Депутати тут же пригадали, як нинішній прем'єр-міністр А.Б. Віджпаї, коли він ще представляв опозицію, теж якось приїхав до законодавчого органу на возі, запряженому биками. Вони порадили Р. Чоудхурі скористатися танком, якщо вона хоче чогось досягти.
• Король Камбоджі Нородом Сіанук зняв за своїми сценаріями 20 кінофільмів, найвідомішими з яких є «Апсара» (1966), «Побачити Ангкор і... померти» (1993). Останній фільм короля «Селянин і жінка в біді»«(1998) розповідає про страждання простих людей під час громадянської війни, розв'язаної «червоними кхмерами ». Місцева преса не схвалює захоплення Нородома Сіанука, вважаючи, що король і глава держави не повинен займатися кіно у важкі для країни часи.
• В Іран заборонено ввозити ляльку Барбі. Створена власна лялька Сара, яка вдягнена або в традиційний ісламський одяг, включаючи чадру, або в костюми етнічних груп Ірану. Як заявив представник Державного Центру розвитку дитячої культури, шкода Барбі полягає в тому, що «вона нав'язує іранським дівчаткам той еталон, який вони будуть наслідувати, коли виростуть».
• В 1995 р. Європарламент присудив міжнародну премію ім. академіка А. Сахарова колишньому депутату турецького меджлісу, члену забороненої Демократичної партії Курдистану Лейлі Зана, засудженій судом державної безпеки Туреччини до 15 років позбавлення волі за правозахисну діяльність.
• Понад 140 років жили далеко від цивілізації люди з племені карафикилів чисельністю 115 чол. у Туреччині. Лише випадково вони довідалися, що країною давно не управляє султан, а Туреччина вже майже 80 років є світською республікою. Кілька чоловік спустились з гір у місто, щоб обміняти кіз на тканини. Зустріч із сучасним світом настільки їх налякала, що вони вирішили ніколи більше не залишати місць свого проживання.
• Найдревнішим містом світу вважається Єрихон. В ході археологічних розкопок знайдені залишки храму і кам'яних будинків, які датуються 7800 р. до н.е. Єрихон розташований біля гирла р. Йордан за 22 км від Єрусалиму. За біблейським переказом, неприступні стіни міста впали від звуку труб ізраїльських воїнів, які вторглись у Палестину.
• Банкіри і промисловці єврейського походження пожертвували великі кошти на єврейське освоєння Палестини. Барон Едмунд де Ротшильд збудував місто Зихрон Яків («Пам'ять про Якова») на честь свого батька. Напередодні своєї смерті в Парижі Е. Ротшильд висловив побажання, щоб його поховали у Святій Землі. Воля покійного була виконана через 20 років. На честь дочки Е. Ротшильда збудоване місто Пардес Хана («Цитрусовий сад Хани»). Іменем банкіра-американця єврейського походження Натана Штрауса назване місто Натанія, засноване в 1929 р. на його пожертви. Нині це міжнародний курорт. Лондонський банкір сер Мозес Монтефіоре вклав значні капітали у будівництво нової частини Єрусалиму. На його честь там названий квартал «Іємін Моше».
• В роки Другої світової війни від рук фашистів загинули мільйони євреїв. Знаменитий голлівудський режисер Стівен Спілберг, фільм якого «Список Шиндлера» про геноцид проти євреїв демонструвався на екранах багатьох країн світу, організував Фонд історичних відеодокументів «Ті, що пережили Шоа». В ньому зосереджені інтерв'ю 50 тис. чол. з різних країн, які вижили після голокосту.
• Кнесет Ізраїлю прийняв «Закон про пісні на івриті», відповідно до якого не менше половини пісень, що транслюють радіостанції країни, мають бути написані цією мовою. Ініціатор закону депутат Йона Йахав заявив, що закон спрямований на «збереження традиційної єврейської культури і захист її від американізації». Єдиним членом кнесету, що голосував проти нового закону, став його голова, який вважає цей крок відходом від демократичних принципів суспільства.
• В Дубаї (Об'єднані Арабські Емірати) введена служба жіночих таксі. Нова форма транспортного обслуговування викликана зростанням жіночого туризму, перш за все із Саудівської Аравії. Для роботи з особливо вимогливими і вередливими клієнтками відібрані жінки, яким більше ЗО років. Вони прослухали курс етики поведінки на транспорті.
