Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Як здати ЗНО 2013

Як здати ЗНО 2013
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як здати ЗНО 2013

Що може бути більш виснажливим, ніж ЗНО? Правильно: підготовка до нього.

Спочатку десь на кірках підсвідомості закрадається думка, що ВНТ не за горами і здавати треба (музика з «Твін Пікс»). Потім поступово зріє «а як здавати ... треба буде готуватися». І ось вже Гупало відбійним молотком у скронях «вже скоро ... точно не здам ... треба щось робити» (музика з «X-fails»). Між «треба» і «робити» часто ще й прірву в «гаразд, ще є час». І ось ... ніч перед Різдвом ЗНО, мозок кипить, волосся наелектрізірованни, червоні вирячені очі і пересохлі бліді губи. А на ранок цей «образ людини» намагається судорожно згадати свої паспортні дані.

«Касовий» сценарій, але такий рідко тягне на «Оскара», що в нашому випадку максимум балів. А так як «не перемога, а участь» - це не відноситься до ЗНО, то підемо іншим шляхом. Отже, що робити, щоб це зробити.

1. No panic, та все інше буйнопомешательство, яке раптом трапляється, коли «справа» починає здаватися важливим. Симптоми: людина перестає повільно спати, дивиться крізь тебе в майбутнє і їсть, ковтаючи. Життя кінчається не завтра, і вже тим більше не після ЗНТ. Щоб не трапилося, дожити до наступного ВНТ ти зобов'язаний, просто подумай, як би його здати цього року.

2. Розстав пріоритети і вибудуй мотивацію. Простіше кажучи, навіщо тобі це потрібно. Розпиши, що ти отримуєш у підсумку. Це не тільки попередній етап у «вишки», а й можливість отримати оптом купу досвіду, поповнити істотно багаж знань - майбутнє тебе віддячить. Побачивши мета, простіше до неї рухатися.

3. Не варто думати, що, відтягнувши час підготовки, треба буде менше готуватися. Навпаки. Дистанція та ж. Але часу менше. Краще щодня «по палиці», ніж звалити «тяжкий тягар» за раз.

4. Зміни ставлення до процесу. Створи в голові картинку захоплюючої гри. Не варто картати себе за можливі помилки або небажання займатися. Це вірний спосіб відбити охоту геть. Придумай, що ось зробиш частина завдань, і подзвониш Маші, а через сторінку подивишся фільм. У середині фільму перевір себе. Помилки випиши і в гаманець або на дзеркало. Тривіально, але діє.

5. Задій друзів. Метод «колективного несвідомого» ще Юнг вітав. Тут головне, звичайно, не скотитися в «вечірку». Урочисто прийміть присягу, що влаштуєте «грандіозний шухер», як тільки пройдете історію України. Секрет у тому, що друзі так чи інакше викликають емоційну реакцію, яка сприяє кращому запам'ятовуванню інформації.

6. Або подружися з собою. Ось пообіцяй купити собі те плаття \ джинси відразу після «тренінгу» з біології.

7. Чи не засиджуйся, не томи себе. Чи не створюй концтабір бібліотечного типу. Весну, літо та інші радощі життя ніхто не скасовував. Кращий відпочинок - зміна діяльності. Збери ватагу «одержимих» ВНТ на дачу і там влаштуйте імпровізований брейн-ринг. За наявності почуття гумору і нема кого призового фонду відкладеться приємними спогадами надовго.

8. Як би тобі не хотілося вірити в те, що «правди немає», «як не готуйся - всього не вивчиш», «я і так поступлю», не відходить, можливості «наповнити котлован». Навіть при такому скептицизмі можна вибрати те, що тобі цікаво. Ти ж кимось плануєш стати в «прекрасному далеко»? ну от, почни сходження до кар'єрних вершин вже зараз. Як би кого не приваблював успіх Білла Гейтса, не варто хизуватися тим, що він був відрахований з Гарварду. Нагадаю, що відмітки з математики в школі у нього були блискучі.

9. Якусь частку уваги і відповідальності задіяти варто. Продумана підготовка - це вже її половина. Зверни увагу на свої посібника - 8 грудня 2012 затверджено нові. «Слабкі» місця підтягни з репетитором. Заведи собі «напомінальнік» - як відривний календар. Повісь на двері кімнати при виході, і пиши все, що забуваєш. Зі зворотного боку дверей такий же «ноут-бук», але вже чистий. І при вході в «житло» постарайся пригадати і написати те, що із зворотного боку.

10. Висипайся, гуляй на свіжому повітрі і не гидує здоровою їжею.

Як би не склалося, життя прекрасне. Відразу уяви собі найгірший варіант і шляхи його вирішення. Є? Різниця з апокаліпсисом відчутна, чи не так. А значить, хвилюватися до втрати пульсу сенсу немає. Просто варто докласти зусиль, щоб відбувся варіант трохи краще.

Попутного ЗНО!


 

You have no rights to post comments