Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Інформація для батьків, діти яких будуть здавати ЗНО

Інформація для батьків, діти яких будуть здавати ЗНО
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Інформація для батьків, діти яких будуть здавати ЗНО

Зараз в Україні розвивається інститут ЗНО (Зовнішнього незалежного тестування) і всі випускники 11 класів тремтять при думці про це випробуванні. Також настрашені та їх батьки. Чому трепет настільки загальний?

Занадто багато факторів є дискомфортними і внушающими тривогу.

Почнемо перерахування, можливо, не за важливістю для кожного читаючого, але безперечно присутніх.


1. До тестування в школі не готують.

Програма, наприклад, з математики дуже насичена, годин для її хоча б мінімального освоєння мало. Так елементи теорії ймовірності, комбінаторика, математична статистика вивчаються в 11 класі близько 5 годин, тобто за 5 уроків потрібно не тільки освоїти основні поняття, а й навчитися вирішувати завдання. Для дорослої людини - це дещо смішно. Така ж історія і на інших предметах. А їх з кожним роком у шкільному курсі все більше. У зв'язку з такою щільністю матеріалу, єдиний резерв - це написання всіх робіт самостійних, контрольних в тестовому вигляді, щоб діти не лякалися цих "а, б, в, г, д, вибери правильну відповідь".

Крім цього, побудова самих тестів ЗНО щороку переглядається і, таке враження, що людьми, які ніколи не бачили живих дітей і не знаю, як і що викладається в реальних українських школах.


2. Іспитів діти здавати не вміють.

Скасування в школі іспитів, вони залишилися тільки в 9 і 11 класі у вигляді контрольних робіт (ДПА - державна підсумкова атестація). Сучасні школярі часто не справляються зі стресом залежною від школи перевірки знань, що вже говорити про незалежну ...


3. Школа - материнський колектив.

Функції та реальний стан школи - це заміна сім'ї по частині материнської опіки. Мама завжди приймає свою дитину такою як вона є, навіть якщо він їй сильно докучає і засмучує, терпить всі його витівки, заохочує успіхи. Тим же займається і сучасна школа, одні утиски вчителів по частині "не можна ставити оцінки низького рівня", не дивлячись на те, що всі оцінки сучасної системи оцінювання вважаються позитивними і чітко описані в критеріях, чого варті. Звідси і повальна індульгенція на списування (нехай діти хоч що-небудь напишуть)

Вище описані фактори призводять до трепету, а іноді до паніки. Адже дійсно, ЗНО доведеться здавати в незнайомій школі, з незнайомими тітоньками, які не дадуть списати, заберуть телефони, розсадять по одному, не допоможуть і не поспівчувають, перевіряти буде комп'ютер, для якого співчуття і прихильність невідомі як категорії. На тлі повної відсутності материнського ефекту, дитина не володіє мінімальним досвідом справлятися зі стресовими ситуаціями і погано підготовлений в плані знань, умінь і навичок (хоча зараз затято іменують їх компетентності, що ще більше ускладнює ситуацію. Адже компетентність має на увазі можливість вільно користуватися знаннями, вміннями та навичками в нестандартних ситуаціях). Причини трепету очевидні.

4. Підліток не робот, він теж людина зі своїм поглядом на життя, який може втомлюватися і нервувати.

У зв'язку з цим, кожен з батьків намагається допомогти своєму синові, хто репетиторів наймає за трьома-чотирьох предметів, хто на курси записує для того, щоб підтягти з предмета, додати впевненості. І тут з'являється ще одна недобра річ - втома підлітка, якому дуже хочеться погуляти з товаришами, а навантаження в школі велика, вчителі підганяють, як і власні батьки, шантажують "тобі надходити, тобі ЗНО писати та інше, тобі про майбутнє треба думати, ми все для тебе, а ти ... " Трепет посилюється, школяр розривається на частини тим, що відбувається з ним (він росте, розвивається, шукає своє місце в колективі однолітків) і вимогами соціуму, який уособлюють вчителі та батьки (тобі потрібно думати про майбутнє), зривається, кричить, скандалить, пручається , або починає хворіти.

Як все це може поміститися в рамках кожної родини? Досить складно, особливо важко для сімей, де низька ступінь довіри батьків до дітей, і дітей до батьків. Шлях вирішення кожен вибирає сам, кожна сім'я справляється з цим по-своєму. Давати поради - безглуздо.

Можу лише трохи заспокоїти тим, що ЗНО пишеться з розрахунку на середнячка, завдань не астрономічної складності, але вимагають хоча б мінімального досвіду їх вирішення та рівня обізнаності з предмета.

Крім цього при перевірці комп'ютером відбувається перерозподіл балів залежно від того, як написаний тест по всій Україні, відштовхуючись від максимальної кількості набраних балів. Тобто якщо максимум набраний з 200 балів лише 170, то саме це і буде прийнято за 200, рівень решти робіт при цьому виглядає цілком пристойно.


 

You have no rights to post comments