• 17-річна Айша аль-Халілі з ОАЕ з дозволу свого батька закінчила льотне училище в Йорданії і стала першою жінкою-льотчиком в монархіях Аравійського півострова і наймолодшою жінкою-пілотом у світі. Вона отримала також сертифікат викладача льотної справи і збирається вчити літати жінок.
• На державному гербі і прапорі Мозамбіка зображений автомат Калашникова. Так оцінили в цій державі внесок російського автомата в завоювання нею незалежності.
• Найнесподіваніший метод ведення парламентської дискусії був застосований у вищому законодавчому органі Зімбабве. Один із депутатів, вичерпавши всі можливості довести свою правоту, вчепився опоненту зубами в щоку і вирвав шмат м'яса. Потерпілий спочатку зробив заяву в поліції про напад, а потім відвідав лікарню, де йому пришили відкушену частину обличчя на місце.
• Втілення норм західної демократії в африканських країнах має специфічний характер. Прикладом можуть послужити президентські вибори 1996 р. в Екваторіальній Гвінеї. Власті анулювали списки виборців, складені співробітниками ООН, і підготували свої. З них були викреслені імена багатьох активних виборців, які підтримували опозицію. Серед «зниклих без вісті» опинився кандидат від опозиції Северо Мото. Президент Теодоро Обіанг Нгема Мбасого заявив, що країна не зможе обійтися без нього, а той, хто посміє проголосувати проти - «просто
мерзотник». В результаті махінацій з підрахунками голосів було заявлено, що за Обіанга проголосувало 60% виборців і він обраний президентом.
• Китайський чиновник із провінції Хубей Цзин Цзянпей програв у казино Аоминя 2 млн. юанів казенних грошей. За рішенням суду він був публічно розстріляний як розкрадач соціалістичної власності.
• За офіційними даними, в Китаї користуються послугами Інтернету 22,5 млн. чол. Зростає і кількість хакерів. З метою запобігання їх злочинній діяльності прийнято закон, за яким винні у викраденні державних таємниць через Інтернет можуть бути засуджені до смертної кари або до довічного ув'язнення.
• Засновник секти ахмадія Мірза Гулам Ахмад (1835-1908) заперечував остаточність і незмінність пророцтв Мухаммеда, відкидав ідею джихаду і стверджував, що хадж правовірні мають здійснювати не в Мекку і Медину, а в село Кадіан в Пенджабі, де він народився, і в Срингар в Кашмірській долині, де, на його думку, насправді похований Ісус Христос. В Пакистані секта ахмадія визнана неісламською і заборонена. В 1989 р. пакистанець Мірза Мубарак Ахмад був заарештований за розповсюдження брошур, що пропагували вчення секти. У 2000 р. він був засуджений до тюремного ув'язнення на 2 місяці і 21 день та до штрафу в 3 тис. рупій (460 дол.). Вироку він чекав 11 років.
• Тегеранський суд виніс смертний вирок власнику фірми «Сахра ва Елика» Есламу Кордлору, який створив фінансову піраміду. В роки ірано-іракської війни він залучив кошти клієнтів, обіцяючи 48% річних, і зібрав 4 млн. дол. Коли піраміда впала, 11 тис. чол. втратили свої заощадження. Суд визнав Е. Кордло-ра винним у крадіжці і «підриві системи інвестицій» і постановив продати його майно, щоб відшкодувати втрати вкладників.
• В мусульманському світі розлучення відбуваються рідко. Коли це трапляється, чоловік зобов'язаний забезпечити колишній дружині той рівень життя, який вона мала в шлюбі, аж до її смерті. Діти залишаються з батьком. Один арабський нафтовий шейх виплатив при розлученні 945 млн. дол., що є абсолютним світовим рекордом.
• Японія - батьківщина спортивної боротьби сумо. Найви-датнішим спортсменом-сумоторі є Тайхо. Він здобув усі вищі титули у цьому виді спорту упродовж 1956-1971 pp., переміг на 32-х турнірах - рекорд, не перевершений до наших днів. Батько борця - М. Борисько, представник українського дворянства, який емігрував після 1917 p., мати - дочка власника лазні в невеликому японському містечку. Українське ім'я Тайхо (нар. у 1940 р.) - Микола Борисько. Нині він має свій клуб сумо і очолює асоціацію сумо Японії.


 

You have no rights to post comments