Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Мораторій

Мораторій
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Мораторій

Одним із найефективнішим засобів збереження майна боржника у справі про банкрутство є запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів. Мораторій запроваджується на задоволення вимог кредиторів, строки виконання яких настали до подання заяви про порушення справи про банкрутство. Як правило, мораторій запроваджується одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство.
Запровадження мораторію спричиняє призупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків та обов'язкових платежів, а також призупинення дій, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань, застосовуваних до прийняття рішення про введення мораторію.
Таким чином, протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється здійснення стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими відбувається стягнення відповідно до чинного законодавства. Важливим наслідком мораторію є також те, що неустойка (штраф, пеня), інші фінансові і економічні санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і обов'язкових платежів не нараховуються.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів не поширюється на виплату заробітної плати (це передбачено у листі Вищого господарського суду України від 10.08.2000 р. №01-8/413 „Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства у  вирішенні спорів"), аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторського гонорару, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов'язаннями боржника у процедурах розпорядження майном боржника та санації. Крім того, дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів, які здійснює керуючий санацією, згідно з затвердженим планом санації, або ліквідатор у ліквідаційній процедурі.
Дія мораторію завершується з припиненням провадження у справі про банкрутство.


 

You have no rights to post comments