Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Основні риси суспільно-економічного ладу Китаю. Напівколоніальний статус

Основні риси суспільно-економічного ладу Китаю. Напівколоніальний статус
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Основні риси суспільно-економічного ладу Китаю. Напівколоніальний статус

Китай був напівколонією великих держав. Особливі права і привілеї тут мали Англія, Франція, Росія, Японія, Німеччина. Велику активність щодо проникнення в Китай виявляли США. Імперіалістичні держави розділили Китай на сфери впливу. Для їх торгівлі було відкрито 100 портів. Імпортні товари звільнялись від внутрішніх мит, а ввізні мита не могли перевищувати 5%. Держави мали право тримати в Китаї свої війська, флот, поліцію, органи розвідки. 254 тис. іноземців на території Китаю користувались правом екстериторіальності - підлягали лише консульській юрисдикції і були непідсудні китайським законам.
Іноземні монополії панували в економіці країни. На початок новітнього часу в Китаї діяло 6,5 тис. іноземних фірм. В 1918 р. загальна сума іноземних капіталовкладень оцінювалась в 1 млрд. 691 млн. дол., у тому числі прямі інвестиції - 1 млрд. 92,8 млн. дол.; заборгованість китайського уряду становила 575,4 млн. дол.
В роки Першої світової війни зміцнилися позиції національної буржуазії. Кількість китайських підприємств збільшилася в 2,5 рази, а чисельність робітників на них -у 2 рази. Капітал китайських компаній зріс у 1,5 рази. Досить швидко розвивались такі галузі національного виробництва, як харчова, паперова, шовкомотальна. Національна буржуазія була незадоволена економічним і політичним засиллям великих держав у Китаї.
Після падіння монархії (1912) Китай перестав існувати як централізована держава^В ньому склалося два уряди. Північний, або центральний, уряд знаходився в Пекіні. В провінції Гуан-дун Сунь Ятсен створив південний уряд Китаю. Його столицею було місто Гуанчжоу. Ні північний, ні південний уряд не контролювали ситуацію на своїй території. Реальна влада належала мілітаристським угрупованням. Генерали-мілітаристи, використовуючи підтримку імперіалістичних держав, встановлювали свою диктатуру в провінціях і групах провінцій. Вони запроваджували податки, внутрішні митні збори, випускали гроші тощо. Військові не підкорялись центральному уряду в Пекіні або підкоряли його собі, вели постійні міжусобні війни. Мілітаризм різко погіршував ситуацію в країні, доводив населення до повного зубожіння.
На антиімперіалістичну боротьбу готові були піднятися широкі верстви китайського народу. їх інтереси об'єктивно виражала Національна партія - Гоміндан, створена Сунь Ятсеном. В 1917-1919 pp. Сунь Ятсен написав працю «Програма будівництва країни», що складалась із трьох книг - «Соціальне будівництво (Перші кроки народовладдя)», «Духовне будівництво (Вчення Сунь Веня)», «Матеріальне будівництво (Промисловий план)». Він підбив підсумки розвитку Китаю після революції 1911-1913 pp. і сформулював головні завдання, які стояли перед китайським суспільством. У політичній сфері Сунь Ятсен констатував відсутність демократичних традицій і силу традицій деспотизму, що призвело до хаосу і всевладдя генералітету. Тому він пропонував ввести період політичної опіки Гоміндану над народом, під час якого необхідно виховувати маси і формувати передумови для справжнього народовладдя. В економічній галузі він доводив необхідність модернізації з урахуванням світового досвіду і китайських реалій. Провідну і регулюючу роль в економічних процесах, на його думку, мала відігравати держава. Соціальну систему майбутнього Китаю Сунь Ятсен назвав «державним соціалізмом», не конкретизуючи змісту цього терміну, а лише зазначивши, що він має захищати інтереси народу. Фактично, Сунь Ятсен виступав за побудову буржуазно-демократичної республіки.


 
загрузка...

Комментарии   

 
0 #6 Eugenia 16.03.2018 10:29
Nice blog here! Also your web site loads up very fast! What host
are you using? Can sono
i funghi ostrica: http://onulir.dieta-vita.com get your affiliate link
to your host? I wish my site loaded up as fast as yours lol
Цитировать
 
 
0 #5 Nolan 07.03.2018 15:00
Nice weblog here! Additionally your site loads up
fast! What web host are you the use of? Can I am getting your associate link to your
host? I want my site loaded up as fast as yours lol

My web blog; Assignment Help: http://assignmenthelp24.com
Цитировать
 
 
0 #4 Iesha 07.02.2018 02:56
Hi there, just wanted The Easiest Way to Write an Essay: http://assignmenthelp24.com/the-easiest-way-to-write-an-essay/ mention, I liked this
post. It was practical. Keep on posting!
Цитировать
 
 
0 #3 Vickie 05.01.2018 00:10
Wow, this paragraph is fastidious, my sister is analyzing such things,
therefore I am going to convey her.

My website; specadieta.com: http://specadieta.com/
Цитировать
 
 
0 #2 Elliot 02.05.2017 19:31
Appreciate it for helping out, great information.

Have a look at my page :: приведенная ссылка: http://elamed.info
Цитировать
 
 
0 #1 Juli 26.05.2016 06:13
While most participants play paintball as a recreational sport,
there are several professional leagues where teams are sponsored and the players receive
compensation. Although most of us think of weekends as a time for relaxation, we don't know what activities to do.
On the other hand, when you are the one who started the fight, then it will never be considered as self-defense.


my weblog: guns (e-clearingandsettle.biz: http://e-clearingandsettle.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=best-scopecovers.jouwweb.nl)
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить