Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Тероризм

Тероризм
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Тероризм

Теракти, здійснені в США 11 вересня 2001 року, а так само дії незаконних озброєних формувань, що діють на Кавказі і в країнах Центральної Азії і що застосовують терористичні методи, привернули особливу увагу до проблеми тероризму не тільки представників спецслужб, але і діячів науки, політики, що намагаються внести свій внесок в її рішення. Не дивлячись на те, що з тероризмом борються вже більше 30 років, дотепер не було вироблено єдиного визначення даного поняття. Зараз в світі існує більше 200 офіційно визнаних визначень тероризму.
У сучасному значенні поняття "тероризм" з'явилося за часів Великої Французької Революції і означало політику залякування, що проводилася революційною владою проти своїх ворогів.
Тероризм - це політичне насильство, направлене на досягнення політичної мети.
Тероризм - це навмисне, систематичне направлене вбивство безневинних людей для досягнення певної політичної мети.
Тероризм є антиподом гуманізму, для нього характерна жорстокість, нерідко прикрита фальшивими гаслами про справедливість.
Тероризм - насильницький метод що використовується неурядовими, нечисленними, законспірованими групами або організаціями, здійснюється за допомогою дій, направлених на найбільш значні або уразливі об'єкти з метою викликати політичні зміни.
Тероризм - це цілеспрямована діяльність організаційно-терористичних формувань, направлена на зміни соціально - економічної формації, руйнування державної ідеології, зміна форми державного правління і державно-політичного режиму, руйнування територіальної цілісності, порушення функціонування держави, здійснювана кримінальними або терористичними методами.
З даних визначень видно, що основною метою терористів є виклик політичних змін. І це дійсно так. Прикладом може служити діяльність терористичних угрупувань ІРА, ЕТА, і незаконних озброєних бандитських формувань в Чеченській республіці.
З кінця 60-х років тероризм набув справді загрозливих масштабів. За період з 1970 по 1985 роки в Європі здійснено близько 3000 терактів, в Латинській Америці - 1573, на Близькому Сході - 1330, в Північній Америці - 448. За період з 1986 року по теперішній час зростання кількості терактів в різних регіонах миру склало від 50 до 60 відсотків. Разом з тим, що кількість терактів постійно збільшується, вони стають все більш і більш жорстокими, все частіше їх об'єктом стають люди. Так: у 70-х роках 80% терактів були направлені проти власності і лише 20% - проти людей; у 80-х роках відповідно 50% і 50%, а в 90-х - вже 30% на 70%.
Терористичні акції стали ретельніше готуватися, різко зросла дисципліна усередині терористичних організацій, різні терористичні угрупування тісно співробітничають між собою, координують свої дії. У результаті 90% терактів досягають своїх цілей.
З питання визначення поняття "тероризм" існує дві точки зору:
1) пропонується рахувати терористів звичайними карними злочинцями, а їх дії розглядати як кримінальні злочини. Аргументування - терористи здійснюють вбивства, викрадання, угони літаків, тобто дії, які розглядаються як злочини внутрішнім і міжнародним правом.
2) пропонується розглядати тероризм, як військові дії, як різновид війни.
Істина, схоже, десь посередині. Очевидно, що тероризм в чому те аналогічний кримінальному злочину, має певну схожість з військовими діями, але володіє специфічними рисами.


 

You have no rights to post comments