Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Структура ринку цінних паперів

Структура ринку цінних паперів
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Структура ринку цінних паперів

Відносини, що  виникають у процесі первинного продажу і придбання цінних паперів, називаються первинним ринком. Первинні ринки цінних паперів існують відносно нетривалий час із приводу конкретних цінних паперів, є тимчасовими. Виникають І ринки по випуску  нових цінних паперів. У цьому  змісті вони існують  постійно, переміняючи один одного. Можуть складатися ситуації, коли один емітент випускає різні цінні папери, або цінні папери того самого виду випускаються різними емітентами.
На первинному ринку емітенти можуть здійснювати  продаж цінних паперів самі чи за допомогою посередників,  коли вони почувають непевність у самостійних діях.
Поняття первинний ринок виникає щодо цінних паперів, випущених у вільне звертання. При закритих випусках здійснюється розподіл цінних паперів.
Випуск цінних паперів у відкрите звертання може здійснюватися шляхом чи підписки купівлі-продажу. Підписка передбачає відстрочку платежу за цінні папери.
Первинний ринок цінних паперів у США звичайно має вид аукціонних торгів.
В Україні, до 1996 р., розвиток первинного ринку цінних паперів характеризувалося передачею гос.власності через приватизаційні майнові сертифікати, акціонуванням, приватизацією суспільного виробництва.
Т.о. формування І ринку сприяє зосередженню фінансових ресурсів для розвитку виробництва, збільшенню обсягу  ринку цінних паперів, розвитку ІІ ринку цінних паперів.
ІІ. Взаємодія  суб'єктів ринку в процесі звертання цінних паперів називається вторинним ринком. На вторинному ринку відбуваються  угоди купівлі-продажу, що випливають за первинними. Доход від продажу цінних паперів належить не емітенту (як на І ринку), а власнику цінних паперів. Термін «вторинний ринок» відноситься до відкритих  випусків цінних паперів. Головна функція  вторинного ринку полягає в тому, щоб  створювати можливість для інвесторів придбати у власність цінні папери. На вторинному ринку є можливість вибору цінних паперів різних емітентів.
Розподіл ринку цінних паперів на первинний і вторинний є найбільш розповсюдженим.
У закордонній літературі зустрічаються поняття  третинного і навіть, четвертинного ринків цінних паперів (США). Але представляють вони собою  більш ускладнену структуру ІІ  ринку. Наприклад,  у США ІІІ ринок припускає  позабіржову торгівлю цінними паперами, IV ринок – купівлю-продаж цінних паперів без посередників.
Т.о. розвиток вторинного ринку цінних паперів сприяє:
-    розвитку відносин власності;
-    переливанню  капіталу з однієї сфери діяльності  в іншу;
-    формуванню розвитого ринку цінних паперів;
-    розширенню кола учасників ринку цінних паперів і т.д.
ІІІ. Держава прагне  до розвитку ринку цінних паперів. Головним мотивом цього є  ситуація з дефіцитом Госб. Покриття дефіциту  з пом. емісії цінних паперів є найбільш сприятливим способом.
На початок ХХ століття частина держави на ринку капіталу  складала 5-8 %, те  до кінця ХХ століття вона коливається  15-20 % (а для найбільш розвитих країн 35-40 %).
Державні цінні папери вважаються найбільш  надійними. Держава може стимулювати розвиток ринку цінних паперів наданням пільг, спрощенням доступу до ринку цінних паперів, скасуванням комісійних. Наприклад, на  Лондонській фондовій біржі скасовані комісійні на угоди  з государств. цінними паперами на  суму до 1 млн. фунтів стерл.
Україна дефіцит Госб. намагається перебороти шляхом випуску облігацій гос. позики, що вільно звертаються на фондовому ринку. Особливих результатів  (крім нових боргів) це не дало ні державі, ні ринку цінних паперів.
Основні причини, що  заважають у наст. час розміщенню і функціонуванню облігацій держави на вторинному ринку:
-    економічні: складна економічна обстановка
-    політичні: ВР вважає випуск цінних паперів необхідним, а використання коштів від випуску цінних паперів викликає в депутатів розбіжності.
-    фінансові: податковий прес, неплатежі, недолік фінансових ресурсів
-    психологічні: - населення не довіряє державним структурам через неплатежі, не виконання зобов'язань
-    інші: неліквідність цінних паперів, відсутність пільг.
Виходячи з цих причин держава повинна вживати адекватних заходів:
1.    Це поновлення довіри населення до держави шляхом відродження виробництва, стабілізації економіки, соціальних гарантій.
2.    Для розширення ІІ ринку варто надавати пільги клієнтам по операціях з цінними паперами
3.    Прибутковість по операціях з цінними паперами повинна бути привабливої для інвесторів, перевищувати темпи інфляції і банківські % по внесках.


 

You have no rights to post comments