Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Повернення Аоминя під суверенітет Китаю

Повернення Аоминя під суверенітет Китаю
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Повернення Аоминя під суверенітет Китаю

Протягом кількох століть Аоминь був португальським володінням на території Китаю. Він межує з провінцією Гуандун і знаходиться в 40 морських милях від Сянгана. В 1557 р. португальці створили тут постійну торгову факторію, в 1842 р. - встановили колоніальний режим. В 1887 р. Португалія змусила цінський уряд підписати дві угоди, в яких говорилось, що вона «займає Аоминь навічно, управляє ним і тими територіями, що в нього входять, без якоїсь різниці з іншими колоніями Португалії». Після перемоги португальської революції в 1974 р. Аоминю була надана адміністративна, економічна і фінансова автономія. Створювалась законодавча асамблея (1976), яка працювала під головуванням губернатора і виконувала дорадчі функції. 16 її членів обирались, 7 - призначались губернатором. Виникло дві політичні партії: Демократичний центр Аоминя і Асоціація захисту прав Аоминя. Після чотирьох раундів переговорів 1986-1987 pp. між Португалією і Китаєм відбулося підписання угоди
про відновлення суверенітету КНР над Аоминем за концепцією Ден Сяопіна «одна держава - дві суспільні системи».
20 грудня 1999 р. Аоминь став особливим адміністративним центром КНР із збереженням соціально-економічної системи і способу життя населення протягом 50 років і права окремого представництва в міжнародних організаціях. Він має повну внутрішню автономію. Влада перейшла від португальського губернатора до Виконавчої ради, очолюваної Хе Хоухуа, банкіром, представником молодого покоління адміністраторів.
Аоминь - відкритий порт, фінансовий центр, великий нелегальний центр торгівлі золотом і опіумом. У регіоні і світі він славиться своїми казино, нічними клубами, іподромом, ігорними закладами. Це приваблює щорічно до 8 млн. туристів. Ігорний бізнес дає половину робочих місць і 2/3 прибутків району. Через Аоминь у КНР в'їжджає близько 1 млн. жителів Тайваня на рік. Розвинуті також швейна і текстильна промисловість, виробництво електроніки, оптики, штучних квітів, іграшок, сувенірів, шкіряних виробів, продовольства. Вартість ВВП в кінці 90-х років становила 16-17 тис. дол. на душу населення. В колоніальні часи Китай мав у Аомині торгову палату, відділення Народного банку, ще 5 банків, вів через цей порт транзитну торгівлю.
Від комерційних операцій, від закладів і підприємств, контрольованих китайцями, КНР отримує щорічно до 500 млн. дол. Аоминь - єдине місце в Китаї, де існує ігорний бізнес.


 

You have no rights to post comments