Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Як успішно скласти іспит

Як успішно скласти іспит
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як успішно скласти іспит

Кожному з вас, напевно, доводилося, а раз ви читаєте цю статтю, то, ймовірно і ще доведеться здавати усний іспит. Зверніть увагу, що мова йде не про письмовому іспиті, а саме про усний. У чому ж особливості цього виду демонстрації знань і як використовувати ці особливості, щоб одержати бажану оцінку? Мірсоветов дасть вам кілька консультацій.
Що таке усний іспит?
Ви, дорогий читачу, напевно, посміхнулися, прочитавши це питання. Звичайно, ви знаєте, що це за процедура. Здає іспит витягає квиток, йде на місце готуватися, потім встає і йде здавати. Але якщо ви думаєте, що на усному іспиті, як і на письмовому, перевіряються тільки ваші знання, Donlcc запевняє, що ви глибоко помиляєтеся. Здаючи усний іспит, крім здачі основного предмета ви здаєте другий - мистецтво спілкуватися і ладити з людьми. Пам'ятайте, якщо екзаменатор хоче вас завалити, то він вас завалить. Звичайно, якщо ви не володієте гіпнозом або майстер комунікації. Але таких людей лічені одиниці, більшості смертних такі прийомчики недоступні. З іншого боку, якщо екзаменатор проплачений, то практично 100% вірогідність, що іспит ви здасте.
Ми не будемо торкатися сьогодні двох вищеописаних випадків, а будемо відштовхуватися від того, що ви звичайний студент або школяр, що намагається скласти іспит перед викладачем, який до вас спочатку нейтральний. Я в цій статті буду відштовхуватися від трьох складових успішної здачі іспиту: ваші знання, ваш стан на момент здачі іспиту, спілкування з екзаменатором.
Ваші знання
На іспит краще йти підготовленим По ідеї - це головна складова успішного складання іспиту. При низькому рівні цих знань, успішна здача іспиту ставати дуже проблематичною. Але все-таки можливою. Хоча, давайте по порядку.
Незважаючи на можливі хитрощі, шпаргалки, на іспит краще йти підготовленим. Почитайте літературу, конспекти - весь той матеріал, який будуть у вас запитувати. Затратьте на вивчення стільки часу, скільки вам необхідно для нормальної підготовки.
Якщо вас чекають вступні випробування до ВНЗ, то у випадку, якщо у вас з предмету «проблеми», найміть репетитора. Бажано також, щоб репетитор був з того вузу, куди ви збираєтеся вчинити. Адже крім знань він може дати вам конкретні рекомендації за манерою відповіді і індивідуальним особливостям майбутнього екзаменатора. Може у нього є улюблене запитання або щось в цьому роді. Такі консультації можуть бути дуже корисними. Donlcc пропонує ознайомитися і з іншими питаннями, пов'язаними з вибором репетитора.
Якщо вас чекає іспит у стінах вашої альма-матер, то на нижчих курсах ви можете отримати подібні консультації від своїх старших товаришів, а на вищих ви і так все знаєте. Просто користуйтеся цим.
Ваше внутрішньо стан
Ваше внутрішньо стан перед іспитом Ось ваша голова вщерть забита необхідною інформацією. Але мало знати, потрібно показати знання.
Першою перешкодою успішній здачі іспиту для вас може стати хвилювання. Воно може виникнути через якихось невизначеностей або можливих несподіванок перед майбутнім іспитом.
Несподіванка може бути такого типу:

- Недоучений білет. Вихід: довчити, або переконати себе, що з теорії ймовірності вона не попадеться.
- Поганий настрій екзаменатора. Вихід: переконати себе, забути, стати впевненим у своїх силах.
- Невпевненість у своїх силах або знаннях. Ніби як всі вивчили, але все одно якісь сумніви. Постарайтеся не думати про це. Візьміть навіть з собою шпаргалку, але не застосовуйте, щоб уникнути ризику бути видаленим з аудиторії.
- Інші очікувані труднощі. Використовуйте всі ті ж способи психологічного захисту:
- витіснення (забути),
- раціоналізація (представити, що проблема - дрібниця, і ви з нею легко впораєтеся),
- регресія (взагалі-то це поведінка по-дитячому, але потрібно поставитися з гумором, тобто посміятися над проблемою, навіть якщо сміх штучний, по-іншому проблему не сприймати).

Перед іспитом треба виспатися. Хоча б кілька днів до нього. Якщо виспатися ніяк не вийшло, то випийте чашку міцної кави або баночку енергетичного напою. Кофеїн, що міститься там, допоможе вам активізувати резерви вашого організму. Можна також з'їсти шоколадку. Але дивіться не переборщіть з кофеїном, інакше на іспиті вам буде не до предмета.
Намагайтеся прийти на іспит у гарному настрої. Як підняти його, ймовірно, ви знаєте самі, якщо ні - то почитайте добірку рад «Як підняти настрій» від Мірсоветов.
Спілкування з екзаменатором
Спілкування з екзаменатором От ми підійшли до найцікавішого і до самої головної особливості усного іспиту. Не зумівши знайти спільну мову з екзаменатором, ви можете відправити всі зусилля, витрачені на виконання двох верхніх умов коту під хвіст.
Перед приходом на іспит слід врахувати всі індивідуальні особливості екзаменатора, які ви вивчили раніше. Це означає, якщо він не переносить червоний колір, то червоного кольору в одязі бути не повинно. Інакше ні про яку успішній здачі іспиту можете і не мріяти: отримаєте ви максимум 3 бали, та й то якщо будете знати предмет блискуче.
До екзаменатору, та й як до всякого іншого людині слід підходити доброзичливо і з посмішкою. Полюбіть його навіть на кілька миттєвостей. Але тільки в вас не повинно бути фальші. А дійсно гарне ставлення люди відчувають.
Калібри екзаменатора, стежите за його настроєм за весь час вашої відповіді. Радимо використовувати такий підхід. Якщо у нього поганий настрій - постарайтеся скоріше відповісти на питання і піти, щоб не розлютити його ще більше, якщо хороше - то спробуйте навпаки вступити з ним у невелику бесіду, можливо у вас будуть з ним спільні погляди і в процесі відповіді вас порахують трохи більшим , ніж просто здають іспит. Від того і результат. Але все по ситуації.
Як успішно скласти іспит Якщо хочете успішно скласти іспит, не сперечайтеся з екзаменатором. Майже завжди він виявиться правіше вас, але навіть якщо і навпаки, то все одно він це не визнає і дуже розсердиться, що неодмінно позначиться на результаті.
Запишіть свою відповідь бажано дослівно. Це дасть можливість вам говорити безупинно й створить враження про високий ступінь знання вами предмета. І взагалі намагайтеся говорити жваво, не бійтеся жестикулювати, запитувати себе. І бажано не перериватися під час відповіді. Чітка мова і добре побудований і продуманий відповідь гарантує вам більшу частину успіху при здачі іспиту.
Іноді можна похвалити екзаменатора, зробити йому комплімент, особливо якщо це жінка. Головне, щоб це не вилилося в дурну лестощі, яка нікому не потрібна.
Ну і природно, якщо ви знаєте, що екзаменатор любить щось ще (не плутати з хабарем) - то це слід неодмінно включити у вашу програму здачі цього іспиту.


 

You have no rights to post comments