Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... 5 способів скласти іспит на «відмінно»

5 способів скласти іспит на «відмінно»
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

5 способів скласти іспит на «відмінно»

Знання одинадцятикласників та студіозусів перевіряють по-різному - змушують виконувати письмові роботи і тести, відповідати за квитками. Сьогодні ми розповімо, як блискуче впоратися з усним іспитом і ефективно використовувати час, що залишився.

Спосіб № 1

Правильно готуватися

Вибирай систему, яка підійде саме тобі, і берися за квитки прямо зараз.

Чого найбільше не вистачає школяру і студіозусу напередодні випробувань? Звичайно, часу. Вічно не встигаєш прорешать всі завдання, виконати лабораторні, переписати лекції і здати реферати ... Якщо тобі треба буде готуватися відразу до кількох предметів, починай з того, який знаєш найгірше. Те ж саме і з квитками. Перш ніж розбирати все по порядку, зазнач найскладніші і найпростіші для себе. Спочатку проштудируй найбільш каверзні питання, про які ти не маєш ні найменшого уявлення, а вже потім виконуй завдання простіше.

Одна з найпопулярніших помилок - неправильне планування. Багато хто віддає перевагу навчатися за абсолютно даремною схемою: ділять час на певну кількість рівних частин (виходячи з кількості квитків - наприклад, двадцять) і розбирають один квиток на день (на годину і т. д.). На цей раз поступу розумнішими! Розбий залишилися до іспиту дні на три рівні частини. Скажімо, в перші два дні пройди всі теми на трійку, наступні два - на четвірку. Прикінцеві пару деньків потрать на шліфування знань і усунення помилок. Після такої багатоетапної роботи п'ятірка тобі гарантована!

Непоганий спосіб змушувати себе вчити і не дозволяти лінуватися - запросити в гості шкільну або інститутську подружку. Ви паралельно вивчаєте різні теми, а потім розповідаєте один одному і задаєте каверзні питання. По-перше, інформація, яка викликає емоції (а обговорювати і сперечатися набагато цікавіше, ніж просто читати), запам'ятовується набагато легше. А по-друге, якщо вже ви змогли втовкмачити інформацію в голову своїй не дуже-то запареною на навчанні подружці, то вже точно донесете все те ж саме до суворого екзаменатора.

Спосіб № 2

Використовувати тайм-менеджмент


Перш ніж приступати до навчання, грамотно організуй час і постав мети (розпиши, що ти будеш робити в конкретний день і годину). Якщо ти сідаєш за стіл з розмитою метою трохи повторити, ти позбавляєш себе важливого стимулу - почуття виконаного боргу при поставленої мети.
З'ясуй нарешті, жайворонок ти чи сова. І залежно від цього плануй, в який час дня ти будеш займатися найскладнішими для тебе предметами, а коли найпростішими і коханими.
Обов'язково роби короткі, але регулярні перерви. Наприклад, раз на годину відволікаючись від занять на 5 - 7 хвилин. Не чекати втоми - кращий засіб від перевтоми.
Увечері перед іспитом займися чимось нейтральним - погуляй, послухай музику, сходи в басейн. А головне - добре виспись. Останні 12:00 потрать на підготовку організму, а не шпаргалок.
Навіть якщо ти ніколи не користуєшся ними на іспитах, писати їх все одно корисно. Знання розподіляються в голові по потрібних поличках, а мозок фіксує найважливішу інформацію.

Спосіб № 3

Навчитися розслаблятися

Якщо ти раптом відчув, що у тебе виник страх перед занадто складним предметом, встань, відвернися від столу, зроби кілька вдихів-видихів і тільки після цього знову приступай до справи.

Кава, колу і енергетичні напої заміни на трав'яні чаї. Вони тонізують, але не приносять шкоди. Нервова система зараз і так на взводі.

Спосіб № 4

Не драматизувати

Про те, що вони нічого не знають, твердять в коридорах шкіл та інститутів майже всі абітурієнти та студенти. І проте більшість молодих людей здають іспити з першої ж спроби. Ти - нічим не гірше і не краще за інших.

По дорозі на іспит читай тільки знайомі матеріали, більш-менш відомі тобі лекції. Це хороший психологічний прийом: «Ось як багато я знаю!»

Спосіб № 5

Випромінювати впевненість

Якщо жодне слово у квитку тобі незнайоме, що не панікуй. Сядь за парту, заспокойся, прочитай квиток до кінця і спробуй скласти план відповіді.
Відведи на кожен пункт певну кількість часу і намагайся укладатися в ці відрізки.
Насамперед оціни, яке завдання для тебе найлегше. Спочатку дай відповідь на найпростіші запитання. Далі переходь до більш складних завдань.
Якщо задачка виявилася складніше, ніж ти думав, не переживай і не кидай спроби впоратися з нею. Використовуй весь час, який ти виділив на її рішення.
Коли вийдеш відповідати, старайся випромінювати впевненість і спокій. Не сутулячись, позбудься від нав'язливих рухів (крути волосся, не мнучи мочку вуха і т. д.) і по можливості говори рівним, спокійним голосом.
Не мовчи, навіть якщо не знаєш точної відповіді на запитання викладача. Спробуй поміркувати. Багато екзаменатори цінують ерудицію, наполегливість і волю до перемоги більше, ніж рівень знань.


 

You have no rights to post comments