Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Сянган (Гонконг) - спеціальний адміністративний район КНР

Сянган (Гонконг) - спеціальний адміністративний район КНР
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Сянган (Гонконг) - спеціальний адміністративний район КНР

За Нанкінським договором 1842 р. між Великобританією і Китаєм острів Сянган (Гонконг) переходив у довічне володіння англійської королеви. В 1898 р. землі на узбережжі навпроти острова були взяті Великобританією в оренду на 99 років. Острів і материкова ділянка становили єдине економічне ціле і функціонувати окремо не могли. Гонконг управлявся англійським губернатором. У 1982 р. представники китайських і англійських властей розпочали переговори про статус Гонконгу після закінчення терміну оренди (1997). Китайська сторона пропонувала вирішити його, виходячи з концепції Ден Сяопіна «одна держава - дві суспільні системи». В 1984 р. між Великобританією і КНР була підписана угода про перехід Гонконгу під суверенітет Китаю на основі цієї концепції.
1 липня 1997 р. відбулася передача Гонконгу під юрисдикцію КНР. Протягом 50-ти років (1997-2047) він матиме статус спеціального адміністративного району. Його соціально-економічна система залишилась незмінною. Китайською стороною підтверджено дію близько 140 законів Великобританії, які раніше поширювались на цю територію. На Сянган поширюється також дія більш як 200 міжнародних конвенцій у сфері торгівлі, дипломатичних і консульських відносин, цивільної авіації, податків, охорони здоров'я, прав людини тощо. Зберігається членство району в більш ніж 100 міжнародних організаціях.
Вищою посадовою особою в спеціальному адміністративному районі є Глава виконавчої влади. Цю посаду обіймає великий
судновласник Дун Цзяньхуа, обраний у грудні 1996 р. При ньому працює дорадчий орган - Виконавча рада в складі 60 чоловік, яка обирається населенням. У березні 1998 р. 36 депутатів від Сянгана увійшли до Всекитайських зборів народних представників. Місцева поліція має репутацію однієї з найбільш досвідчених і ефективних служб правопорядку Азії.
Економіка Сянгана складалась під впливом його історичної ролі «торгової факторії» і повної відсутності природних ресурсів. Продукти харчування і вода ввозяться. Промисловість працює на привізній сировині і енергоресурсах. Економіка орієнтована на реекспорт у Китай і з Китаю в треті країни. Сянган -торгово-промисловий і фінансовий центр не лише регіонального, а й світового значення. Наприкінці 90-х років тут діяло 110 тисяч торгових фірм, 924 регіональні штаб-квартири і 1 606 регіональних офісів іноземних компаній. Тут працює 537 комерційних та інвестиційних банків із більш ніж 40 країн. Валютна біржа має щоденний оборот до 90 млрд. дол. У порту перевантажується за день більше вантажів, ніж в усіх портах Великобританії, разом узятих. Новий аеропорт, введений у дію в 1998 p., розрахований на річне перевезення 35 млн. пасажирів і 3 млн. т вантажів з наступним розширенням обсягів у 2040 р. до 87 млн. пасажирів і 9 млн. т вантажів.
Сянган активно працює на економіку КНР. Через район проходить 50% китайського експорту. Він дає 35% валютних доходів КНР і 55% іноземних інвестицій в її господарство. Китайські капіталовкладення в Сянгані перевищують 25 млрд. дол.


 

You have no rights to post comments