Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Як поліпшити результати ЗНО? Психологія здачі тестів

Як поліпшити результати ЗНО? Психологія здачі тестів
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як поліпшити результати ЗНО? Психологія здачі тестів

Всі Ви, напевно, знаєте, що результат тестування залежить від двох складових:
1. Від того, наскільки Ви знаєте предмет.
2. Від того, наскільки Ви готові і вмієте складати тести.

Перший пункт можуть виправити ті, хто готується до ЗНО 2012 ;).
А ось другий - цілком застосуємо як на ЗНО 2011, так і до тестів наступних років.

Сьогоднішні знання, які я отримував досвідченим шляхом протягом вже років п'ятнадцяти, здаючи різні іспити (у тому числі, і в тестовій формі), я за 10 хвилин прочитав у систематизованому вигляді в чудовій книзі "Основи психології. Всі таємниці поведінки людини" Денніса Куна .

І сьогоднішній матеріал я присвячую йому - людині, яка, можливо, допоможе і Вам у здачі ЗНО ;).

Отже: як же покращити навички проходження тестів?

1. Спочатку уважно прочитайте всі запитання та вказівки тесту: можливо одні питання є відповіддю або натяком на інші.

2. Не обов'язково вирішувати тест по порядку: виберіть спочатку "легкі" запитання (відповіді на які ви знаєте) і дайте відповідь на них (у чернетці спочатку ;)), а потім переходите до "важким".

3. Зв'язуйте питання з тим, що Ви вже знаєте, і шукайте у варіантах підтвердження правильності Вашого знання. Якщо не знайшли - шукайте найбільш повне часткове відповідність (наприклад: я знаю, що Земля - ​​це куля. Якщо у відповідях немає варіанту "куля", але є "еліпсоїд" - швидше за все, підійде він, а не "куб" ;)) .

4. Уважно читайте завдання. У тестах можуть бути питання, які передбачають не одну правильну відповідь, а декілька.

5. Пробуйте діяти методом виключення (наприклад: "а ось цей варіант відповіді точно не підходить"). Набагато легше вибирати з решти, ніж з усіх ;).

6. Якщо тест підходить до кінця, а Ви ще не відповіли на всі питання - відзначте навмання. Не залишайте не відзначених питань. Якщо питання буде без відповіді - це, однозначно - 0 балів.
А якщо якусь відповідь буде - це шанс, що Ви вгадаєте та отримайте якісь бали, відмінні від нуля ;).

7. Вибирайте відповідь, який, на вашу думку, найбільш підходить до заданого запитання.

8. Стежте за часом. Постарайтеся закінчити заповнювати чернетку хвилин за 30 до закінчення тесту. Це дозволить Вам спокійно, не поспішаючи, перенести результати до бланку відповідей, а якщо треба, і переписати з чернетки твір ;).

До речі, щодо творів (у тестах ЗНО з української мови та літератури, іноземної мови ...)

1. Уважно прочитайте завдання. Особливу увагу зверніть, будь ласка, на те, що саме Вас просять зробити: пояснити, порівняти, обговорити, оцінити. І відповідь будуйте, відповідно від цього прохання: пояснюйте, порівнюйте, обговорюйте, оцінюйте ;). (Я розумію, що рада досить дурний, але, на жаль, саме неуважність, найчастіше, приводить до неправильних відповідей і втрати часу на їх виправлення).

2. Продумайте свою відповідь. Випишіть на чернетку ті фрази, які приходять Вам в голову (що стосуються теми твору ;)). Можна - врозкид, в безладді.
Потім зберіть їх в логічному порядку і запишіть ще раз в чернетку, вже як відповідь.

3. Не перевантажуйте відповідь "порожніми" словами (як я іноді це роблю ;)). У Вас (на відміну від мене ;)) обмежений час і простір :). Пишіть по суті - затвердження, і підтвердження цього твердження.

4. Перевірте орфографію і пунктуацію (у мене теж, іноді, страждають ;)). Якщо, раптом, не знаєте, що це таке - перевірте, щоб слова були написані без помилок і коми з точками стояли в потрібних місцях ;).

Удачі на тестуванні. Якщо Ви вирішите скористатися цими порадами - знайте, що робите ви це на свій страх і ризик. І якщо отримаєте замість можливих 160 балів - 180, я не винен :).


 

You have no rights to post comments