Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Як я здавав ЗНО

Як я здавав ЗНО
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як я здавав ЗНО

Щороку українське міністерство освіти влаштовує для всіх бажаючих безкоштовна розвага за мотивами шкільної програми - Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО, зовнішнє незалежне оцінювання), аналог російського ЄДІ, але дійсне тільки в рік сдачі.Регістрація
Для реєстрації на ЗНО слід особисто з'явитися в один з центрів реєстрації, адреси яких можна знайти на офіційному сайті ЗНО http://www.testportal.gov.ua/. Розташовані вони досить нерівномірно: у Керчі на майже 200 тисяч осіб немає жодного (найближчий - у Феодосії), зате в Києві автор без зусиль знайшов пункт реєстрації у 5 хвилинах ходьби від роботи. Але якщо з адресами все просто, то час роботи у них саме екзотичне, чого довелося ходити туди двічі.

Для реєстрації треба ручками заповнити досить велику і нудну анкету, велика частина даних з яких могла б бути отримана автоматично з серійного номера паспорта та атестата. Потім цю інформацію в віндового програмку ручками перебиває реєстратор. Здавалося б, зареєструвався і приходь на тестування? Ні. Для входу на будь-яке тестування обов'язково мати з собою паспорт і запрошення на тестування. Запрошення на тестування це просто роздруківка з ПІБ, адресами і датами тестувань. Але найкумедніше, що його надсилають поштою на адресу усередині регіону реєстрації замість того, щоб роздрукувати тут же на місці. Оскільки нормального поштової скриньки у автора в Києві не було, йому було суворо рекомендовано з'явитися в центр тестування у Броварах і отримати його там.

Ліричний відступ: для того, щоб з'їздити з Бортничів у Бровари, треба витратити весь день.

У Броварах автору просто сказали, що все добре, він зареєстрований, дали папірець, яку автор прийняв за потрібне запрошення, і відправили додому. Яке ж було його здивування, коли за кілька днів до першого тестування автор виявив, що ні папірець, ні сайт, загалом-то, нічого не говорять про те, куди і коли на це тестування з'являтися. На запитання з Електропошта ніякої відповіді теж отримано не було. Зовсім випадково (в біжучому рядку, яка є одним із чудових прикладів банерної сліпоти) автор виявив, що адреса має бути написаний на запрошенні, а запрошення можна роздрукувати самому з особистого кабінету на сайті. За законом Мерфі, найближчий принтер був в годині їзди :)

Особистий кабінет - штука, без жодного сумніву, корисна. Трохи дивує тільки спосіб входу в неї: по-перше, капча зроблена максимально нечитаною для людини, і напрочуд простий для комп'ютера (більше разів я помилявся з введенням капчі тільки в особистому кабінеті МТС, де букви залазять один на одного), по-друге , для входу щоразу треба вводити код з бланка, виданого при реєстрації, в 5 полів різної довжини :)

Сам сайт теж, мабуть, підтримується досить альтернативно обдарованими програмістами. Він відрізняється головоломної навігацією, дизайном «ааа, мої очі!», Довгий час видавав 403 (на це скаржилися на тисячах, тисячах форумів, на що офіційні представники відповідали виключно УМВР: судячи з усього, адміністратори дозволили доступ тільки з українських айпі, до яких авторський МТС Коннект не відносився). Іншим не менш чудовим способом боротьби з DDoS творці сайту вибрали заборону скачки файлів з сайту без свого реферера.

Адреси пунктів тестування не викликали у автора ентузіазму, а скоріше стандартну реакцію москвича на будь-які координати - «ні фіга собі, там теж люди живуть?». Ближче 2 кілометрів від метро нічого не було. Майже впевнений, що навіть найпростіший жадібний алгоритм для мінімізації метрометрікі зменшив би час на дорогу вдвічі.


