Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Військовий переворот 1999 р. Режим генерала П. Мушаррафа

Військовий переворот 1999 р. Режим генерала П. Мушаррафа
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Військовий переворот 1999 р. Режим генерала П. Мушаррафа

Глибока економічна криза, соціальна напруженість, активізація екстремістських релігійних сил, падіння авторитету влади, розчарування широких верств населення в перевагах демократичної системи призвели до четвертого військового перевороту в Пакистані. Приводом став наказ прем'єр-міністра М. Наваза Шаріфа звільнити з посади главу комітету начальників штабів генерала Первеза Мушаррафа. У відповідь 12 жовтня 1999 р. військові ввели надзвичайний стан і розпустили всі органи законодавчої і виконавчої влади. Натомість була створена Національна рада безпеки по виведенню країни з кризи на чолі з П. Мушаррафом. Спеціальне управління має викоріняти корупцію у владних структурах, примусити поміщиків і буржуазію повністю сплачувати належні податки, ліквідувати мафіозні угруповання, що контролюють економічне життя в містах. Під загрозою кримінальної відповідальності 322-м сім'ям було запропоновано повернути 4 млрд. банківських позик, які вони не хотіли виплачувати, оголосивши себе банкрутами.
Надзвичайний антитерористичний трибунал висунув прем'єр-міністру Навазу Шарифу звинувачення в державній зраді, тероризмі, викраденні людей, вбивстві понад 200 чол. Він був засуджений до довічного ув'язнення, але потім помилуваний, після чого залишив країну.
П. Мушарраф попередив лідерів радикальних релігійних угруповань, що армія не допустить використання ісламу в політиці. У відповідь деякі з них організували серії вибухів у багатьох містах країни. В Ісламабаді ракетами були обстріляні Американський центр, посольство СІЛА, будинки працівників ООН.
Встановлення військового режиму західні країни, зокрема СІЛА, зустріли загалом негативно і розцінили як явище, що не відповідає їх інтересам у регіоні. Афганська політика нинішніх військових властей, підтримка талібів, незаконне виробництво, транспортування і збут наркотиків викликають критику з боку країн Заходу, Росії і держав СНД, Китаю. Генерал П. Мушарраф здійснив візит у Туркменістан (2000), де обговорювалась можливість прокладення газопроводу з Південного Туркменістану в Пакистан протяжністю 1600 км. Була підписана економічна угода
З КНР (2000), яка передбачає участь Китаю в модернізації пакистанської текстильної промисловості і сільського господарства, в реконструкції Каракорумського шосе. Росія звинувачує режим у підтримці чеченських бойовиків, що не сприяє розширенню двосторонніх контактів.


 

You have no rights to post comments