Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Загальна характеристика позабіржового ринку

Загальна характеристика позабіржового ринку
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Загальна характеристика позабіржового ринку

Нині роль позабіржового обороту в торгівлі цінними паперами значно підвищилася. В Україні на позабіржових ринках реалізують більше фінансових інструментів, ніж на всіх біржах разом взятих. У США в позабіржовому обороті реалізується вже близько половини всіх цінних паперів, що обертаються на фондових ринках.
Позабіржовий ринок не пов'язаний з конкретною установою. Це просто інший спосіб торгівлі цінними паперами. У США він охоплює до 1/3 усього вартісного обсягу обороту акцій. Більша частина акцій обертається на сучасному позабіржовому ринку США. З понад 30 000 випусків приблизно 5000 знаходяться в активному обороті, тобто операції з ними відбуваються часто. Переваги торгівлі на позабіржових ринках:
•  сучасна і прогресивна технологія проведення операцій з цінними паперами, що дозволяє використовувати комп'ютерний пошук;
•   більш низький рівень витрат.
В Україні ПФТС надає інформацію про деталі угод не тільки учасникам, але й розрахунковим банкам, реєстраторам та іншим установам, роблячи ринок більш прозорим, а розрахунки надійними.
Структура позабіржового ринку
1.  Позасписковий ринок цінних паперів - це позабіржовий ринок, на якому діють нові, зростаючі компанії. До них висувають менш жорсткі вимоги: компанія повинна мати три роки бездоганної роботи і продавати через біржу 10 % статутного капіталу.
2. Торгівля цінними паперами на "прилавках". На цьому ринку продають акції тих компаній, які не можуть потрапити до списків ринків перших двох категорій. Торгівля на ньому ведеться дилерами-торговцями, які створюють ринок, пропонуючи купляти - продавати певні цінні папери позабіржового обороту за встановленим ними курсом.
Курс попиту - це максимальна ціна, яку пропонує дилер для купівлі даного цінного папера.
Курс пропозиції - це мінімальна ціна, за якою дилер готовий продати даний цінний папір.
3. "Третій ринок" - це позабіржова торгівля цінними паперами, яка існує для обслуговування інституціональних інвесторів (інвестиційні і пенсійні фонди, страхові компанії), дозволяючи їм істотно знижувати трансакційні витрати. Дилери зводять великих продавців і покупців і беруть комісійний збір за більш низькою ставкою.
4. "Четвертий ринок" - це комп'ютерна служба, що знаходиться у приватному володінні, в якій покупець і продавець цінних паперів є абонентами.
Протягом 2004 року на фондовому ринку було укладено угод на суму 9,359 млрд грн.. (на 5,826 млрд більше, ніж у и 2003 році). Обсяг укладених угод на ПФТС у 2004 році становив 75,03% від загального обсягу укладених угод на організаторах торгівлі. Порівняно з 2003 роком обсяг їх на ПФТС збільшився у 2,18 раза (2003 рік - 3216,297 мли грн.).


 

You have no rights to post comments