Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Деякі аспекти поєднання "1С:Предприятия" з OLAP-технологією для малого та середнього бізнесу

Деякі аспекти поєднання "1С:Предприятия" з OLAP-технологією для малого та середнього бізнесу
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Деякі аспекти поєднання "1С:Предприятия" з OLAP-технологією для малого та середнього бізнесу

Велику частину ринку програмних засобів для автоматизації малих і середніх торгових фірм займає фірма "1С" зі своїми програмами системи "1С:Предприятие" ("1С:Торговля и Склад", конфігурації "Торговля+Склад+Бухгалтерия" і "Бухгалтерия+ Торговля+Склад+Зарплата+Кадры"). До цих програм належить набір документів для відображення типових торгових операцій і отримання звітності. Але виникає проблема: при певній інтенсивності операцій, зареєстрованих в програмі, формування звітів (таких як "Анализ продаж", "Партии товаров") продовжується тривалий час - від хвилини і довше, досягаючи години і більш у фірмах з великою кількістю товару й операцій, що здійснюються. Дуже сильно впливає на час формування звітності період вибірки даних. Наприклад, звіт про рух товару за останній день виконується впродовж декількох секунд, за останній же рік - більше 10 хвилин. Навіть в SQL - версіях звіти про великі об'єми даних формуються хоча і швидше за час у DBF-версіях, але далеко не в онлайні.
Друга проблема, яка актуальна для користувачів програм "1С" - досить обмежений набір аналітичних звітів. Дійсно, одержати необхідні дані про закупівлі, продаж, оплати і заборгованості цілком реально, але форми звітів, що поставляються в типових конфігураціях, не можна вважати зручними для аналізу того, що відбувається на фірмі. Наприклад, в типових конфігураціях немає звітів, що дозволяють аналізувати динаміку складських залишків (система координат "Остаток/День") - річ у тому, що такий звіт, виконаний штатними засобами, формуватиметься дуже довго.
Користувачі вирішують цю проблему або за допомогою власних програмістів, або звертаючись до спеціалізованих фірм мережі "1С:Франчайзинг". Завдяки вбудованим в "1С:Предприятие" засобам проектування, будь-які звіти можуть бути реалізовані впродовж  часу від години до декількох днів. Така ситуація гальмує прийняття управлінських рішень, а в умовах високої конкуренції, своєчасне їх ухвалення може сильно вплинути на кінцевий результат.
Тому висуваються такі вимоги.
1.    Одержання будь-якого аналітичного звіту без втручання програміста.
2.    Час отримання звіту за секунди за будь-який період.
3.    Наскрізний аналіз даних за декілька років.
Як виглядає типова ситуація, коли торговий менеджер хоче звернутися до інформації за минулий рік? Він запускає нову копію "1С:Предприятия" і відкриває базу даних минулого року. Чому? Тому що з нового року конфігурація програми була змінена програмістом, і облік почали вести в новій базі. Або ж для отримання прийнятної продуктивності хтось рекомендував виробити "згортку" залишків, коли всі документи до якоїсь дати знищуються, а в базі даних залишаються тільки залишки (товарів, партій, взаєморозрахунків). Добре, якщо залишилася архівна копія старої бази.
Виходячи з цього, аналітик повинен бачити безперервну вісь часу з самого початку існування даного бізнесу, і мати нагоду аналізувати бізнес-показники в будь-якій точці цієї осі, а також їх динаміку в часі.
Транзакції. Більшою мірою DBF версія, меншою - SQL страждають однією проблемою - формування складного звіту навіть одним користувачем сильно уповільнює роботу з введення документів іншими.
Необхідне фізичне відділення діяльності з отримання звітів від реєстрації транзакцій.
Рішення – OLAP. Західний досвід автоматизації набагато більший за досвід країн пострадянського простору, тому рішення всіх цих проблем вже знайдене - це OLAP. Залишалося тільки вибрати технологічну платформу, що співвідноситься із засобами, які типова фірма, що використовує "1С:Предприятие", може виділити на вирішення цих проблем.
В результаті декількох місяців випробування різних OLAP-клієнтів було обрано продукт, що поєднує інтуїтивну зрозумілість з можливостями набагато ширших за можливості Excel - це KnoSys ProClarity 2.0. Ця програма набагато простіша і наочніша за Excel й інших спеціалізованих OLAP-клієнтів, а також включає декілька унікальних технологій, що ліцензуються сторонніми фірмами з виготовлення програмного забезпечення. Важлива наявність вбудованого Visual Basic for Applications, що дозволяє робити замовлені аналітичні рішення на базі ProClarity.
Як пілотний проект поєднання "1С:Предприятия" з OLAP-технологією було запущене в травні 2000 р. на фірмі "Хороший выбор", що торгуює оптовими партіями кондитерських виробів і інших продуктів харчування. Перед упровадженням OLAP-аналізу користувачі випробовували більшість з цих труднощів. Аналітична система побудована на базі Типової конфігурації "1С:Предприятия" "Торговля+Склад+Бухгалтерия".
Позитивною рисою проекту поєднання "1С:Предприятия" з OLAP-технологією є швидкість побудови таблиць і графіків в ProClarity в порівнянні з 1С, можливість побачити на графіку динаміки складських залишків "падіння" до нуля, що дозволяє в майбутньому заробити додаткові гроші, вчасно спрогнозувавши цю подію і закупивши додаткові об'єми товару, який скоро скінчиться; OLAP-аналіз дав керівнику можливість побачити бізнес як через "збільшувальне скло", сконцентруватися на найбільш прибуткових позиціях і вигідних клієнтах, тим самим піднявши рентабельність.
Важливим є те, що вартість такого OLAP-рішення дозволяє почати користуватися цією новітньою технологією представникам малого бізнесу.


 

You have no rights to post comments