Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Мислення натовпу

Мислення натовпу
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Мислення натовпу

Велике скупчення людей, як правило, супроводжується шумом, музикою, криками і т.д. При отриманні інформації кожною людиною виникає безліч перешкод (виходить «зіпсований телефон»). Тому, щоб оволодіти натовпом спрощують все, що може спрощуватися, і підсилюють все, що може посилитися. Перш за все, спрощується інтелект, а посилюються головним чином відчуття, емоції, переживання. І вони, у свою чергу, заломлюють весь процес мислення (направляють в потрібне русло). Натовп мислить не логічними категоріями, а цілісними образами, які вільно асоціюються між собою.
На масових мітингах найбільший успіх має той, кому вдається, не особливо дотримуючись логіки, побудувати виступ так, щоб кожне твердження викликало в представленні натовпу яскравий образ, який викликає нові емоції, пов'язані з наступними, ще не висловленими твердженнями. Тоді ці твердження, як би, нашаровуючись одне на інше, вже не вимагають логічного зв'язку.
Особливості мислення натовпу вимагають також простоти, лаконічності і закінченості висловів. Вони повинні бути лаконічними, оскільки натовп не визнає півтонів, двозначності, невпевненості. У таких випадках людям здається, що їх намагаються обдурити.
Надлишок аргументів і фактів тільки заважає, оскільки сприймаються тільки ті факти, які створюють цілісний образ якоїсь події.


 

You have no rights to post comments