Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... ЗНО - не випробування, а просте тестування. Поради, як здати іспит

ЗНО - не випробування, а просте тестування. Поради, як здати іспит
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

ЗНО - не випробування, а просте тестування. Поради, як здати іспит

Пакет завдань зовнішнього незалежного тестування (ЗНО), як правило, складається з трьох частин, в яких згруповані завдання різного рівня складності. Завжди знайдуться ті завдання, відповіді на які ти знаєш напевно. Адже всі вони розроблені відповідно до програм загальноосвітньої школи та освітнього стандарту. Звичайно, не обійдеться без питань, які відповідають більш високому рівню складності, але й вони не виходять за рамки шкільної програми і також доступні для тебе!

Отже, позаду насичений період підготовки. Тому не пожалій двох-трьох хвилин на те, щоб спокійно налаштуватися на іспит. Згадай про ритмічному диханні, аутогенним тренуванні. Подихай, заспокойся. От і добре! Зосередься! Будь уважний! На початку тестування тобі обов'язково повідомлять необхідну інформацію (як правильно заповнювати бланк, якими буквами писати, як кодувати номер школи та інше). Від того, наскільки ти уважно запам'ятаєш всі ці правила, залежить і правильність твоїх відповідей!

Дотримуйся загальноприйняті правила поведінки на іспиті! Не викрикують з місця. Якщо хочеш задати питання організаторам проведення ЗНО-2013 в аудиторії, підніми руку. Твої питання не повинні стосуватися змісту завдань: тобі дадуть відповідь тільки на питання, пов'язані з правилами заповнення реєстраційного бланка або у разі виникнення труднощів з тестопакетом (друковані помилки, непродруковані букви, відсутність тексту в бланку і т.д.).

Зосередься! Після заповнення бланка реєстрації, коли ти прояснив всі незрозумілі для себе обставини, постарайся зосередитися і забути про всі навколо. Для тебе повинні залишитися тільки тексти завдань і час, необхідний на виконання тестів. Поспішай не кваплячись!

Головне - не бійся! Стислі рамки часу не повинні впливати на якість твоїх відповідей. Перш ніж остаточно вписати відповідь, перечитай питання двічі і переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

Почни з легкого! Спочатку дай відповідь на ті питання, в знанні яких ти не сумніваєшся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати тривалі роздуми. Тоді ти заспокоїшся, голова почне працювати ясніше і чіткіше, увійшовши в робочий ритм. Ти природно звільнишся від нервозності, і вся твоя енергія потім буде спрямована на вирішення більш важких питань.

Отже, не бійся пропускати! Треба навчитися пропускати важкі або незрозумілі завдання. Пам'ятай: у тестах завжди знайдуться такі питання, з якими ти обов'язково впораєшся. Тому просто нерозумно недобрати бали тільки через те, що ти не дійшов до «своїх» завдань, а застряг на тих, які викликали в тебе труднощі.

Читай кожну завдання до кінця! Поспішність не повинна призводити до того, що ти намагаєшся зрозуміти умови завдання «за першими словами» і добудовувати кінцівку у власній уяві. Це один із способів допустити прикрі помилки в найлегших питаннях.

Думай тільки про конкретній задачі! Коли ти бачиш нове завдання, забудь все, що було в попередній. Зазвичай завдання в тестах не пов'язані один з одним, тому знання, які ти тільки що використовував в одному - вже, припустимо, вирішену - питанні, як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватися й правильно вирішувати такі завдання. Ця рада дасть тобі і інший безцінний психологічний ефект: забудь про невдачу в попередньому завданні (якщо воно тобі не далося). Думай тільки про те, що кожна нова задача - це шанс набрати бали.

Застосовуй метод виключення! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які однозначно не підходять. Метод виключення дозволяє в підсумку сконцентрувати увагу на одному або двох варіантах, а не на всіх (що набагато складніше).

Розрахуй свої сили так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройти всі легені, доступні для тебе завдання. Тоді ти встигнеш набрати максимум балів на тих завданнях, у відповідях на які ти впевнений, а потім спокійно повернутися і подумати над більш важкими, які тобі спочатку довелося пропустити.

Відгадуй! Якщо ти не впевнений у правильності відповіді, але інтуїтивно можеш вибрати якийсь інший, то інтуїції часом слід довіряти! При цьому вибирай той варіант, який на твій погляд правильний. Зрештою, ймовірність відгадати найважчі завдання - один до чотирьох.

Перевіряй! Обов'язково залиш час для перевірки своєї роботи, хоча б для того, щоб встигнути пробігтися очима по відповідях і виправити очевидні помилки.

Не засмучуйся! Звичайно, старайся виконати всі завдання, але пам'ятай, що на практиці це не завжди вдається. Май на увазі, що кількість вирішених тобою завдань може виявитися цілком достатнім для отримання гарної оцінки.

Пам
'ятай:

* Ти маєш право подати апеляцію щодо процедури проведення тестів ЗНО керівнику пункту проведення іспиту в день виконання роботи, не виходячи з пункту проведення іспиту;
* Ти маєш право подати апеляцію в конфліктній комісії протягом трьох днів після оголошення результатів тестів.


 

You have no rights to post comments