Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Сутність податків. Поняття про податки

Сутність податків. Поняття про податки
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Сутність податків. Поняття про податки

Єство податків

Податки виникли  разом із становленням товарних відносин, розділення суспільством  на класи, і виникненням держави, якій вимагалося кошти на утримання армії, флоту(урядовців), в'язниць і ін. потреби. «В податках втілено економічні впраженое існування держави» -такое визначення зв'язку податків і держави було дано До Марксом.
Єство податків полягає у вилученні державою на користь суспільства певною частиною валового внутрішнього продукту у вигляді обов'язкового внеску (збору).
За рахунок податкових внесків, зборів, мит і інших платежів формуються фінансові ресурси держави. Економічний зміст податків виражається взаємостосунками з одного боку господарюючих суб'єктів і громадян і держави, з другого боку, з приводу формування державних фінансів. На важливість і вигідність відповідності податків (податей) указує досвід Римської імперії. Так, Римський імператор Тіберій помітив своєму губернатору, який пообіцяв збільшити податки в своїй губернії, що добрий пастир повинен стерегти своїх овець, але не різати їх. Притча про які.
Податки – це уставлені самим найвищим органом державної законодавчої влади обов'язкові платежі, які сплачують платники податків до бюджету, в розмірах і терміни, передбачені законом.
Податки беруть участь в розподілі національного доходу і змінюються залежно від вимог продуктивних сил суспільства і в цілому носять вторинних характер.
Податки не мають подвійного характеру: з одного боку, вони виступають специфічною формою виробничих відносин в чому полягає їх суспільний зміст, і з другого боку, податки є частиною вартості національного доходу  країни в грошовій формі, що характеризує їх матеріальний зміст.

Принципи оподаткування

Принципи оподаткування були вперше сформульовані А. Смитом в кінці XIX сторіччя і які зводяться до чотирьох категорій: всеобщ
ность, справедливість, визначеність, зручність.
Досвід економічно розвинутих країн припускає наступні принципи оподаткування:
1. Стабільність і передбаченість припускає незмінність правил вилучення податків в перебігу  тривалого часу.
2. Гнучкість (протилежна стабільність) припускає оперативну зміну податкових платежів, способів їх вилучення і нарахування, системи пільг і санкцій залежно від зміни економічної ситуації
3. Антиінфляційна спрямованість податків – пред'являється в забороні інфляції, шляхом оптимальних податкових вилучень.
4. Зручність забезпечується як для платника податків, так для контролюючих органів, а також для держави
5. Рівність забезпечує рівний обов'язок платників за рівних умов і розмірів доходів
6. Стимулювання підприємницької діяльності виявляється у формуванні економічних і правових інтересів в здійсненні господарської і фінансової діяльності, виходячи з її оподаткування і отримання більш високих доходів.
7. Справедливість


 

You have no rights to post comments