Про тесті
Трохи про самому тесті: за 2-3 години, не користуючись ніякими зовнішніми джерелами, обчислювальними пристроями та мізками сусідів, треба 1) проставити хрестики в одній з 5 клітинок, 2) проставити хрестики, що встановлюють біекція Z4 → Z4 (при цьому домен Бієкція має потужність 4 або 5), 3) написати відповідь числом (на фізиці можна було записати дробове), 4) написати твір (українською мовою або на математиці). Без деякої довідкової інформації обійтися не можна, тому на зошиті з тестом з хімії була наведена таблиця розчинності, таблиця Менделєєва (що забавно, в довго-і короткопериодной формі), а на зошиті з математики - таблиця значень тригонометричних функцій від звичайних кутів (расстрелять!) .

Складність завдань коливається від зовсім тупих до задіюють мозок по мінімуму, що абсолютно не дозволяє хоч якось відокремити середнього відмінника від міжнародного олімпіадника, зате чудово перевіряє уважність (якої у автора зроду не було). Але враховуючи, скільки ляпсусів наробили укладачі навіть у завданнях такої складності, страшно й уявити, що творилося б у краще диференціює тесті. Це шалено далеко від математичного тесту першокурсника, що вимагає дійсно системних знань та вміння їх застосовувати, а не просто працювати мавпочкою за Maple і Wikipedia (так-так, як плювання ходиш).


Системи оцінювання
Систем оцінювання три. Перша з них: просто по балах. При цьому бали проставляються в основному відповідно до типу завдання. Приміром, на біології за завдання типу 1 (log25 ~ 2.32 біт) дається 1 бал, за завдання типу 2 з доменом потужності 5 (log25! ~ 6.91 біт) дається 4 бали, а з доменом потужності 4 (log24! ~ 4.58 біт) 2 бали, що неминуче викликає в уяві образ пальця і ​​висмоктує дії. Невелике різноманітність в оцінюванні однотипних завдань вносить математика: геморойні стереометрія оцінюється в 4 бали, а дитяча завдання на модулі - в 6. Друга і третя система оцінювання виводиться на основі першої. Одна з них служить для проставлення в атестат, від чого має діапазон від 1 до 12, причому шкала наштовхує на думку, що процентаж отримали ту чи іншу оцінку не залежить від якихось продемонстрованих школярами знань, а встановлюється згори. Інша - рейтингова (гауссова), яка і є найзнаменитішою. Знаменитість рейтингової системи оцінки складається з двох основних чинників: для середнього школяра спосіб її отримання - дарк вуду Мейджік; саме її, після підсумовування, приймають вузи.

Рейтингова система будується досить просто. Нібито щоб інтервали тестових балів і рейтингових не плуталися, діапазон береться від 100 до 200 (але насправді вони продовжують плутатися, тому що українською мовою в цьому році максимальний тестовий бал був 111). Передбачається, що школяр має однакові розподілу ймовірності для вирішення будь-якої задачі, внаслідок чого по ЦПТ, зважаючи на велику кількість завдань, за сумою набраних балів повинно приблизно утворюватися нормальний розподіл. Його медіана (150) і сигма задається згори. Причому якщо з медіаною все зрозуміло, то сигма прихована, щоб не бентежити уми людей, які можуть пригадати курс тервера. У розрахунках за представленим на сайті ЗНО процентаж з різних тестів виходить від 17 до 32, і, мабуть, сигма все ж дорівнює 25, що й породжує магічне число 124. Здача тесту на 124 і нижче прирівнюється до епік Фейл і забороняє вступати до вузів. Нагадаю, в межах від-σ до σ знаходиться 68.3% площі нормального розподілу, що позначає, якщо згадати про його симетричності, що на кожному тесті ~ 16% тестованих отримують вовчий квиток. А згадавши значення для 2σ, нескладно здогадатися, що 4.5% учасників взагалі не будуть скільки-небудь адекватно оцінені, причому половина з них - хай-скорери, мрія престижних вузів.


 

You have no rights to post comments