Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ліквідація режиму апартеїду на Півдні Африки

Ліквідація режиму апартеїду на Півдні Африки
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Ліквідація режиму апартеїду на Півдні Африки

Особлива ситуація склалася в Південно-Африканській Республіці (до 1961 р. - англійський домініон Південно-Африкансь-кий Союз). Тут установилась диктатура білої меншості, проводилась політика апартеїду - поділу населення за расовою ознакою на білих, кольорових (змішаного походження), вихідців з Азії та чорних з відповідними правами й обов'язками. Темношкіре населення зосереджувалось в «національних державах» -бантустанах. Обирати органи влади могли лише білі і, з обмеженнями, вихідці з Азії. Професії закріплялись за расовим походженням. Політика апартеїду передбачала систему привілеїв для білих. Вони мали гарну освіту, стійке становище в бізнесі, високий рівень життя.
Боротьбу африканців проти режиму апартеїду очолила партія Африканський національний конгрес (АНК), що спиралась на
народність коса. її керівник Нельсон Мандела був засуджений на довічне ув'язнення з політичних мотивів. Важливу роль відігравала також зулуська партія Інката. У 70-х роках ситуація в ПАР загострилась. Наростала соціальна напруга, почалися зіткнення на расовому ґрунті. Свою роль відіграли економічні та інші санкції ООН, яка звинувачувала Південно-Африканську Республіку в грубому порушенні прав людини. Диктатура білої меншості себе вичерпала. Правлячу Націоналістичну партію в цей час очолив Фредерік де Клерк, який був обраний президентом ПАР (1989). З його ініціативи в країні почали поступово відмінятись расистські закони. Звільнялись політв'язні. Нельсон Мандела вийшов з тюрми. У 1992 р. адміністрація де Клерка і АНК уклали угоду про проведення вільних виборів для всіх категорій населення і про принципи побудови нової держави.
27 квітня 1994 р. в ПАР пройшли перші нерасові вибори. Перемогу здобув АНК. Н. Мандела був обраний президентом. Режим апартеїду був знищений. Після закінчення терміну повноважень Н. Мандели на посту президента на других південноафриканських вільних виборах новим главою держави став нинішній лідер АНК Табо Мбекі.


 

You have no rights to post comments